اتاق خواب روستیک، آسایش زندگی روستایی را به خانه بیاورید

۱۴ دی ۱۳۹۸4دقيقه00
اتاق خواب روستیک تلفیقی از چوب و فلز است که به زیبایی در کنار هم قرار می گیرند. با ایده هایی برای طراحی اتاق خواب به سبک روستیک همراه باشید.

اتاق خواب روستیک الهام گرفته از خانه های روستایی و طبیعت زیبای آن است. سبک دکوراسیون روستیک با کمترین تزئینات آرامش و سادگی طبیعی را به اتاق خواب شما می آورد. از طرفی این سبک یکی از کم هزینه ترین دکوراسیون ها برای اتاق خواب است. زیرا فقط از متریال و مصالح مخصوص و ساده ترین ابزار ها تشکیل می شود.

دکوراسیون اتاق خواب روستیک به شما این امکان را می دهد تا در میان شلوغی و هیاهوی شهری، آرامش طبیعت را وارد اتاقتان کنید و از حس خوب آن لذت ببرید.

در این مقاله به شما ایده هایی جذاب برای داشتن یک اتاق خواب به سبک روستیک ارائه می دهیم.

اتاق خواب به سبک روستیک,اتاق خواب روستیک,دکور اتاق خواب روستیک,

سرویس خواب به سبک روستیک

مهم ترین اجزای یک اتاق خواب، سرویس خواب می باشد. چون در ظاهر آن تاثیر زیادی دارد. برای داشتن تخت خوابی به سبک روستیک باید هرگونه تزئین و آرایشی را حذف کرده و از متریال چوب یا فلز با همان رنگ طبیعی خودشان استفاد نمایید. یک ایده عالی در اتاق خواب روستایی، وجود یک تخت خواب سایه بان دار است. این مدل تخت خواب را می توانید با کمترین تزئینات و کاملا ساده بسازید. چون به طور کلی در سبک دکوراسیون روستیک راحتی و آسایش حرف اول را می زند.

یک راه دیگر برای داشتن اتاقی جذاب، تلفیق سبک روستیک با سبک صنعتی می باشد. در این راستا پیشنهاد می کنیم از تخت خواب های فلزی بدون رنگ استفاده کنید. یک تخت خواب فلزی که در کنار آن نیمکتی چوبی قرار گرفته حال و هوای زندگی روستایی را به اتاق شما می آورد.

سرویس خواب هایی به سبک گفته شده در بازار به سختی یافت می شوند پس بهتر است طرح دلخواه خود را سفارش دهید تا مخصوص شما بسازند.

دکوراسیون اتاق خواب روستیک,طراحی اتاق خواب به سبک روستیک,اتاق خواب به سبک روستیک,

طراحی دیوار ها در اتاق خواب روستیک

در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن ، غالبا برای دیوارهای اتاق خواب از رنگ یا کاغذ دیواری استفاده می شود. اما برای طراحی اتاق خواب به سبک روستیک، از پنل های چوبی برای زیبا کردن دیوار ها استفاده می کنند. بافت چوبی دیوارها باعث می شود تا فضایی گرم و دلنشین در اتاق حاکم شود. گاهی ممکن است بنا بر سلیقه ی افراد، پنل های چوبی را با رنگ های سفید یا سبز خاکستری نیز رنگ آمیزی کنند.

اتاق خواب روستیک,دکور اتاق خواب روستیک,دکوراسیون اتاق خواب روستیک,

فرش و قالی مناسب برای اتاق خواب روستیک

برای تکمیل اتاق روستیک خود نیاز به یک قالیچه ای دقیقا مطابق با سبک چیدمان خانه های روستایی دارید. بهترین گزینه برای این سبک، قالیچه ای با بافت و مصالح طبیعی مانند کنف می باشد. قالیچه ی کنفی با ظاهری ساده به راحتی با دکوراسیون چوبی شما هماهنگ شده و گرما بخش اتاقتان می شود. البته گلیم و فرش های سنتی نیز برای پوشاندن اتاق خواب روستیک مناسب می باشند.

طراحی اتاق خواب به سبک روستیک,اتاق خواب به سبک روستیک,اتاق خواب روستیک,

حضور آتش در اتاق خواب روستیک

شما حتما تا به حال تاثیر انرژی خوب آتش را بر روحیات انسان دیده اید. حال اگر شعله های آتش در کنار دکوراسیون چوبی اتاق شما قرار بگیرد، به معنای واقعی سبک روستیک به منزل شما آمده است. این امر با وجود یک شومینه زیبا در کنار اتاق خواب، به راحتی امکان پذیر است. ولی در غیر اینصورت می توان از شمع های تزئینی و یا فانوس های فلزی نیز استفاده کرد. برخی فانوس های موجود در بازار به عنوان جا شمعی طراحی شده اند. که می توان از نور ملایم آن ها به عنوان چراغ خواب بهره برد. شما می توانید این فانوس های زیبا را به دیوار آویزان کرده و یا روی زمین قرار دهید.

دکور اتاق خواب روستیک,دکوراسیون اتاق خواب روستیک,طراحی اتاق خواب به سبک روستیک,

وسایل تزئینی مناسب در دکوراسیون روستیک

برای زیباتر شدن اتاق خواب روستیک تان می توانید از وسایل بسیار قدیمی و عتیقه استفاده کنید. مثلا دیوارکوب های تزئینی، چمدان های قدیمی، مبلمان آنتیک و دست ساز و… .

قرار دادن عکس های یادگاری بر روی یک دیوار می تواند ایده جالبی برای اتاق خواب شما باشد. برای این کار می توان با چند تکه چوب و کناف محلی برای آویزان کردن عکس ها ساخت.

همچنین شلف های چوبی بر روی دیوار می تواند جایگاه مناسبی برای شمع و قاب عکس های شما باشد.

یکی دیگر از ایده های دکوری برای ایجاد یک فضای روستیک در اتاق خواب، نصب یک ساعت دیواری چوبی است. که به راحتی می توان انواع آن را در فروشگاه ها پیدا کرد.

سعی کنید اکثر وسایل تزئینی را از جنس چوب و با رنگ های خنثی انتخاب کنید. چون پالت رنگی مناسب برای دکوراسیون روستیک، رنگ های سفید، چوبی با رنگ روشن و رنگ های گرم هستند.

اتاق خواب به سبک روستیک,اتاق خواب روستیک,دکور اتاق خواب روستیک,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]