۸ نکته طلایی برای دکوراسیون اتاق نوزاد

۰۴ آبان ۱۳۹۸7دقيقه00
دکوراسیون اتاق نوزاد مستلزم توجه به نکات و قوانین خاصی است. چون اتاق نوزاد از اولین مکان هایی است که او تجربه می کند.

دکوراسیون اتاق نوزاد یکی از لذت بخش ترین طراحی های دکوراسیون داخلی منزل است. هر پدر و مادری برای فرزند دلبندشان بهترین و زیباترین امکانات را تهیه می کنند و گاهی بهترین اتاق خانه را به او اختصاص می دهند.

حال اگر نکات لازم برای دیزاین اتاق نوزاد را رعایت کنید، اتاق او به محیطی برای رشد خلاقیت و استعدادهایش تبدیل می شود. رنگ و طرح سرویس خواب، چیدمان وسایل، انتخاب رنگ مناسب، تزئین دیوارها، وسایل اسباب بازی و… همه در داشتن اتاق مناسب برای فرزند تازه متولد شده شما تاثیر دارند. با رعایت نکاتی ساده ولی مهم شادی را به فرزندتان هدیه دهید.

اتاق نوزاد,تزئین اتاق نوزاد,چیدمان اتاق نوزاد,

 ۱- به کار بردن پرده های شفاف و رنگ روشن

نوزادان دارای روحی بسیار لطیف و پر از انرژی هستند. لذا نباید با قرار دادن پرده های تاریک و مات اتاق فرزندتان را بی روح و کسل کننده نمایید. بلکه طبق مطالعات روانشناسان بهتر است از رنگ های شاد و شفاف برای این امر استفاده کنید.

 ۲- استفاده از اسباب بازی های کودک

طبیعتا بخش زیادی از دکوراسیون اتاق کودک مختص قرار گرفتن کادوها و اسباب بازی های او خواهد بود. در چیدمان اتاق نوزاد ، استفاده از اسباب بازی های او می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی آن مکان داشته باشد. هرچه اتاق فرزندتان جذاب و سرگرم کننده شود، او ساعات زیادی را در آن جا می گذراند.

دکوراسیون اتاق نوزاد,دیزاین اتاق نوزاد,طراحی اتاق نوزاد,

۳- انتخاب رنگ یا کاغذ دیواری مناسب

برای اتاق کودک می توانید از رنگ های روشن و شاد وهمچنین کاغذ دیواری های جذاب و کودکانه استفاده کنید. سعی کنید کاغذ دیواری هایی انتخاب کنید که با رنگ و دیگر لوازم اتاق کودک ست شده باشند تا جذابیت اتاق را برای او چندین برابر کنید. برای این کار می توانید از شخصیت های کارتونی معروف کمک بگیرید. دیوارها نقش به سزایی در دکوراسیون کلی اتاق دارند. چون سهم زیادی از دید اتاق را به خود اختصاص می دهند.

 ۴-  سقف اتاق کودک

یکی دیگر از بخش های مهم در تزئین اتاق نوزاد، تزئین سقف اتاق است که منظره ی چشم نوازی برای کودک دلبند شما به وجود می آورد. بسیاری از والدین برای تزئین سقف اتاق کودک از کاغذهای دیواری مخصوص شب که دارای نور شبانه اند استفاده می کنند. به طوری که شب هنگام خوابیدن نوزاد ، رنگ های آرامش بخشی از آن ها منعکس می شود. همچنین برای زیبایی بیشتر می توانید از عروسک های آویز هم کمک بگیرید. سعی کنید حتما از وسایل رنگی برای طراحی سقف اتاق کودک استفاده کنید چرا که بر اساس مطالعات روانشناسان ، رنگ های شاد تاثیر بسزایی در افزایش هوش نوزاد خواهند داشت.

اتاق نوزاد,تزئین اتاق نوزاد,چیدمان اتاق نوزاد,

 ۵- ایجاد فضای آموزشی در اتاق کودک

بهتر است به همان اندازه که به زیبایی اتاق کودکتان توجه دارید ، سعی کنید از اسباب بازی های آموزشی نیز در این فضا بهره ببرید. مثلا می توانید از قطعات پازل ، خانه های آجری ، حروف الفبا و … استفاده نمایید. وجود یک میز تحریر، همدم خوبی برای سال های کودکی فرزندتان خواهد بود.

 ۶- چسباندن عکس های کودک در اتاق او

یکی از ایده های که اغلب والدین در دکوراسیون و تزئیین اتاق نوزاد به کار می برند، استفاده از تصاویر او است. بسیاری از کودکان با دیدن عکس خودشان خوشحال می شوند و فضای اتاق برای آنان صمیمانه تر و آرام تر جلوه می دهد. پیشنهاد می شود عکس های او را به یک ریسه ی زیبا بالای تخت او آویزان کنید.

دکوراسیون اتاق نوزاد,دیزاین اتاق نوزاد,طراحی اتاق نوزاد,

 ۷- از فضا نهایت بهره را ببرید

یکی از مهم ترین جوانب کار دکوراسیون اتاق کودک این است که از میزان فضای اتاق نهایت بهره را ببریم. گاها مشاهده می شود والدین برای صرفه جویی در فضای اتاق کودک ، از دراورها و کمدهای ایستاده استفاده می کنند. که این نیز می تواند مفید باشد.

۸- یک کتابخانه ی کوچک برای اتاق طراحی کنید

سعی کنید برای علاقمند کردن نوزاد به کتابخوانی و داستان خوانی ، در اتاق نوزادتان یک کتابخانه ی کوچک طراحی نمایید. گاهی شب ها قبل از خواب برای او از این کتاب ها بخوانید. این امر می تواند سبب افزایش علاقه ی کودک به کتاب و کتابخوانی در آینده شود.

اتاق نوزاد,تزئین اتاق نوزاد,چیدمان اتاق نوزاد,

 

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]