۸ ایده عالی برای چیدمان آشپزخانه ی استاندارد

۰۷ دی ۱۳۹۸4دقيقه00
اهمیت چیدمان آشپزخانه در این است که با رعایت نکات کاربردی و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه، آشپزخانه نقلی خود را به آشپزخانه ای استاندارد تبدیل کنید.

اگر چیدمان آشپزخانه شما استاندارد و خلاقانه باشد، این فضا از یک مکان کوچک و دلگیر به محیطی دلنشین تبدیل خواهد شد. به صورتی که کم بودن متراژ آن کمتر به چشم بیاید. ما به شما کمک می کنیم تا با استفاده از نکات و ترفندهای خاص ، بهترین و بهینه‌ترین استفاده را از آشپزخانه نقلی خود داشته باشید.

ممکن است به خاطر نبود فضای کافی در آشپزخانه، نتوان به راحتی ظروف و وسایل آشپزخانه را جای داد. و یا گاهی آنقدر آشپزخانه شما کوچک است که افراد خانواده نمی توانند به راحتی در آن قدم بزنند. در این حالت باید به دنبال ایده های نو و خلاقانه برای استفاده ی حداکثری از این فضا باشید.

در این مطلب می خواهیم ایده های جدید و بسیار کاربردی را برای چیدمان آشپزخانه استاندارد به صورت اصولی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

آشپزخانه استاندارد,استفاده ی بهینه از فضای آشپزخانه,اهمیت چیدمان آشپزخانه,

۱- از وسایل و ظروف کوچکتر استفاده کنید

امروزه خانواده های کمتری به قابلمه و ماهی تابه های بزرگ برای آشپزی نیاز دارند. به نحوی که اکثر کارهای روزانه ی آن ها با ظروف کوچک یا متوسط انجام می شود. پس برای چیدمان آشپزخانه های جدید کافی است آن ها را کنار گذاشته و از ظروف و وسایل کوچک و مناسب تر برای کار خود بهره ببرید. چون با خرید این وسایل بزرگ، مجبور به داشتن کابینت های بیشتر خواهید شد.

چیدمان آشپزخانه,چیدمان آشپزخانه جدید,چیدمان آشپزخانه نقلی,

۲- استفاده از رنگ های روشن و شاد

مطالعات محققان نشان داده است استفاده از رنگ های شاد و روشن می تواند به بزرگ تر نشان دادن هر محیطی کمک کند. پس بهتر است برای داشتن یک آشپزخانه استاندارد، از این رنگ های روشن برای دکوراسیون و وسایل داخل آشپزخانه به کار ببرید.

چیدمان استاندارد آشپزخانه,چیدمان حرفه ای آشپزخانه,آشپزخانه استاندارد,

۳- سیستم روشنایی مناسب

تجربه نشان داده است در صورت استفاده از ترفندهای نورپردازی آشپزخانه ، فضای ظاهری آن بزرگ تر جلوه می کند و می تواند برای خانم های خانه دار به محیطی تحمل پذیر تر مبدل شود. پس با چیدن نامناسب وسایل خود مانع از عبور نور در این محیط نشوید.

استفاده ی بهینه از فضای آشپزخانه,اهمیت چیدمان آشپزخانه,چیدمان آشپزخانه,

۴- استفاده از وسایل تاشو

در حال حاضر در بازار لوازم آشپزخانه، وسایل تاشوی بسیاری وجود دارد که کار را برای خانم های خانه دار آسان کرده است. برخی از این وسایل عبارتند از : سطل های زباله ، جای دستمال کاغذی ، سبد و لگن و… . با خرید اینگونه وسایل ها، جای بیشتری در کابینت و کشو ها خواهید داشت.

چیدمان آشپزخانه جدید,چیدمان آشپزخانه نقلی,چیدمان استاندارد آشپزخانه,

۵- وسایل غیر ضروری را حذف کنید

گاها برای همه ی ما هم پیش امده است که ابزار غیر ضروری و نامربوط به آشپزخانه را در آن جا قرار می دهیم. مثلا اگر جای مناسبی برای سطل زباله دارید، سعی کنید آن را اصلا در آشپزخانه قرار ندهید.

در صورتی که جای کافی برای قرار دادن و چیدن صندلی ها و میز غذاخوری در آشپزخانه وجود ندارد ، آن ها را به جای دیگری از منزل منتقل نمایید. زیرا این وسایل در چیدمان استاندارد آشپزخانه جایی ندارند.

گلدان های اضافی ، ظروف بزرگ جاگیر و … را نیز در صورت عدم استفاده ی مداوم ، در داخل انباری قرار دهید.

۶- ایجاد قفسه بندی های جذاب

شما می توانید با استفاده از شلف های آشپزخانه ، حجم بیشتری از وسایلتان را نظم دهید. شلف های امروزی با توجه به هزینه ی اندک و کاربرد زیادشان بهترین گزینه برای نظم دهی در چیدمان استاندارد آشپزخانه هستند.

چیدمان حرفه ای آشپزخانه,آشپزخانه استاندارد,استفاده ی بهینه از فضای آشپزخانه,

۷- استفاده از درب های شیشه ای برای کابینت ها

یکی از بهترین و ساده ترین کارها برای بزرگ جلوه دادن فضای آشپزخانه های کوچک این است که درب های کابینت ها را شیشه ای کنید. با این کار علاوه بر اینکه می توانید فضا را بزرگتر نشان دهید ، می توانید با چیدن ظروف زیبای خود در کابینت ها ، جلوه ی زیباتری به آشپزخانه تان ببخشید.

اهمیت چیدمان آشپزخانه,چیدمان آشپزخانه,چیدمان آشپزخانه جدید,

۸- سعی کنید از فضای عمودی آشپزخانه استفاده کنید

یکی دیگر از موارد اهمیت چیدمان آشپزخانه، استفاده ی کامل از فضای آن است. که این امر با استفاده از فضای عمودی آن میسر می شود . به طوری که می توانید از دراور ،کشو یا کمدهای عمودی و ایستاده خریداری و در آشپزخانه استفاده کنید.

با این کار هم می توانید وسایل بیشتری در آشپزخانه قرار دهید و هم تا حد زیادی از بی نظمی های موجود آشپزخانه تان بکاهید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]