اپن آشپزخانه یک بررسی همه جانبه

۰۴ دی ۱۳۹۸4دقيقه00
اپن آشپزخانه سالیان زیادی است که به خانه های ایرانی راه پیدا کرده است. طراحی اپن و تزئین اپن آشپزخانه از مهم ترین قسمت های دکوراسیون آشپزخانه است.

اپن آشپزخانه، بهترین گزینه برای جدا کردن فضای آشپزخانه از سایر بخش های خانه است. ولی این موضوع باعث می شود که تمام وسایل و جزئیات داخل آشپزخانه قابل رویت باشند. پس علاوه بر تزئین اپن آشپزخانه، لازم است تا در انتخاب وسایل و تزئین محیط هم دقت داشته باشید. 

تنوع زیاد در طرح و مدل اپن آشپزخانه کار را دشوار کرده است. برای طراحی اپن آشپزخانه باید به رنگ کابینت ها، کفپوش و رنگ دیوار های آشپزخانه توجه کنید تا بتوانید طراحی داخلی ایده آل و کاربردی را برای آشپزخانه خود داشته باشید.

آشپزخانه اپن دار,اپن آشپزخانه,تزئین اپن آشپزخانه,

کاربرد های اپن آشپزخانه

اگر آشپزخانه ی شما بزرگ باشد و بتوانید یک اپن بزرگ در آن نصب کنید، دست شما برای داشتن یک اپن آشپزخانه جدید باز است. شما می توانید با نصب سینک ظرفشویی یا گاز بر روی آن استفاده ی کاملا کاربردی داشته باشید. منتها در انتخاب این المان ها دقت نظر بالایی نیاز است. چون در زیبایی آشپزخانه و حتی دکوراسیون منزل شما تاثیر زیادی دارند. از مزایای این کار، معاشرت با افراد خانواده در هنگام آشپزی می باشد.

برای هرچه زیباتر شدن این مدل، می توان رنگ کابینت ها یا اپن را با رنگ فضای نشیمن هماهنگ انتخاب کرد.

از دیگر کاربرد های اپن، قرار دادن وسایل و انجام فعالیت های آشپزی بر روی سطح آن است. این میز کار خوب مسلما کمی از شلوغی و هیاهوی هنگام پخت و پز می کاهد.

در طراحی دکوراسیون داخلی جدید برای استفاده ی کاربردی تر، در زیر اپن و از سمت داخلی آشپزخانه کابینت و کشوهایی تعبیه می کنند. که این گزینه برای قرار دادن ظروف و وسایل بسیار پرطرفدار است.

در خیلی از منازل، از اپن آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری نیز استفاده می شود. به طوریکه با قرار دادن صندلی های خاص و جذاب به راحتی از سطح آن استفاده کرد.

طراحی اپن آشپزخانه,کاربرد های اپن آشپزخانه,مدل اپن آشپزخانه جدید,

تزئین اپن آشپزخانه

همانطور که گفتیم پیشخوان یا اپن می تواند بر روی زیبایی کل خانه اثر گذار باشد. پس تزئین آن امری بسیار مهم است.  پیشنهاد طراحان دکوراسیون این است که وسایل آشپزخانه ی شما با دکوراسیون فضای نشیمن و پذیرایی هماهنگ باشد. همچنین توجه به نورپردازی داخل آشپزخانه هم مهم می باشد. برای این کار می توانید از لامپ های هالوژنی زیبا برای سقف بالای اپن استفاده نمایید. در زیر به نکاتی کاربردی برای داشتن یک اپن جذاب و منحصر به فرد اشاره می کنیم.

  • تزئین اپن آشپزخانه با گلدان گل

همیشه گل و گلدان های طبیعی حامل انرژی مثبت زیادی بوده اند. حال چه بهتر که در کانونی ترین نقطه ی منزل از آن استفاده شود. کافی است از زیباترین گلدان های موجود در بازار خریداری کرده و به سراغ خرید گل های زینتی یا آپارتمانی بروید.

اگر نگهداری از گل های طبیعی برای شما دشوار است، از گلدان های گل مصنوعی با طرح های متنوع خریداری کنید. در کل وجود المان هایی از طبیعت در منزل، حس شادی و آرامش را در پی خواهد داشت.

آشپزخانه اپن دار,اپن آشپزخانه,تزئین اپن آشپزخانه,

  • تزئین اپن آشپزخانه با وسایل دکوری

از مجسمه های زیبا گرفته تا آباژورهای تزئینی، همه به زیبایی پیشخوان آشپزخانه ی شما کمک می کنند. همچنین وجود یک ساعت رومیزی علاوه بر زیبایی ، کاربردهای زیادی برای شما خواهد داشت.

شمع های تزئینی، ظرف هایی از جنس بلور، ماگ های جذاب، وسایل چوبی و… برای داشتن فضایی دل انگیز به شما کمک خواهد کرد.

طراحی اپن آشپزخانه,کاربرد های اپن آشپزخانه,مدل اپن آشپزخانه جدید,

  • تزئین اپن آشپزخانه با ظرف میوه

یک ظرف زیبا بردارید و از میوه های خوش آب و رنگ مثل پرتقال، سیب، کیوی، انگور و… که در دمای داخل خانه خراب نمی شوند استفاده کنید. این کار در تمام فصل های سال امکان پذیر است. تنها کافی است به رنگ میوه ها دقت کنید تا نمایی زیباتر داشته باشند. مثلا برای آشپزخانه ای با کابنیت های سفید، میوه های قرمز رنگ مثل انار و توت فرنگی را انتخاب کنید. و یا در آشپزخانه ای با کابینت خاکستری، میوه های نارنجی رنگ مثل پرتقال و نارنگی را در ظرف خود قرار دهید.

در کل وجود تضاد رنگی در آشپزخانه جلوه ای خاص تر خواهد داشت. که این امر با قرار دادن المان های متضاد بر روی اپن امکان پذیر است.

آشپزخانه اپن دار,اپن آشپزخانه,تزئین اپن آشپزخانه,

  • تزئین اپن آشپزخانه با کتاب

همیشه جای کتاب ها در  قفسه یا کتابخانه ی مخصوص بوده است. ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم که از آن برای تزئین ان آشپزخانه تان استفاده کنید. به نحوی که در سمتی از اپن که به دیوار چسبیده است قفسه هایی مخصوص کتاب نصب کنید. یا در بدنه ی اپن کتابخانه ای تعبیه کنید و در آن کتاب های آشپزی و سایر کتاب هایتان را قرار دهید.

طراحی اپن آشپزخانه,کاربرد های اپن آشپزخانه,مدل اپن آشپزخانه جدید,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]