نکات کلیدی در طراحی دکوراسیون اتاق کودک

۱۷ مهر ۱۳۹۸2دقيقه00
اتاق کودک در روحیه او بسیار تاثیر دارد. ما در این مقاله به مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک پرداخته ایم.

از اولین مکان هایی که نوزادان در آن چشم باز می کنند و بزرگ می شوند، اتاق کودک است. پس دکوراسیون اتاق کودک، یکی از مهم ترین بخش های طراحی دکوراسیون داخلی منزل است.

روانشناسان معتقدند محیط رشد فرزندان شما در شکل گیری شخصیت اجتماعی آن ها موثر است. پس اگر محیط اتاق کودکان مناسب باشد، باعث رشد خلاقیت و استعداد آن ها شده و تاثیر زیادی بر روحیات کودک شما دارد.

در این مقاله نکات کاربردی و مهمی جهت داشتن اتاقی زیبا برای فرزندانتان گفته شده است.

از رنگ های سرزنده استفاده کنید

رنگ ها می توانند حال و هوای ما را تغییر دهند. پس اگر می خواهید کودکی شاد و سرحال داشته باشید، اتاق او را سرشار از رنگ های زیبا کنید. از متداول ترین رنگ ها برای استفاده در طراحی اتاق خواب کودک می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • صورتی: منبع آرامش و سرزندگی است که بیشتر در اتاق دختران استفاده می شود.
  • آبی: برای کم کردن هیجان و استرس کودک دلبندتان می توانید از این رنگ استفاده کنید.
  • نارنجی: استفاده از این رنگ حس استقلال، اعتماد به نفس و برون گرایی را در کودک افزایش می دهد.
  • زرد: از شادترین و انرژی زا ترین رنگ هاست که برای اتاق کودک دختر یا پسر قابل استفاده است.
  • قرمز: در استفاده از رنگ قرمز محتاط باشید چون این رنگ هیجان و انرژی را بسیار افزایش می دهد.

اتاق خواب کودک,اتاق خواب مناسب کودک,اتاق کودک,

 

ایده هایی برای اتاق کودک,چیدمان اتاق کودک,دکوراسیون اتاق کودک,

از این رنگ ها می توانید در  تمام وسایل یا دیوار های اتاق کودک استفاده کنید. بخشی از دیوارها را با کاغذ دیواری یا پوستر های جذاب و کارتونی تزئین کنید. برای این کار بهتر است از فرزندتان شخصیت کارتونی محبوبش را بپرسید و در تم اتاق خواب او از آن کمک بگیرید. همچنین استفاده از پرده هایی با رنگ روشن اتاق را پر نور و تمیز تر جلوه می دهند. رنگ سرویس خواب نیز تاثیر زیادی در اتاق او دارد که می توان در ساخت آن از ترکیب دو رنگ مکمل استفاده کرد.

چیدمان اتاق کودک

بهترین چیدمان اتاق خواب کودک، به نحوی است که سرگرم کننده و شاد باشد تا کودک ساعت ها بتواند در آن جا باشد. تمام وسایل باید در اندازه و مقیاسی باشد که کودک به تنهایی بتواند به آن ها دسترسی داشته باشد. همچنین نظم دهی به اتاق را با قرار دادن باکس و سبد هایی برای اسباب بازی ها به او یاد دهید. در دکوراسیون داخلی اتاق کودکتان از یک نقطه ی عطف جذاب استفاده کنید. این شاخصه می تواند یک عروسک بزرگ، لوستر، تابلو یا فرش منحصر به فرد باشد که شور و اشتیاق او را افزایش می دهد.

کودکان عاشق گوشه های دنج و قسمت های خصوصی هستند تا در آن جا از دید بزرگتر ها دور بوده و بازی کنند. پس یک قسمت از اتاق او را برای این کار اختصاص دهید. مثلا  یک چادر مسافرتی کوچک، خیمه بازی سرخ پوستی، یک میز دکور دار و… در یکی از گوشه های اتاق قرار دهید تا اسباب بازی هایش را در آن جا قرار دهد.

طراحی اتاق خواب کودک,اتاق خواب کودک,اتاق خواب مناسب کودک,

 

 

ایمنی را رعایت کنید

حفظ ایمنی و سلامت فرزندتان از مهم ترین وظایف شماست. او ممکن است ساعت ها در اتاقش تنها باشد و شما او را نبینید. پس هرگز وسایل نوک تیز و آتش زا در اتاق او قرار ندهید. کفپوش اتاق او را طوری انتخاب کنید که لیز و نا مناسب نباشد. وسایل تزئینی با لبه های تیز و برنده مانند قاب عکس را از آن جا دور کنید. اگر کودک شما زیر ۵ سال است بهتر است چراغ های خواب یا آباژور را در اتاق او قرار ندهید تا یک اتاق خواب مناسب کودک داشته باشید.

اتاق کودک,ایده هایی برای اتاق کودک,چیدمان اتاق کودک,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]