اتاق خواب دخترانه، صورتی ترین اتاق در خانه

۱۶ دی ۱۳۹۸3دقيقه00
اتاق خواب دخترانه باید شاد و مطابق سلیقه آن ها باشد. پس رعایت این نکات در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به شما کمک خواهد کرد.

وقتی صحبت از اتاق خواب دخترانه می شود، اغلب اتاقی با رنگ صورتی یا سفید تصور می کنیم که پر است از عروسک و اسباب بازی های زیبا. زیرا طراحان دکوراسیون عقیده دارند که رنگ صورتی می تواند شادی بخش روحیه ی حساس کودک شما باشد. اما در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید توجه داشته باشید که تمام رنگ ها با رنگ صورتی ترکیب نمی شوند. و نحوه ی چیدمان وسایل نیز در تکمیل یک اتاق خواب رویای موثر است.

پس در ادامه با ایده هایی برای یک اتاق خواب دخترانه ی زیبا همراه باشید.

اتاق خواب دخترانه,ایده هایی برای اتاق خواب دخترانه,تزئین اتاق خواب دخترانه,

آشنایی با روحیات دخترانه

یکی از مهم ترین ویژگی های دخترانه، روحیه ی حساس و لطیف آن هاست. به همین دلیل باید اتاق خواب آن ها مملو از آرامش و شادی باشد تا در آن لذت ببرند. به طور کلی اتاق خواب برای دختر ها اهمیت ویژه ای دارد و یکی از محبوب ترین نقاط خانه است. در طراحی اتاق دخترانه باید به رنگ دیوار ها، وسایل، پرده، سرویس خواب و کمد ها بسیار توجه داشته باشید. چون آن ها اکثر رنگ ها را دوست دارند و انتخاب تنها یک رنگ برای دکوراسیون اتاقشان کاری دشوار است. رنگ های صورتی، کرم و سفید جز محبوب ترین رنگ ها برای اتاق خواب دخترانه شناخته می شوند. این رنگ های گرم می تواند شادی و نشاط را به روحیه ی فرزند شما هدیه دهد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه,اتاق خواب دخترانه,

از طرفی آن ها علاقه ی زیادی به جمع کردن کلکسیون های مخصوص خودشان دارند. برای مثال وسایل قدیمی، صدف های دریایی، لاک، گل و… . پس بهتر است جایگاهی را برای احترام به سلیقه ی آن ها تعبیه کنید تا بتوانند وسایل خود را در آن جا به نمایش بگذارند.  

هرچه دختران بزرگتر می شوند، حریم خصوصی برای آن ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. خصوصا در سن بلوغ روحیه ی آن ها حساس شده و نیازشان به استقلال بیشتر خواهد شد. پس بهتر است اجازه دهید تا در مورد رنگ و دکوراسیون اتاقشان تصمیم بگیرند. حتی دیزاین اتاق دخترانه را به خود آن ها بسپارید.  

ایده هایی برای اتاق خواب دخترانه,تزئین اتاق خواب دخترانه,دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,

نکاتی برای طراحی اتاق دخترانه

اکثر دختر ها از کودکی به نگهداری لباس های مختلف، وسایل دکوری، کتاب و… علاقه دارند. پس بهتر است برای اتاق آن ها کمد های بزرگی تعبیه کنید که بتواند تمامی وسایل خود را سامان دهی کند. می توان قسمتی از این کمد ها را با درب های شیشه ای انتخاب کرد تا با دیدن اسباب بازی های خود لذت ببرد. همچنین قرار دادن میز آرایش کوچک همراه با یک آینه می تواند بهترین فضا برای نگهداری از وسایل بهداشتی، لاک، عطر و ادکلن و … باشد. در این زمینه می توانید از شلف های دیواری نیز برای قرار دادن کتاب ها و وسایل او استفاده کنید. هر چه وسایل نظم دهی در اتاق او بیشتر تعبیه شود کودک به راحتی از فضای اتاقش برای بازی و سرگرمی استفاده می کند.

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه,اتاق خواب دخترانه,ایده هایی برای اتاق خواب دخترانه,

مهم ترین قسمت ها در دکوراسیون اتاق دخترانه

  • آینه و میز آرایش

محال است دختر باشید و در اتاقتان آینه نداشته باشید! نیاز به زیبایی، از مهم ترین نیاز های دختران است. پس وجود یک میز آرایشی و آینه ای زیبا بر روی آن، در اتاق دخترانه بسیار مهم است. اگر اتاق خواب دخترانه ی شما بزرگ است، می توانید با قرار دادن یک آینه ی قدی در گوشه ای از آن به زیبایی اتاق بیفزایید.

 در انتخاب رنگ و طرح میز آرایشی دقت کنید و ترجیحا آن را هماهنگ با سرویس خواب خریداری نمایید.

تزئین اتاق خواب دخترانه,دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه,

  • میز تحریر

اغلب دخترها به مطالعه کتاب و کار با کامپیوتر علاقه زیادی دارند. با قرار دادن یک میز مطالعه و یک صندلی راحت در کنار آن، به این نیاز آن ها پاسخ دهید. همچین با قرار دادن وسایل تزئینی یا گل و گیاه بر روی میز مطالعه، فضایی دنج و دلنشین برای آن ها ایجاد کنید.

اتاق خواب دخترانه,ایده هایی برای اتاق خواب دخترانه,تزئین اتاق خواب دخترانه,

  • سرویس خواب

از آن جایی که اتاق خواب محلی برای استراحت است، وجود یک تخت خواب راحت و زیبا در آن الزامی است. بهتر است تخت خواب را در مرکز اتاق و جاییکه پشت آن دیوار باشد قرار دهید. برای زیباتر شدن اتاق خواب دخترانه می توان دیوار پشت تخت را با یک کاغذ دیواری متفاوت و خاص پوشاند.

رنگ سرویس خواب غالب ترین رنگ در اتاق خواب دختر شماست. پس حتما قبل از خرید در انتخاب رنگ اتاق مطمئن شوید. بهتر است برای انتخاب اجزای اتاق از خود کودکان کمک بگیرید تا نسبت به اتاقشان احساس بهتری داشته باشند.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]