۵ ترفند برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک

۳۰ شهریور ۱۳۹۸3دقيقه00
آشپزخانه کوچک معضل خیلی از خانم های خانه دار است. با رعایت چند ترفند در دکوراسیون آشپزخانه کوچک، به بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک خود کمک کنید.

با افزایش آپارتمان نشینی، آشپزخانه های کوچک همیشه دردسر سازبوده  و خانم های خانه را با کمبود فضا مواجه کرده اند. ولی امروزه با ترفندهایی برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه می توان در دکوراسیون آن تغییراتی ایجاد کرد که محیط شما را از حالت محبوس و کوچک به مکانی دلباز و زیبا تبدیل کند.

  • از معجزه ی رنگ ها غافل نشوید

همیشه از رنگ های ملایم و روشن برای بزرگتر دیده شدن فضا در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود. برای مثال رنگ های خنثی مانند سفید، کرم یا خاکستری روشن علاوه بر بازتاباندن نور به راحتی با سایر وسایل آشپزخانه ست می شوند. البته از رنگ های تیره نیز در عمق بخشیدن به دیوارها می توانید استفاده کنید تا آشپزخانه بزرگ تری داشته باشید. مثلا استفاده از رنگ هایی مانند مشکی، آبی و قهوه ای تیره در دیوارهای آشپزخانه می تواند آن ها را عمیق تر از واقعیت نشان دهد. علاوه بر این اگر شما تمایل به استفاده از کابینت هایی با رنگ های متفاوت مثل چوبی دارید، می توان سقف، دیوارها و کفپوش آشپزخانه را از رنگ های بسیار روشن انتخاب کرد تا در کنار سایر رنگ ها جلوه ای زیبا پیدا کند.

آشپزخانه کوچک,بزرگ نشان دادن آشپزخانه,دکوراسیون آشپزخانه کوچک,

  • آشپزخانه ی خود را سرشار از نور کنید

اگر در آشپزخانه پنجره یا نورگیر دارید حتی الامکان از پرده استفاده نکنید تا نور طبیعی هرچه بیشتر در فضای شما پراکنده شود. اگر تمایل به استفاده از پرده دارید می توانید از انواع کرکره ای یا توری انتخاب کنید. همچنین استفاده از لامپ های هالوژنی در بالای کابینت ها فضای شما  را بزرگ و زیباتر نشان می دهد.

کابینت آشپزخانه کوچک,آشپزخانه کوچک,بزرگ نشان دادن آشپزخانه,

 

  • مواردی که در کابینت ها باید رعایت شود

استفاده از کابینت های قدی و بلند، علاوه بر جا دادن وسایل زیاد در خود، ارتفاع سقف شما را بلند تر و در نهایت آشپزخانه ی شما را بزرگتر نشان می دهد. در طراحی کابینت آشپزخانه کوچک خود سعی کنید از تمام زوایا و گوشه های آشپزخانه استفاده نمایید. در انتخاب رنگ کابینت ها نیز دقت کنید چون تاثیر به سزایی در محیط خواهد داشت. استفاده از روکش های براق و صیقلی در درب کابینت ها ظاهری براق و جذاب همراه با بازتاب نور بیشتر برای شما به ارمغان می آورد. یکی از بهترین پیشنهاد ها در آشپزخانه های کوچک، استفاده از درب شیشه ای یا آینه ای برای کابینت ها است. این کار با خطای دیدی که برای افراد ایجاد می کند فضای شما را بزرگتر جلوه می دهد. البته باید درون کابینت هایی که درب شیشه ای دارند از ظروف زیباتر یا کریستالی استفاده شود.

نکته بعدی این است که برای کابینت های خود بهتر است از دستگیره های کوچک و ظریف استفاده کنید چون دستگیره های بزرگ نمایی شلوغ و آشفته ایجاد می کند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک,کابینت آشپزخانه کوچک,آشپزخانه کوچک,

  • نکاتی که در سقف و کفپوش باید رعایت شود

سقف آشپزخانه ی کوچک خود را بدون توجه به ترکیب رنگی کل محیط، با رنگ های بسیار روشن رنگ آمیزی کنید. بانصب لامپ های هالوژن یا لوستر های آویز، سقف را نورپردازی کنید.

برای کفپوش آشپزخانه از رنگ های روشن مثل چوب، سنگ یا سرامیک ساده و سفید استفاده نمایید. یا اگر قصد موکت کردن کف آن را دارید حتما آن را با موکت های روشن با طرح های خلوت پوشش دهید. برای مدرن تر بودن فضا می توانید یک قالیچه با ابعاد مناسب که از اطراف فضای خالی داشته باشد تهیه کنید.

بزرگ نشان دادن آشپزخانه,دکوراسیون آشپزخانه کوچک,کابینت آشپزخانه کوچک,

آشپزخانه کوچک,بزرگ نشان دادن آشپزخانه,دکوراسیون آشپزخانه کوچک,

  • آشپزخانه ی خلوت و جذاب

استفاده از وسایل تزئینی و دکوراتیو بر روی کابینت ها به هیچ وجه توصیه نمی شود. فضاهای شلوغ خیلی زود چشم را خسته می کنند و فضا را کوچک و کسل کننده نشان می دهند. تا جایی که امکان دارد وسایل کم کاربرد را از سطح کابینت ها حذف کنید و فقط وسایل ضروری را نگه دارید. همچنین از قرار دادن ظروف و ست کفگیر و ملاقه و… کنار اجاق گاز خودداری کنید. بی نظمی تنها یکی از پیامد های شلوغ بودن فضا است.

 

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]