با معروف ترین سبک های دکوراسیون داخلی آشنا شوید

۲۰ آبان ۱۳۹۸3دقيقه00
آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی به شما در داشتن یک خانه ی رویایی کمک می کند. در این مقاله معروف ترین سبک های دکوراسیون داخلی معرفی شده اند.

دکوراسیون داخلی منزل به چیدمان یک خانه از طریق کم و زیاد کردن اشیاء در آن و تغییر جای آن‌ها اتلاق می‌شود. داشتن اطلاعاتی در زمینه ی انواع سبک های دکوراسیون داخلی به شما کمک می کند تا با توجه به سلیقه و روحیات خود بهترین آن ها را در منزل اجرا کنید. بعد از مطالعه ی این مقاله شما با تفاوت ها و شباهت های معروف‌ترین سبک های دکوراسیون داخلی آشنا می شوید.

سبک مدرن

این سبک از خطوط و اشکال هندسی واضح مانند دایره، مستطیل و مربع استفاده می کند. سادگی در این سبک حرف اول را می زند و این در رنگ، طرح و جنس وسایل مشهود است. جنس لوازم غالبا از استیل و شیشه براق است. بهترین اکسسوری در این سبک، تابلوهای مدرن سبک آبستره هستند.

آشنایی با دکوراسیون داخلی,انواع سبک دکوراسیون داخلی,بهترین سبک دکوراسیون,

سبک کلاسیک

اگر خانه ای بزرگ دارید این سبک برای شما مناسب است. زیرا تمامی مبلمان، اکسسوری ها و وسایل دکوراتیو مربوط به این سبک بزرگ و برجسته هستند. رنگ های مورد استفاده در این سبک دکوراسیون، کرم، بژ، طلایی می باشند. مبلمان باید با ظرافت تمام حکاکی و جلا خورده شده باشند.

راهنمای سریع سبک های دکوراسیون داخلی,رایج ترین سبک های دکوراسیون داخلی,سبک شناسی در دکوراسیون داخلی,

سبک مینیمالیسم

سادگی، کاربردی بودن و استفاده از رنگ های خنثی معرفی کوتاهی از سبک مینیمال می باشد. در این سبک دکوراسیون همه چیز ساده و بی آلایش است و از اشکال هندسی مانند دایره و مربع بسیار استفاده می شود. رنگ های اصلی در این سبک یا خیلی روشن و یا خیلی تیره هستند و برای رعایت تعادل، گاها رنگ های متضاد را در کنار هم استفاده می کنند.

سبک های محبوب دکوراسیون,معرفی کامل سبک های دکوراسیون داخلی,معروف‌ترین سبک های دکوراسیون داخلی,

سبک روستیک یا روستایی

تصور کنید در خانه ی خود فضایی شبیه به کلبه های جذاب روستایی با آرامشی وصف ناپذیر داشه باشید. دوستداران طبیعت همواره عاشق این سبک دکوراسیون بوده اند. در سبک روستیک تمام فضا پر از چوب، سفال و مجموعه ای از مواد طبیعی است و با پارچه های طرحدار و دیوارهای کاغذ شده  جلوه ی زیباتری پیدا کرده اند.

واژه‌ی روستیک به معنی «رنگ و رورفته» است. به همین علت در این سبک فلزهای زنگ‌زده و چوب‌های پوسیده زیاد دیده می شود. البته که فقط در ظاهر قدیمی و کهنه هستند. برای کسانی که عاشق نوشتالژی و فضاهای آرام روستایی می باشند، این سبک بهترین سبک دکوراسیون برای آنان است.

آشنایی با دکوراسیون داخلی,انواع سبک دکوراسیون داخلی,بهترین سبک دکوراسیون,

سبک اسکاندیناوی

این سبک فاقد هرگونه تجمل گرایی است و زیبایی در کنار سادگی مشخصه اصلی آن است. پالت رنگی مورد استفاده در این سبک با رنگ سیاه و سفید همراه با خاکستری، آبی و یا استفاده محدود از رنگ ها به چشم استراحت می دهد.

نور و روشنایی از مهم ترین ویژگی های این سبک است و در کل از اکسسوری و وسایل دکوری کمتری استفاده می شود. همچنین دیوارها، کف زمین و لوازم و اثاث منزل نیز با رنگ های کمرنگ و روشن نور طبیعی را منعکس می کنند.

راهنمای سریع سبک های دکوراسیون داخلی,رایج ترین سبک های دکوراسیون داخلی,سبک شناسی در دکوراسیون داخلی,

سبک صنعتی

می توان گفت خشن ترین سبک دکوراسیون داخلی، سبک صنعتی می باشد. این محیط ها در بکارگیری مواد زبر و خشن محدودیتی ندارند و از مواد کهنه و بازیافتی در طراحی خود استفاده می کنند. حتی برای جلوه ی صنعتی بیشتر ، لوله، تیر، ستون و لبه های تیز خانه را بیرون زده می گذارند. متریال غالب در این دکوراسیون، آجر، چوب ، آهن و بتن است که گاها به شما حس ناتمام بودن طراحی داخلی آن خانه را می دهد! اکسسوری های فلزی در کنار مبلمان چرم و یا صندلی های آنتیک از ویژگی های بارز سبک صنعتی است.

سبک های محبوب دکوراسیون,معرفی کامل سبک های دکوراسیون داخلی,معروف‌ترین سبک های دکوراسیون داخلی,

سبک بوهمی

از جالب ترین و خاص ترین سبک های دکوراسیون داخلی، سبک بوهمی است. به دور از هر قاعده و قانونی می توانید هر آنچه در فکر و رویاهاتان دارید به خانه ی خود بیاورید. شما در انتخاب رنگ های مختلف و طرح های گوناگون هیچ محدودیتی نخواهید داشت. استفاده از مبلمان و اکسسوری های شلوغ و پر نقش و نگار ، فضایی شاد و کولی وار به منزل شما می بخشد.

آشنایی با دکوراسیون داخلی,انواع سبک دکوراسیون داخلی,بهترین سبک دکوراسیون,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]