نکات مهم قبل از طراحی کمد دیواری

۰۴ فروردین ۱۳۹۹3دقيقه00
قبل از طراحی کمد دیواری لازم است به نکات گفته شده در این مقاله توجه کنید تا در انتخاب مدل های مختلف کمد دیواری راحت باشید.

طراحی کمد دیواری، برای هر اتاق بسته به اندازه ی آن انجام می شود. کمد دیواری، فضایی ایده آل برای ذخیره سازی وسایل و چیدمان آن ها را فراهم می کند. همچنین از آنها می توان به عنوان جای نگهداری رختخواب، لباسها، وسایل کوچک مانند جاروبرقی و… استفاده کرد. غالبا طرح های کمد های دیواری برای اتاق خواب ها مناسب هستند، ولی گاهی برخی مدل های کمد دیواری را مختص اتاق نشیمن نیز طراحی می کنند.

ساخت کمد دیواری,طراح کمد دیواری,طراحی کمد دیواری,

بعد از طراحی آن، نوبت به ساخت کمد دیواری می رسد. برای ساخت یک کمد دیواری از متریال های مختلفی مانند: چوب، MDF، هایگلاس و… که هرکدام از آن ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. برای انتخاب بهترین گزینه لازم است به دکوراسیون کلی خانه و اتاق های آن توجه کنید و بر اساس آن ها کمد دیواری خود را سفارش دهید.

در این مقاله قصد داریم تا نکات لازم قبل از طراحی کمد دیواری را به شما ارائه دهیم.

طرح های کمد های دیواری,مدل های مختلف کمد دیواری,نکات لازم قبل از طراحی کمد دیواری,

مدل های مختلف کمد دیواری را جستجو کنید

قبل از هر چیز باید نمونه کارهای زیادی را دیده تا طرح مورد نظرتان را پیدا کنید. این کار می تواند از طریق جستجو در فضای اینترنت و دیدن تصاویر از مدل های مختلف کمد دیواری باشد. علاوه بر این می توان به صورت حضوری به سراغ طراحان دکوراسیون رفته و نمونه کارهای آن ها را مشاهده کرد. با این کار طرح کلی مدلی که برای شما مناسب است مشخص می شود. بعد از انتخاب ظاهر کمد، تعداد و نحوه ی قفسه بندی های آن را نیز می توان مشخص کرد. مثلا: تعداد و اندازه ی آویزهای لباس، فضایی برای رختخواب، تعداد کشو ها، قفسه ها و… .

با دیدن نمونه کارهای مختلف می توان از تجربیات طراحان دکوراسیون نیز استفاده کرد. مثلا جنس و متریال کمد، مدل آن، درب کمد دیواری و نهایتا قیمت نهایی.

ساخت کمد دیواری,طراح کمد دیواری,طراحی کمد دیواری,

در اندازه گیری کمد دیواری دقت کنید

برای ساخت کمد دیواری ابتدا باید اندازه گیری دقیقی از جایی که قرار است در آن کمد دیواری نصب شود، گرفته شود. معمولا کمد دیواری ها را در قسمت هایی از اتاق که تورفتگی دارد قرار می دهند. برای اندازه گیری دقیق این قسمت ها بهتر است از طراح خود بخواهید تا یک جلسه حضوری به منزل شما بیاید. زیرا ممکن است خانه شما دیوارهای کج، قوس و زاویه‌های غیر استاندارد داشته باشد. بعد از اندازه گیری دقیق، کمد شما در کارگاه ساخته شده و قطعات آن در منزل شما به هم متصل می شوند.

برای طراحی کمد دیواری حتما از افراد با تجربه و متخصص در همین زمینه کمک بگیرید. چرا که سبک و فضای کابینت سازی برای آشپزخانه با کمدسازی کاملا متفاوت است. به وضوح مشخص است که تناسب‌ها و استانداردهای طراحی، ابعاد، متریال و مدل های کمد دیواری با کابینت آشپزخانه بسیار متفاوت می باشد.

طرح های کمد های دیواری,مدل های مختلف کمد دیواری,نکات لازم قبل از طراحی کمد دیواری,

نیاز خودتان از کمد دیواری را مشخص کنید

ابتدا نیاز خود را از کمد دیواری بیان کنید. قسمت های مورد نظرتان مانند: جای رختخواب، کشوها و اندازه ی آن ها، قفسه ها و… را مشخص نمایید. کشوی مناسب روسری با کشوی اسباب بازی های کودکتان بسیار متفاوت است. و یا آویز لباس های مجلسی ارتفاع بلندتری نسبت به آویز های معمولی نیاز دارد.

پس انتظارات شما می تواند به طور کلی مدل کمد دیواری را تغییر دهد. برای همین قبل از هر چیز تمام آن چه از یک کمد دیواری می خواهید را در یک کاغذ یادداشت کرده و در اختیار طراح خود قرار دهید.

ساخت کمد دیواری,طراح کمد دیواری,طراحی کمد دیواری,

از کمد دیواری های چند منظوره انتخاب کنید

اگر متراژ منزل شما کم است و در اتاق خواب خود جایی برای قرار دادن تخت خواب و کمد را ندارید، می توان از کمد های دارای تخت خواب خریداری کرد.  به این صورت که نیازی به خرید جداگانه هر کدام از آن ها ندارید. کافی است از طراح کمد دیواری بخواهید تا در بزرگترین دیوار اتاق، کمد، تخت خواب، میز و… را کنار هم طراحی کند. این کار نمایی هماهنگ و بسیار زیبا داشته و از قرار دادن وسایل غیر ضروری در اتاق جلوگیری می کند. این کار برای اتاق خواب های کوچک بسیار مفید و کارآمد است.

طرح های کمد های دیواری,مدل های مختلف کمد دیواری,نکات لازم قبل از طراحی کمد دیواری,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 3.5]