آسمان مجازی چیست؟ استفاده از آسمان مجازی در آشپزخانه

۰۱ مهر ۱۳۹۸3دقيقه00
یکی از کاربردهای آسمان مجازی در سقف آشپزخانه می باشد.با آسمان مجازی، طبیعت زیبا را به خانه ی خود بیاورید.

آسمان مجازی، سقف کاذبی است که گوشه ای از طبیعت را به خانه ی شما می آورد. با استفاده از آسمان مجازی در آشپزخانه ی خود می توانید هر لحظه با تماشای تصویری از طبیعت زیبا لذت ببرید. طرح های زیبایی که در این نوع سقف به کار می رود مانند: آسمان آبی، ستاره های درخشان، درخت یا گل های زیبا و… روح هر انسانی را به شادی و آرامش نزدیک می کند. یکی از کاربرد های آسمان مجازی در آشپزخانه های کوچک و یا آشپزخانه های بدون پنجره است که فضا را دلباز تر و صمیمی تر نشان می دهد.

در این مقاله ویژگی های آسمان مجازی را باهم بررسی می کنیم.

بخش های مختلف آسمان مجازی

این نوع سقف از سه بخش مهم تشکیل می شود:

  • سازه نورپردازی

از مهم ترین بخش های آسمان مجازی ، نورپردازی آن است چون به طبیعی و زیبا نشان دادن آن کمک بسیاری می کند. سازه نورپردازی که به سقف اصلی متصل می شود می تواند از لامپ های FPL، لامپ های T4, T5، ویا لامپ های LED جهت نورپردازی مطلوب استفاده کند.

  • سازه سقف کاذب

سقف کاذب که با فاصله ای از سازه ی نورپردازی نصب می شود، تنوع فراوانی دارد. به صورتی که محیط مورد نظر را با یکی از انواع سقف کاذب دکور کرده و فقط برای قسمت اجرای آسمان مجازی، از سازه سپری استفاده می کنید.

  • تایل های آسمان مجازی

منظور از تایل صفحه ای است که روی سازه ها نصب شده و می تواند تصویری از مناظر طبیعی مانند آسمان، گل، درخت و یا مناظر غیر طبیعی مانند تصاویر برج های معروف، هواپیما و… باشد. بعد از انتخاب تصویر مورد پسند شما، آن را بر روی تایل ها چاپ کرده و مانند یک پازل بر بروی سازه سقف کاذب نصب می کنند.

آسمان مجازی چیست,استفاده از آسمان مجازی در سقف آشپزخانه,سقف آسمان مجازی,

تفاوت سقف کشسان و آسمان مجازی

سقف کشسان ، نوعی سقف کاذب معلق با ساختاری انعطاف پذیر بوده و طرح ها و رنگ های متنوعی را شامل می شود. در سقف کاذب کششی به علت استفاده از پارچه کشسان PVC می توان در فضاهای بزرگ از سقف کاذب یک تکه استفاده کرد. در حالیکه به علت شکننده بودن جنس تایل آسمان مجازی که از پلکسی یا طلق است،  امکان ایجاد سقف کاذب یکپارچه وجود ندارد به همین دلیل از سقف آسمان مجازی بیشتر در فضاهای کوچک و یا بخشی از سقف یک فضای بزرگ استفاده می شود. علاوه بر آن در سقف پارچه ای کشسان با نصب فریم ریلی در زیر ساخت و حرارت دادن و جای گیری پارچه پی وی سی در ریل، کار نصب سقف کششی به پایان می رسد اما در سقف آسمان مجازی کار نصب کمی پیچیده تر و سخت تر است به صورتیکه ابتدا لایه ی نورپردازی به سقف اصلی پیچ شده و بعد با توجه به ابعاد تایل های تلقی شبکه ی فریم نصب می شود و در نهایت تایل های طرح دار طبق نقشه در جای خود قرار می گیرند.

سقف آشپزخانه,کاربرد آسمان مجازی,آسمان مجازی چیست,

نکات مهم در اجرای آسمان مجازی

به دلیل اینکه این نوع سقف کاذب بر بروی سقف اصلی ساختمان شما نصب می شود، جنس سقف و هرگونه شی موجود در آن مانند لوله ها و هواکش اهمیت دارد. مثلا  اگر سقف شما خام است بهتر است از ورقه های سرب جهت پوشاندن آن استفاده کنید تا هم باعث روشن تر شدن محیط پشت کار شده وهم به مرور زمان ذره های سیمانی موجود در سقف برروی تایل ها نیفتند.

نکته بعدی در نورپردازی این سقف است. هرچه نورپردازی بهتر و اصولی تر باشد منظره ی تایل های شما طبیعی تر دیده می شود. توجه داشته باشید که نورپردازی یکدست باشد و تمام کار شما را پوشش دهد. همچنین وجود هرگونه سیم یا شی در پشت آن باعث سایه انداختن می شود پس سیم های مربوط به نورپردازی را کاملا مهار کنید.

استفاده از آسمان مجازی در سقف آشپزخانه,سقف آسمان مجازی,سقف آشپزخانه,

از عکس های خودتان آسمان مجازی بسازید

تمام زیبایی این سقف ها به طرح و نمای تصویر آن است. شرکت های سازنده ی این سقف ها آرشیو بزرگی از تصاویر با کیفیت و زیبا را به شما ارائه می دهند. ولی شما می توانید ار بین عکس های خاطره انگیز و به یادماندنی خودتان نیز برای سقف آشپزخانه ی خود انتخاب کنید. فقط کافی است هنگام عکس برداری به نکات زیر توجه کنید:

  • از دوربین عکاسی یا گوشی با دوربین عالی استفاده کنید.
  • قبل از عکاسی تمام افکت ها را خاموش کرده و بالاترین کیفیت را انتخاب کنید.
  • گوشی یا دوربین خود را افقی در دست بگیرید.
  • زاویه مناسبی برای عکس خود در نظر بگیرید.
  • سعی کنید لرزش دست خود را به کمترین میران برسانید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 4.5]