ایده های فوق العاده برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک

۱۶ تیر ۱۳۹۸5دقيقه01
دکوراسیون آشپزخانه های کوچک بسیار مهم است و با طراحی کابینت آشپزخانه کوچک می توانید فضای بسیار بزرگتری را برای آشپزخانه خود مهیا کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک را می توان به صورتی انجام داد که یک آشپزخانه بزرگ و جدید را داشته باشیم. فضای محدود به این معنی است که همه چیز به یک جایگاه و هدف نیاز دارد.

برای طراحی کابینت آشپزخانه کوچک زیبا، فضای خود را با راهکارهای ذخیره سازی و سازمان دهی، کابینت های بلند و طبقه های دیواری به حداکثر برسانید. اگر در مورد چگونگی طراحی و سبک آشپزخانه کوچکتان نمی توانید تصمیم بگیرید، ما ایده های فوق العاده ای برای آشپزخانه های کوچک به شما پیشنهاد میدهیم که الهام بخش شما برای افزایش فضایتان خواهد بود.

ایده هایی برای طراحی آشپزخانه های کوچک

شما ممکن است هنگام طراحی آشپزخانه کوچک با محدودیت فضایی رو به رو شوید، اما این بدان معنا نیست که شما گزینه های محدودی دارید. از طریق این مقاله، ایده های طراحی و راه حل های خاص را برای آشپزخانه های کوچک، کابینت های کهنه و قدیمی و میز آشپزخانه مطالعه کنید.

ایده هایی برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک

در حالی که اتاق های کمتری برای دکور کردن در خانه وجود دارد، یک فضای کوچک می تواند سبک شخصی شما را بدون زیر سوال بردن فضای با ارزشتان ارائه دهد. سبک شخصی خود را به نمایش بگذارید و با این ایده ها به آشپزخانه خود زندگی بدهید.

هر انتخابی که برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود انجام بدهید، یک تغییر بزرگ ایجاد می کند. رنگ بندی روشن و متمایل به سفید فضای شما را بزرگ تر و بازتر نشان می دهد. کاشی های بین کابینتی  یک روش محبوب و مدرن برای تقویت خطوط طولی برای کشیده تر نشان دادن آشپزخانه کوچک شما است. انرژی را از طریق رنگ های جیغ و کاغذ های دیواری یا ظروف خاص به آشپزخانه خود تزریق کنید. در بعضی نقاط برای تاکید از اشیایی مانند نقاشی یا تصویری از حیوانات استفاده کنید تا سلیقه شخصی خودتان را به نمایش بگذارید.

ایده هایی برای آشپزخانه هایی با دو دیوار نزدیک به هم

آشپزخانه هایی با دو دیوار نزدیک به هم، توسط دو سری کابینت موازی که یک راهرو بینشان قرار دارد، شکل میگیرند. این چیدمان حداکثر فضای اختصاص داده شده به کابینت، اپن آشپزخانه و قفسه را برای شما فراهم می کند و آن ها را به انتخابی محبوب برای خانه ها و آپارتمان هایی که فضای محدودی دارند، می کند.

به طور معمول این آشپزخانه ها دارای دو ردیف کابینت بالایی و پایینی و در هر دو سمت راهرو می باشد، بنابراین این فضا بسیار منظم به نظر می رسد. یک طرح تک رنگ در فضاهای کوچک با نور و رنگ های روشن به خوبی خودش را نشان می دهد و باعث می شود فضا بیشتر به نظر برسد. جزیره های بزرگ به شما کمک می کند، فضای خود را در مقیاس بزرگ تری احساس کنید. اجازه دهید با استفاده از جلوه های بصری و عملکرد مناسب تجهیزات، سلیقه شخصی شما خودش را نشان بدهد.

جزیره آشپزخانه های کوچک

جزیره عنصری مفید و چند منظوره در آشپزخانه های کوچک است. جزیره، فضای کار بیشتر، طبقه و کابینت و کشوی بیشتر را برای شما فراهم می کند.

چه شما طرحی مدرن برای کابینت و کانتر آشپزخانه خود بپسندید و یا سبکی پر زرق و برق و کلاسیک را ترجیح بدهید ، جزیره عملکرد و بهره وری را به فضای کوچک شما اضافه می کند. جزیره به آشپزخانه شما، قفسه بندی برای ذخیره سازی مواد غذایی، یک صفحه برای افزایش فضا، و یا کشو برای سازمان دهی فضایتان، اضافه می کند. چند صندلی بار را کنار آن قرار بدهید و در فضای کوچک خود یک اتاق سرگرمی ایجاد کنید.

کابینت سوپرمارکت در آشپزخانه های کوچک

سبک طراحی شما هر چه که باشد، دغدغه اصلی در آشپزخانه های کوچک به حداکثر رساندن فضای موجود می باشد. از آنجایی که فضا محدود است، شما باید زمانی که موضوع ذخیره سازی مواد غذایی است خلاق باشید و از هر اینچ فضای موجود استفاده کنید.

کابینت های بلند آشپزخانه کوچک را بلندتر نشان می دهد، در حالی که فضای اضافی برای نگهداری ظروف و وسایل آشپزخانه به شما می دهد. با اضافه کردن کابینت بالا یخچالی، از فضای بالای یخچال و فریزر که به طور معمول هدر می رود، استفاده کنید، اگر فضایی برای قرار دادن کانتر آشپزخانه ندارید، سعی کنید یک میز تاشو به فضا اضافه کنید و زمانی که به آن نیاز دارید، آن را بیرون بیاورید. با اضافه کردن قفسه ها از فضای عمودی آشپزخانه استفاده کنید. از سبدهای سوپری  برای ذخیره لوازم، مواد غذایی و یا مواد تشکیل دهنده مواد غذایی استفاده کنید.

چیدمان آشپزخانه های کوچک

در فضاهای کوچک وقتی پای ذخیره سازی و سازمان دهی وسایل به میان می آید، شما را وادار به زیرک بودن می کنند. از هرچیزی که غیر ضروری است برای جلوگیری از به هم ریختگی خلاص شوید و از این ایده های هوشمندانه برای سازمان دهی آشپزخانه خود استفاده کنید.

اگر آشپزخانه شما فضای زیادی برای کابینت نداشته باشد، با اضافه کردن آویز هایی برای قرار دادن لیوان ها و وسایل آشپزی فضای آزاد برای خود ایجاد کنید. از دیوارهای بلا استفاده، استفاده کنید و از قفسه ها برای ذخیره سازی استفاده کنید. مطمئن شوید که همه چیز با اضافه کردن تقسیم کننده ها به کشوهای آشپزخانه، جایگاه خاص خود را دارد. ذخیره سازی مواد غذایی در بطری های شیشه ای فقط یک عنصر تزیینی نیست بلکه اگر مواد شما رو به اتمام باشد، به شما نشان می دهد.

یک آشپزخانه کوچک می تواند با طراحی مناسب و ارائه راهکارهای ذخیره سازی و سازمان دهی، باز و دعوت کننده باشد. ازایده های ما استفاده کنید تا فضای کوچکتان را بدون نادیده گرفتن سبک شخصی خودتان، سازید.

One comment

  • Nazanin

    ۶:۳۷ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

    بسیار مفید بود
    تشکر💖

    پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 4 امتیاز: 4.3]