۵ راهکار برای داشتن آشپزخانه اسکاندیناوی

۱۱ دی ۱۳۹۸4دقيقه00
آشپزخانه اسکاندیناوی سبکی ساده و پرکاربرد برای آشپزخانه های کوچک است. با رعایت نکات گفته شده به راحتی می توانیدآشپزخانه به سبک اسکاندیناوی داشته باشید.

آشپزخانه اسکاندیناوی نمادی از یک آشپزخانه ی اروپایی، با سبکی ساده و مدرن می باشد. از آنجا که دکوراسیون داخلی همچون علوم دیگر رو به پیشرفت و توسعه است، در این زمینه کمک گرفتن از طراحی های کشور های دیگر راه خوبی برای خلق ایده های جدید می باشد. یکی از این سبک های جدید، سبک اسکاندیناوی است که زیر مجموعه ای از سبک مدرن و مینیمال محسوب می شود.

وقتی دکوراسیون اسکاندیناوی که با نام سوئدی نیز شناخته می شود پا به دکوراسیون آشپزخانه می گذارد، آنوقت است که فضای آشپزخانه پر می شود از رنگ های سرد و خنثی. ولی این مساله را می توان با استفاده کردن از رنگ های گرم در وسایل و یا کفپوش آشپزخانه رفع کرد.

آشپزخانه اسکاندیناوی,آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی,آشپزخانه مدرن,

 یکی از مهم ترین دلایلی که سبک آشپزخانه اسکاندیناوی پرطرفدار است، سادگی در کنار زیبایی است. این نوع دیزاین داخلی با هزینه و تجملات پایین، زیباترین طراحی دکوراسیون را به آشپزخانه ی شما می آورد.

این سبک در آشپزخانه های ایرانی نیز پرطرفدار است. چون سبک های کلاسیک و سلطنتی هزینه ی زیادی خواهند برد. ولی در سبک های مدرن می توان با کمی دقت در خرید و رعایت جزئیات، آشپزخانه ی زیبایی داشت.

در ادامه به ۵ ویژگی که به شما در داشتن این سبک دکوراسیون آشپزخانه کمک می کند، می پردازیم.

۱- همه جا را با رنگ سفید بپوشانید

چیزی که در دکوراسیون اسکاندیناوی به شدت مشهود است، استفاده از رنگ سفید می باشد. به طوری که آشپزخانه ی شما غرق در سفیدی باشد. این کار دو دلیل دارد : یکی استفاده از نور بیشتر و دیگری بزرگ نشان دادن محیط. که هر دو این عوامل شما را به سمت مدرنیته پیش می برند.

این ترفند در آشپزخانه های کوچک حکم معجزه را دارد. به خصوص که این سبک دکوراسیون تمرکز بیشتری بر روی قشر عادی جامعه و منازل با متراژ پایین دارد.

چیدمان آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی,سبک آشپزخانه اسکاندیناوی,سبک دکوراسیون اسکاندیناوی,

۲- کفپوش آشپزخانه را چوبی انتخاب کنید

 یکی از اساسی ترین اجزای یک آشپزخانه با  سبک دکوراسیون اسکاندیناویایی، کفپوش های چوبی می باشند. تضادی که این کفپوش ها با رنگ سفید ایجاد می کنند بسیار جذاب و خاص خواهد بود.

 وقتی شما از چوب یا پارکت برای پوشاندن کف آشپزخانه استفاده می کنید، برای نظافت و تمیز کردن آن راحت هستید. همچنین تنوع رنگ و طرح آن ها به شما امکان ست و یا تضاد ایجاد کردن بین اجزای آشپزخانه را خواهد داد. مزیت دیگر این کفپوش ها ی آشپزخانه نسبت به مدل های سنگی، نصب و تعویض آسان آن ها است. که برای تغییرات دکوراسیون هزینه و زمان کمتری از شما می گیرند.

سبک دکوراسیون اسکاندیناویایی,ویژگی آشپزخانه اسکاندیناوی,آشپزخانه اسکاندیناوی,

۳- لوستر و لامپ های خاص نصب کنید

در آشپزخانه های مدرن، استفاده از لامپ و لوستر هایی با طرح های خاص بسیار پر طرفدار است. می توانید از چراغ های آویزان، در وسط آشپزخانه و یا بالای جزیره استفاده کنید. تا علاوه بر زیبایی به روشنایی آشپزخانه هم کمک کنند. ولی این لوستر ها احتمالا تمام نور مورد نیاز شما را تامین نکنند. پس برای رفع این مشکل در بقیه قسمت های آشپزخانه چراغ های دیگری تعبیه نمایید.

آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی,آشپزخانه مدرن,چیدمان آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی,

۴- استفاده از مبلمان و اکسسوری های مناسب

میز و صندلی ناهار خوری، صندلی های اپن، وسایل تزئینی، گلدان و… در بیشتر آشپزخانه ها وجود دارند. حال اگر شما طرفدار سبک آشپزخانه اسکاندیناوی هستید، بهتر است این لوازم را با رنگ روشن خریداری کنید.

مورد دیگر وسایل آشپزخانه مانند یخچال، لباسشویی و لوازم برقی کوچک است که اگر به رنگ سفید باشند شما را بیشتر به سمت مدرنیته سوق خواهند داد.

برای پرده های آشپزخانه یا روکش صندلی ها نیز دقت کنید که حتما از پارچه هایی با رنگ های روشن مانند آبی آسمانی، زرد لیمویی روشن یا صورتی ملایم استفاده کنید. این رنگ ها سردی و خنثی بودن را از آشپزخانه ی شما کم کرده و انرژی را به شما هدیه می دهند.

سبک آشپزخانه اسکاندیناوی,سبک دکوراسیون اسکاندیناوی,سبک دکوراسیون اسکاندیناویایی,

۵- استفاده از هنر معاصر در آشپزخانه

خیلی از افراد به قرار دادن تابلوهای هنری یا صنایع دستی در آشپزخانه علاقه دارند. البته که این جزئیات گام نهایی برای تکمیل سبک اسکاندیناوی در آشپزخانه ی شماست. یک قاب نقاشی معاصر، یک مجسمه ی هنری، گلدان، ظروف تزئینی همه و همه به زیبایی آشپزخانه ی مدرن شما می افزاید. هر چه وسایل شما به سبک کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی نزدیکتر باشد، آشپزخانه ی شما طبیعی و کامل تر است. 

ویژگی آشپزخانه اسکاندیناوی,آشپزخانه اسکاندیناوی,آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 3]