دکوراسیون وینتیج، نوستالژیک و خاص

۲۸ دی ۱۳۹۸4دقيقه00
دکوراسیون وینتیج یک سبک اصیل و قدیمی برای طراحی داخلی منزل است. سبک وینتیج شما را به خاطرات خوش گذشته خواهد برد.

دکوراسیون وینتیج یک سبک منحصر به فرد است که با استفاده از وسایل قدیمی و نوستالژیک، یادآور خاطرات گذشته در منزل شما می باشد. سبک وینتیج قاعده و قانون خاصی ندارد و گاها اجرای آن بسیار مقرون به صرفه است. این دکوراسیون خاص مشخصه های مانند استفاده از پارچه های گل گلی، وسایل قدیمی، کاغذ دیواری های رنگ و رو رفته و… می باشد. ما در این مقاله شما را با این سبک دکوراسیون زیبا و خاص آشنا می کنیم.

دکوراسیون وینتیج چیست؟

در ابتدا می خواهیم معنی لغوی کلمه ی وینتیج (vintage) را بررسی کنیم. در لغت نامه های زبان انگلیسی معنی این کلمه، گروهی از ,وسایل یا اشیائی می باشند که در دوره زمانی مشخصی در گذشته ساخته شده و مورد استفاده قرار گرفته اند. طراحان دکوراسیون داخلی این دوره ی خاص را ۳۰ تا ۶۰ سال قبل از زمان حال می دانند. یعنی از مبلمان و دکوریجات مربوط به آن دوره استفاده خواهند کرد.

این دکوراسیون اصیل با به نمایش گذاشتن عناصر و وسایل قدیمی و خاطره انگیز ، شما را در این دنیای مدرن و به روز، به زمان های قدیم خواهد برد. پس مناسب افرادی است که با یادآوری زمان گذشته و دیدن عکس ها و وسایل قدیمی احساس خوشایندی دارند.

دکوراسیون وینتیج,دکوراسیون وینتیج در خانه,سبک دکوراسیون قدیمی وینتیج,

ویژگی های سبک دکوراسیون وینتیج

حال که با این سبک دکوراسیون زیبا آشنا شدید وقت آن رسیده که به ویژگی های مهم آن بپردازیم.

  • رنگ مناسب

حتما تا بحال با نقش مهم رنگ ها در هر سبک دکوراسیونی آشنا هستید. در این جا هم رنگ هایی مانند سفید، کرم، خاکستری، بژ و ماسه ای به عنوان رنگ اصلی استفاده می شوند. تصور کنید اتاقی با دیوار های سفید با وسایل صورتی روشن چقدر مناسب کودک دلبند شما خواهد بود.

همچنین می توان طیف های کم رنگ صورتی، یاسی و آبی نیز در برخی از قسمت های خانه به کار برد. در کل رنگ هایی که جلوه ی کلاسیک  و زیبا به منزل می دهند مناسب فضای وینتیج شما می باشد.

برای خاص تر شدن این دکوراسیون می توان در برخی قسمت های منزل وسایل دکوری با رنگ های جذاب و گرم مانند قرمز، زرد ، نارنجی قرار داد.

سبک وینتیج,سبک وینتیج در دکوراسیون داخلی,سبک وینتیج در طراحی داخلی,

  • الگو و طرح

سبک وینتیج در طراحی داخلی را بدون طرح های گل دار نمی توان تصور کرد. نقش های پر گل در دیوار ها، پرده ها و یا مبلمان شما می تواند نمادی از این سبک در منزل شما باشد. از مزایای سبک وینتیج این است که هیچ قانونی برای چیدمان وسایل وجود ندارد و نیاز نیست تمام وسایل با هم هماهنگی داشته باشند.

کاغذ دیواری های وینتیج,دکوراسیون وینتیج,دکوراسیون وینتیج در خانه,

ترفندهای برای اجرای سبک دکوراسیون وینتیج

همانطور که گفته شد مهم ترین هدف سبک وینتیج در دکوراسیون داخلی، یادآوری خاطرات خوش گذشته است. در نتیجه برای اجرای سبک وینتیج در خانه بهتر است یک اتاق یا یک گوشه ی خانه را در نظر بگیرید. چون دکور کردن تمام خانه با این سبک جلوه ی خوشایندی نخواهد داشت.

در ادامه به ترفندهایی که به شما در اجرای سبک وینتیج در خانه تان کمک می کند می پردازیم.

  • رنگ و کاغذ دیواری مناسب دیوارها

اگر می خواهید دیوارهای منزل خود را با رنگ بپوشانید، رنگ های سفید و کرم گزینه های مناسبی برای شما خواهند بود. زیرا وسایل خانه را به خوبی نشان می دهند. ولی اگر تمایل به نصب کاغذ دیواری دارید، کاغذ دیواری های سبک وینتیج در بازار موجود می باشند. کاغذ دیواری هایی با رنگ های کم رنگ صورتی، آبی یا یاسی با طرح های گل دار، پرنده و پروانه که بسیار مناسب سبک دکوراسیون وینتیج می باشند.

سبک دکوراسیون قدیمی وینتیج,سبک وینتیج,سبک وینتیج در دکوراسیون داخلی,

  • مبلمان با طرح قدیمی

می توانید از مبلمان قدیمی یا مبل های به سبک قدیمی خریداری کنید. مبل های چوبی  با روکش هایی گل دار از جنس الیاف طبیعی در این سبک بسیار مرسوم هستند. اگر دیوار پشت مبلمان شما رنگ ساده ای دارد، بهتر است روکش های مبل شما گلدار و شلوغ باشد. ولی اگر از کاغذ دیواری های وینتیج استفاده کرده اید، رو مبلی های خود را ساده و تک رنگ انتخاب کنید.

سبک وینتیج در طراحی داخلی,کاغذ دیواری های وینتیج,دکوراسیون وینتیج,

  • اکسسوری و دکوریجات قدیمی

دکوریجات قدیمی و نوستالژیک در سبک وینتیج بسیار طرفدار دارند. قاب عکس های حکاکی شده که خاطرات گذشته را برای شما به همراه دارند. حتما از زیبایی گل های طبیعی در این دکوراسیون بهره ببرید. گلدان های سرامیکی و شیشه ای برای گل های خود تهیه کنید و اتاق خود را پر از انرژی مثبت نمایید.

رومیزی و یا رو مبلی های توری و قلاب بافی شده که یادآور ظرافت و زیبایی زندگی دوره های قدیم می باشند نیز یکی دیگر از اکسسوری های خاص هستند.  

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]