با رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی مدرن و جذاب باشید

۱۸ آذر ۱۳۹۸4دقيقه00
رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی باعث می شود که منزل شما همواره شیک و مدرن باشد.در این مقاله به کاربرد رنگ های خنثی در دکوراسیون می پردازیم.

حتما شما هم این جمله را شنیده اید که رنگ های خنثی در دکوراسیون حس  خستگی و کسالت را القا می کنند. به همین دلیل برخی افراد رنگ های پر زرق و برق را می پسندند. ولی به یاد داشته باشید که با ترکیب رنگ های خنثی با هر رنگی، می توانید دکوراسیون خاص و منحصر به فردی داشته باشید. از مهم ترین مزایای این رنگ ها این است که علاقه مندان به سبک های دکوراسیون متفاوت را نیز به خود جذب می کند. با قطعیت می توان گفت که شما هیچ گاه از رنگ های خنثی در خانه ی خود خسته نمی شوید. پس بهتر است اهمیت رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی را دست کم نگیرید.

برای آشنایی بیشتر با رنگ های خنثی وکاربرد آن ها با ما همراه باشید.

اهمیت رنگ های خنثی در دکوراسیون,ترکیب رنگ خنثی,رنگ های خنثی در دکوراسیون خانه,

ویژگی های رنگ های خنثی

مشکی ، سفید ، خاکستری ، بژ ، قهوه ای ، شیری ، نقره ای ، برنزی ، طلایی همه در دسته ی رنگ های خنثی قرار می گیرند. که خود آن ها به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

  • رنگ های خنثی گرم

مانند: قهوه ای، بژ، طلایی، برنزی

  • رنگ های خنثی سرد

سفید، خاکستری، نقره ای، شیری

این رنگ های زیبا احساس قدرت، رسمیت، پاکی و تمیزی و آرامش را در محیط ساطع می کنند. اگر می خواهید دکوراسیون منزل شما سال های سال به روز و طبق مد باشد،  بهتر است به سراغ رنگ های این چنینی بروید. چون چشمان شما با دیدن روزانه ی رنگ هایی مانند قرمز، زرد یا آبی خسته خواهد شد. و آن جاست که به سراغ قلموی رنگ برای تغییر دادن آن ها خواهید رفت.

از دیگر خاصیت های این رنگ ها، جلوه بخشیدن به هر وسیله ای است که در کنار آن ها قرار می گیرد. چون آن ها مانند بوم نقاشی می مانند و می توان در کنار آن ها از هر رنگ و طرحی استفاده کرد.

رنگ های خنثی در طراحی,رنگ های خنثی کدامند؟,کاربرد رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی,

اگر دیوار های خانه ی شما با این رنگ ها پوشانده شده باشند، مبلمان، فرش ها و سایر لوازم منزل بیشتر از قبل به چشم می آیند. با این کار دید افراد را به سمت اجزای دیگر خانه معطوف خواهید کرد. ولی در حالتی که دیوار ها با رنگ های براق و جذاب مثل زرد یا قرمز طراحی شده باشند، تمام توجهات به سمت آن ها خواهد رفت. همچنین هماهنگی وسایل با آن ها بسیار دشوار خواهد بود.

در فضاهای که رنگ اصلی آنها سفید یا رنگ های کرم و بژ بسیار روشن است، استفاده از وسایل چوبی تیره و سطوح فلزی با رنگ های تیره بهترین انتخاب برای ایجاد تضاد است.

اهمیت رنگ های خنثی در دکوراسیون,ترکیب رنگ خنثی,رنگ های خنثی در دکوراسیون خانه,

نگران سبک دکوراسیون خانه نباشید

می توان گفت ترکیب رنگ های خنثی برای هر سبک دکوراسیونی مناسب هستند. اگر به سبک سنتی و کلاسیک تمایل دارید، رنگ های خنثی گرم مانند طلایی، بژ و کرم برای شما مناسب هستند. با قرار دادن رنگ های خنثی متضاد در کنار هم، به سبک مینیمالیست نزدیک خواهید شد. مانند رنگ های سفید و مشکی. رنگ های خنثی سرد نیز در دکوراسیون اسکاندیناوی بسیار مناسب هستند. زیرا در این سبک از رنگ های خاکستری، آبی روشن و سفید زیاد استفاده می شود.

رنگ های خنثی در طراحی,رنگ های خنثی کدامند؟,کاربرد رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی,

چگونه رنگ های خنثی را جذاب تر کنیم!

شاید هنوز بر این باور هستید که به کاربردن رنگ های خنثی در منزل، ممکن است سردی و خمودگی به همراه داشته باشد. ما در این قسمت برای شما پیشنهادات جالبی داریم. استفاده از پارچه های گلدار و جذاب در پرده های خانه یا کوسن مبل ها زیبایی فضا را چندین برابر خواهد کرد. همچنین لوازم و وسایل ساخته شده از چوب، گرما و صمیمیت را به خانه ی شما می آورد. از اهمیت اکسسوری ها و لوازم دکوری نیز غافل نشوید. با این حال برای یکنواخت نبودن فضا می توانید از رنگ های مکمل و متضاد در کنار هم استفاده کنید. در کل این رنگ ها به دلیل قابلیت انطباق با اجزای دکوراسیون، کاربرد فراوانی دارند. چون هیچ گاه کهنه و قدیمی نمی شوند.

اهمیت رنگ های خنثی در دکوراسیون,ترکیب رنگ خنثی,رنگ های خنثی در دکوراسیون خانه,

معرفی چند رنگ پرطرفدار

طوسی

این رنگ بسیار آرامش بخش است. پیشنهاد طراحان دکوراسیون این است که در فضاهای بزرگ از ترکیب طوسی در کنار نارنجی یا قرمز بهره بگیرید.

سفید

اگر به دنبال یک رنگ همیشگی و متداول هستید، رنگ سفید انتخاب خوبی است. این رنگ هم در دکوراسیون سنتی و هم در مدرن کاربرد دارد.

آبی

نمایی از اقیانوس و آرامش آن را به منزل شما هدیه می دهد. اگر این رنگ را در کنار رنگ سفید به کار ببرید هرگز پشیمان نخواهید شد.

رنگ های خنثی در طراحی,رنگ های خنثی کدامند؟,کاربرد رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی,

شاید در گذشته به رنگ های خنثی اهمیت زیادی داده نمی شد. ولی در طراحی های امروزی به روش های مختلف از این رنگ ها استفاده می کنند.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]