دکوراسیون اتاق نوجوان، به سبک خلاقانه

۲۵ آذر ۱۳۹۸3دقيقه00
دکوراسیون اتاق نوجوان به دلیل تاثیر آن بر روی خلق و خوی او از اهمیت زیادی برخوردار است.با چیدمان اتاق نوجوان به سبک های خلاقانه به سلیقه ی او احترام بگذارید.

دکوراسیون اتاق نوجوان تنها به یک تخت خواب و یک فرش محدود نمی شود. بلکه افراد در سنین نوجوانی به هیجان، دورهمی های دوستانه و فضای دنج در خانه نیاز دارند. پس باید طراحی اتاق نوجوان به گونه ای باشد که به تمام نیاز های آن ها پاسخ دهد. هر چه اتاق نوجوان شما خلاقانه و مناسب حال و هوای او طراحی شود، تاثیرات خوبی بر روی خلق و خو و رفتار او خواهد گذاشت.

در این مقاله به نکاتی در این زمینه می پردازیم.

اتاق خواب مناسب نوجوان,اتاق خواب نوجوان,تزئین اتاق نوجوان,

به علاقه ی او احترام بگذارید

نوجوان در این سنین می خواهد به کل دنیا بفهماند، که بزرگ شده است. پس بهترین کار این است که درکش کنید و دنیایش را بسازید. اکثر آن ها به یک رشته و زمینه ای گرایش دارند. مثلا برخی ورزش و برخی هنر را می پسندند. پس چه بهتر که دکوراسیون اتاق آن ها مناسب علایقشان باشد. از وسایل تزئینی که متناسب با موضوع اتاق خواب او هستند حتما استفاده کنید. مثلا برای نوجوان ورزشکار خود از مجسمه ی ورزشکاران معروف و یا وسایل ورزشی آن رشته برای زیباتر کردن اتاقش استفاده کنید. چون آن ها دوست دارند که علایقشان را به همه نشان دهند و بهتر است که شما این فرصت را به آن ها بدهید. اکثر آن ها به چسباندن پوستر بر روی دیوار ها نیز علاقه دارند. پس از پوستر های افراد یا مناظر مورد علاقه ی آن ها برای تزئین اتاق نوجوان استفاده نمایید.

دکور اتاق نوجوان,دکوراسیون اتاق نوجوان,طراحی اتاق نوجوان,

یک اتاق خواب چند منظوره مناسب تر است

در دوره ی نوجوانی، حس استقلال پر رنگ ترین حس در افراد است. به طوری که آن ها تمایل دارند تا بیشتر وقت خود را تنها یا با دوستان خود سپری کنند. پس اتاق آن ها باید فضایی برای مطالعه، دورهمی، بازی های گروهی باشد. بهتر است از خود او درباره ی دکوراسیون اتاقش نظر بخواهید و اولویت های او را جویا شوید.

می توانید این بخش های مختلف را با رنگ های متفاوت بر روی دیوار جداسازی کنید. برای اینکه هماهنگی دکوراسیون اتاق خواب رعایت شود بهتر است از رنگ های یک پالت رنگی استفاده کنید. حال اگر اتاق فرزند نوجوان شما بزرگ است، از پارتیشن های جذاب برای جداکردن قسمت استراحت از قسمت بازی و مطالعه ایده خوبی است.

اتاق خواب مناسب نوجوان,اتاق خواب نوجوان,تزئین اتاق نوجوان,

چیدمان اتاق نوجوان به سبک…

از سبک های دکوراسیون می توانید برای چیدمان اتاق نوجوان کمک بگیرید. مثلا برای نوجوان با خلق و خوی شاد و سرزنده، از سبک بوهمی با رنگ های روشن و طرح های شلوغ استفاده نمایید. برای نوجوان پسر که تمایلی به سبک های رنگارنگ ندارد، طرح های ساده و مدرن مانند مینیمال یا صنعتی گزینه ی مناسبی هستند. در کل رنگ هایی که به کار می برید، تزئین دیوار ها، کاغذ دیواری، سرویس خواب، فرش و پرده، وسایلی هستند که شما با آن ها به اتاق نوجوان خود روح می بخشید.

دکور اتاق نوجوان,دکوراسیون اتاق نوجوان,طراحی اتاق نوجوان,

چگونه دکوراسیون خلاقانه تری داشته باشید

  • یک کتابخانه خانگی زیبا برای هر نوجوان محصلی ضروری است.
  • از میز های تحریر جذاب و خاص خریداری نمایید تا نوجوان شما به انجام تکالیف خود راغب شود.
  • اگر فضای شما بزرگ است از مبلمان یا صندلی های زیبا برای دورهمی های دوستانه ی او استفاده کنید.
  • کفپوش یا فرش اتاق او را از بافت های نرم یا خزدار انتخاب کنید.
  • حتما فضاهایی برای قرار دادن وسایل تعبیه نمایید. مثلا جایی برای کفش ، لباس و وسایل سرگرمی.

اتاق خواب مناسب نوجوان,اتاق خواب نوجوان,تزئین اتاق نوجوان,

  • انتخاب لوستر مناسب باعث می شود حس دنج بودن و دراماتیک خاصی در دکور اتاق نوجوان منتقل شود. می توانید از چنین طرحی بالای تخت خواب فرزندتان استفاده کنید.
  • تخت خواب های معلق و آویزان مانند تاب، یا تخت های گرد موارد بسیار جالبی برای داشتن یک اتاق خواب نوجوان منحصر به فرد هستند.
  • با استفاده از طرح های چاپی، پوستر، عکس یا نقاشی، دیوارهای اتاق او را تزئین کنید.
  • برای نوجوان دختر رنگ های گرم و روشن مانند صورتی، کرم، بنفش، قرمز به کار ببرید. همچنین برای نوجوان پسر بهتر است رنگ های خنثی و سرد مانند آبی، سورمه ای، خاکستری، قهوه ای در دکوراسیون اتاقش استفاده کنید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]