انواع چوب برای ساخت کابینت شما

۰۵ تیر ۱۳۹۸3دقيقه00
انواع چوب برای ساخت کابینت و اینکه شما می توانید از چوب های راش و بلوط و گیلاس و گردو انواع کابینت کلاسیک چوب را بسازید.

کابینت کلاسیک چوب یکی از انواع رایج کابینت در ایران است که از زیبایی بسیار خوی برخوردار است. در این مقاله برای شما ویژگی های انوع چوب های مصرفی را برای ساخت کابینت برای شما آماده کرده ایم.

چوب بلوط برای ساخت کابینت

کابینت های طلایی بلوط به خاطر درخششان، مورد علاقه صاحبان خانه است. بلوط با ویژگی هایی مانند استقامت خوب و ظاهر متفاوت خودنمایی می کند، بلوط چوبی با دوام و مقرون به صرفه است. سطح متخلخل آن به خوبی رنگ می شود و طرح شعله مانند آن دارای طرحواره هایی چشمگیر است. بلوط یک فضای گرم و خوشایند به آشپزخانه شما می دهد. هنگامی که از قسمت هایی که رنگ بندی تیره و روشن زا به صورت همزمان دارد، استفاده شود زیباتر هم می شود، این چوب با رنگ های قهوه ای تیره یا مشکی ظاهر می شود، بلوط برای سبک کابینت های اروپایی با ظاهری کلاسیک به خوبی کاربرد دارد. رنگ عسلی روشن تر آن ظاهر کلاسیک آن را کامل می کند. بلوط سبک و جذاب است و تمیز کردن آن بسیار راحت است، بلوط به اندازه کافی محکم است تا در برابر استفاده زیاد و روزمره مقاومت کند و در برابر پوسیدگی، خراشیده شدن و ترک ها مقاوم کند. تمامی این عوامل بلوط را یک گزینه ارزان قیمت و جذاب می کند.

چوب توسکا برای ساخت کابینت

به عنوان “افرای افراد فقیر” شناخته شده است. چوب توس یک لوح خالی و خالص برای دکوراتورها است. توس از افرا ارزان تر و محبوب تر از چوب های بادوام دیگر است. کابینت هایی با چوب توس ظاهری یکنواخت دارند و کمبود رگه های چوبی سبب جذب رنگ فوق العاده آن ها می شود. توسکا به راحتی می تواند به شکل چوب های هزینه بری مانند ماهون، گردو و افرا پرداخته و رنگ شود و به صورت آن ها در آید. سطح چوب کاملا صیقلی و غیر متخلخل است و می توان آن را به صورت سنگ مصنوعی مرمر یا سایر وسایل تزئینی رنگ کرد و به کار برد. هر دو نوع گونه های توس برای دوام آن شناخته شده اند. به ویژه توس زرد رنگ به استحکام کششی آن معروف است که میخ ها را به خوبی نگه می دارد و برای ساختن کابینت ها مفید است.

درخت افرا برای ساخت کابینت

کابینت های افرا معمولا در مجله های دکوراسیون دیده می شوند، کابینت های افرا کلاس خاص خود را دارند. افرا با ویژگی هایی همچون استحکام و دوام، بافت بی نظیر، رگه های صاف و یکنواخت شناخته می شود. به طور طبیعی با رنگ های کرم ملایم و یا سفید خنثی یافت می شود. افرا اغلب حاوی رگه های قرمز است که به وسیله رگه ها عمق پیدا می کندو هر چوب را منحصر به فرد می کند. امکان دارد به صورت اتفاقی طرح چشم های یک پرنده با مردمک، رگه هایی از مواد معدنی، رگه های درهم تنیده یا خطوط قهوه ای زیبا نیز عمق و جذابیت را به ظاهر کابینت افرا بیافزاید. افرا به راحتی رنگ می شود و این عامل باعث می شود در رنگ های مختلف موجود باشد و یک طیف رنگی را ارائه دهد. افرا قدرت لازم برای استفاده مکرر را دارد. این چوب به ویژه برای افرادی که میخواهند علاوه بر استفاده از چوب در آشپزخانه ی خود فضایی مدرن داشته باشند، بسیار کارایی دارد.

گردوی آمریکایی برای ساخت کابینت

کابینت های چوب گردو علاوه بر چشم گیر بودن، استحکام و بومی بودن، به خاطر جذابیت کشورشان مشهور هستند. چوب گردو دارای دو طیف رنگی غیر معمول که شامل چوبی با رگه های طبیعی سفید و دیگری چوبی با رگه های تیره تر و قرمز تر است، می باشد. این رگه ها می توانند حتی در یک کابینت واحد هم به شدت متفاوت باشند. گردو  معمولا با ظاهری صیقلی که رنگ بندی ها و رگه ها را به وضوح آشکار کند به کار می رود. رگه ها خیلی درشت هستند و رنگ معمولا به چوب نفوذ نمی کند، بلکه از روی آن لیز می خورد. احتیاط در هنگام استفاده از کشوهای کمد و دستگیره های کابینت، می تواند از خراب شدن زود هنگام کابینت جلوگیری کند. افرا یکی از محکم ترین چوب های موجود است و کابینت های با کیفیت بالای افرا می توانند برای چندین دهه دوام داشته باشند. رنگ آمیزی ناهمگون چوب افرا در همه جا صادق نیست. اگر شما این مدل چوب را می پسندید، می تواند یکی از زیباترین انواع کابینت آشپزخانه باشد.

کاج برای ساخت کابینت

کابینت های با چوب کاج اغلب ظاهری مانند کابین های جنگلی در محیط های بیرون را دارند، اما دکوراتورها با استفاده از چوب کاج در آشپزخانه های معاصر به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده اند. چوب کاج با وجود کیفیت خوب، مناسب ترین قیمت را نسبت به چوب های دیگر، دارا می باشد، چوب کاج بسیار با دوام است و در دسترس همه می باشد. درختان کاج به سرعت رشد می کنند، به همین جهت این چوب بیشترین سازگاری با محیط زیست نسبت را به سایر چوب ها دارد و به راحتی در طبیعت جایگزین می شود. چوب کاج یک چوب با رنگ روشن می باشد که بازه ی رنگی آن از رنگ زرد کم رنگ تا رنگ های تیره تر را در بر می گیرد. چوب کاج یک چوب خشک است، بنابراین لازم است برای اینکه انتظار شما را برآورده کند با چندین لایه روکش پوشانده شود. رگه ها و گره های چوب کاج معمولا بعد از رنگ آمیزی هم خودشان را نشان می دهند، اما با استفاده از ابزارهای روز دنیا و صفحات مدرن و کفسازی مناسب، شما می توانید این کابین های مقرون به صرفه را از دل جنگل های قدیمی بیرون کشیده و به آینده بیاورید.

MDF برای ساخت کابینت

یک تخته فیبر با چگالی متوسط که به اختصار ام دی اف نامیده می شود، یک جایگزین مقرون به صرفه و متنوع برای چوب است. اگرچه بعضی افراد در مقابل ایده استفاده از این چوب های صنعتی مقاومت می کنند، ولی کاربرد های زیادی هم دارد که در آن ام دی اف بهتر از چوب عمل می کند و بهتر دوام می آورد. اگر شما به دنبال سبکی از طراحی هستید که درها و بدنه کابینت، در آن رنگ شده باشد، می توانید از ام دی اف استفاده کنید. چوب دائما با نوسانات طبیعی دما در حال انبساط و انقباض است، و باعث می شود که در سطح رنگ شده آن همواره ترک و یا حباب به وجود آید. ام دی اف در برابر تغییرات آب و هوا مقاوم است و سطح رنگ شده آن برای سال ها صاف و بدون تغییر باقی می ماند. ام دی اف بدون رگه است و برای برش با اره برقی جهت منبت کاری و ایجاد تزیینات خاص ایده آل است. برای انجام یک کار سفارشی با ظاهری رنگ شده بدون زحمت چوب واقعی، کابینت با چوب ام دی اف به شما توصیه می شود.

چوب گیلاس ساخت کابینت

کابینت های با چوب گیلاس یکی از دلپذیرترین کابینت ها در بین آشپزخانه های شیک و مطابق با مد روز است. زیباترین و ظریف ترین آشپزخانه ها، کابینت های با چوب گیلاس هستند که در هر دو حالت کلاسیک و مدرن نیز زیبا هستند. چوب گیلاس از لحاظ فنی، یک چوب سخت و جنگلی نیست، اما چوبی قوی و مقاوم است. مشخصه قابل توجه آن طبیعت غنی و رنگ تیره آن است که ظاهری لوکس به هر فضا و اتاقی می دهد. تنوع رنگی چوب گیلاس از زرد پر رنگ تا قرمز کم رنگ را شامل می شود و رگه های زیادی را در بر می گیرد، هرچند که در رنگ های ماهونی تیره (قرمز) و یا گردویی (نارنجی) جذاب تر به نظر می رسد. چوب گیلاس با روکش های براق و یا مات به همان اندازه خیره کننده است که در طبیعت در درخت های با سن بالاتر دیده می شود و در نهایت به رنگ بندی های کم رنگ تر می رسد. گیلاس یکی از گران ترین چوب های کابینت است، اما این بهای کمی برای چوبی است که به صورت معمول و با مراقبت های روتین تا مدت زمان زیادی دوام میاورد.

بامبو برای ساخت کابینت

کار خوبی برای سیاره خود انجام بدهید و آشپزخانه خود را با بامبوهای غیر معمول و تجدید پذیر از بقیه آشپزخانه ها متمایز کنید. بر خلاف کابینت های چوبی سنتی که از تخته های بریده شده از درختان بزرگ ساخته شده اند، تخته های ساخته شده از بامبو شامل نوارهای باریک بریده شده هستند که کنار یکدیگر مونتاژ شده اند. نحوه قرارگیری نوارها جهت گیری رگه ها که عمودی باشند یا افقی را بر روی ظاهر چوب به نمایش می گذارد. چیدمان های مختلف را می توان در یک کابینت واحد برای رسیدن به ظاهری چند بعدی استفاده کرد. کابینت های بامبو بسیار محکم هستند و سطوح روکش شده به راحتی در برابر خراشیده شدن، بریده بریده شدن و ضربه مقاومت می کنند. کابینت بامبو در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم است و مانند چوب منبسط و منقبض نخواهد شد. از همه مهمتر رنگ روشن آن، نور، تازگی و ظاهری مدرن را به آشپزخانه های بزرگ و کوچک اضافه می کند.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]