تمام آنچه قبل از رنگ کردن کابینت آشپزخانه باید بدانید

۰۴ آذر ۱۳۹۸3دقيقه00
اگر می خواهید تغییررنگ کابینت انجام دهید بهتر است بدانید که رنگ کردن کابینت های آشپزخانه نیازمند اطلاعات کافی است.

 با رنگ کردن کابینت ها می توانید هر طرح دلخواهی را به آشپزخانه ی خود بدهید. در این صورت دکوراسیون آشپزخانه ی شما همواره شیک و به روز خواهد ماند. برای رنگ آمیزی کابینت ها باید ابتدا جنس کابینت و سپس جنس رنگی که بالاترین کیفیت را دارد، مشخص کنید. اگر بدون آگاهی شروع به کار کنید ممکن است در آخر با نتیجه ای بسیار بد و هزینه ای زیاد مواجه شوید. 

یکی از کارهایی که برای بازسازی کابینت های آشپزخانه می توان انجام داد، رنگ کردن آن هاست. چون گاهی تعویض آن ها هزینه های گزافی را شامل می شود. پس باید به سراغ تعمیر و بازسازی آن ها برویم. پس برای آشنایی با نحوه رنگ آمیزی کابینت ها به صورت حرفه ای با ما همراه باشید.

آموزش رنگ کردن کابینت,تغییر رنگ کابینت,رنگ آمیزی کابینت,

نکاتی که قبل از رنگ کردن کابینت ها باید بدانید

هرگز به اینکه کابینت های خود را به صورت عمودی رنگ کنید، فکر نکنید! قبل از هرکاری تمام درب های کابینت را جدا کرده و بر روی یک سطح افقی قرار دهید تا تسلط شما برای انجام کار بیشتر شود. بعد از آن باید دستگیره ها را جدا کنید تا آسیب نبینند. در این مرحله نکته ی مهم تمیز بودن محلی است که درب ها بر روی آن قرار می گیرند. اگر شما قصد دارید تا خودتان رنگ کردن کابینت های آشپزخانه را به عهده بگیرید، حتما جایی را انتخاب کنید که بدون گرد و غبار باشد. چون ممکن است حین انجام کار ذرات خاک بر روی رنگ نشسته و کار را کثیف کنند.

همچنین قسمت هایی از آشپزخانه را که نمی خواهید رنگ شوند، با نایلون کاملا بپوشانید تا دردسر ساز نشود.

رنگ کردن کابینت,رنگ کردن کابینت های چوبی آشپزخانه,نحوه رنگ آمیزی کابینت,

مرحله ی بعدی تمیز کردن درب های کابینت است. وجود لکه های چربی بر روی سطح کابینت زحمات شما را بر باد خواهد داد. چس با دقت تمام ذرات کثیفی را از بین ببرید. خصوصا کابینت های اطراف اجاق گاز عموما چرب تر از بقیه هستند.

بعد از آن نوبت به سنباده زدن است. برای اینکه رنگ به راحتی بر روی کابینت بنشیند، بهتر است سطح آن را کاملا سنباده بزنید تا رنگ های قبلی و یا پوسته های موجود روی آن از بین بروند. توجه کنید که قبل از رنگ کردن،حتما سطح کابینت های شما صاف و یکدست باشند.

نحوه رنگ زدن کابینت,آموزش رنگ کردن کابینت,تغییر رنگ کابینت,

رنگ خود را انتخاب کنید

حال وقت آن رسیده که رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید. شما می توانید از بین تنوع رنگی گسترده هرکدام را که به فضای آشپزخانه شما بیشتر نزدیک است انتخاب نمایید. اگر قصد تعویض وسایل یا تزئینات آشپزخانه را ندارید بهتر است رنگ مورد نظر شما بسیار نزدیک به وسایل قبلی تان باشد. چون هماهنگ کردن اجزای آشپزخانه کاری دشوار است.

رنگ آمیزی کابینت,رنگ کردن کابینت,رنگ کردن کابینت های چوبی آشپزخانه,

ممکن است شما از طرفداران کابینت های دو رنگ باشید. در اینصورت باید به سراغ رنگ هایی بروید که با هم همخوانی داشته باشند. برخی رنگ ها هم خانواده ی هم و برخی مکمل هم می باشند. اینکه کدام دو رنگ مناسب آشپزخانه ی شماست کاملا به سلیقه ی افراد بر می گردد.

در ادامه انواع رنگ هایی را که برای رنگ آمیزی کابینت ام دی اف مناسب هستند معرفی می کنیم.

نحوه رنگ آمیزی کابینت,نحوه رنگ زدن کابینت,آموزش رنگ کردن کابینت,

انواع رنگ مناسب برای کابینت های آشپزخانه

  • اسپری رنگ

برای استفاده از این رنگ شما نیاز به فضای گسترده دارید تا بتوانید رنگ را بر روی کابینت ها اسپری کنید. تنوع رنگی در این نوع رنگ بسیار زیاد است، از رنگ های مات گرفته تا رنگ های براق سلیقه ی اکثر افراد را پوشش می دهد.

  • رنگ گچ

با استفاده از یک قلمو و این نوع رنگ، می توانید کابینت های خود را زیبا کنید. می توان گفت کار با این رنگ بسیار آسان است چون با یک سنباده ی جزئی بر روی درب های کابینت، کار آماده سازی آن ها انجام می شود.

  • رنگ آکریلیک

این رنگ از معروف ترین رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون است. مخصوصا نوع براق آن. برای رنگ کردن کابینت ها از این طریق، باید یک غلتک تهیه کرده و آن را با رنگ آغشته نمایید. به این صورت شما موفق به تغییر رنگ کابینت ها شده اید.  

 

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]