کابینت نئوکلاسیک چیست؟

۲۵ آبان ۱۳۹۸4دقيقه00
کابینت نئوکلاسیک چیست؟ چقدر با ویژگی های کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک آشنا هستید؟

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک، سبکی مابین طرح های شلوغ و مجلل کابینت های کلاسیک، و از طرف دیگر سادگی کابینت های مدرن است. این طرح در آشپزخانه های ایرانی نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است.

همانطور که می دانید کابینت مدرن و کابینت کلاسیک، دو نوع اصلی سبک کابینت آشپزخانه هستند. که هر شخص بنا به سلیقه و اولویت های مورد نظرش، یکی از آن ها را برای دکوراسیون آشپزخانه ی خود انتخاب می کند. امروزه طراحان صنعت کابینت سازی از ادغام این دو سبک، نوع دیگری از کابینت ها به نام کابینت نئوکلاسیک را ارائه داده اند.

برای آشنایی بیشتر با ویژگی های کابینت کلاسیک، با ما همراه باشید.

دکوراسیون نئوکلاسیک,سبک کابینت نئوکلاسیک,کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک,

سبک تزئینات نئوکلاسیک به قرن ۱۸ میلادی باز می گردد. این سبک نوعی ظرافت لوکس به آشپزخانه می افزاید و همواره یکی از جذاب ترین سبک های طراحی کابینت آشپزخانه محسوب می شود. دکوراسیون نئوکلاسیک بسیار تحت تأثیر معماری اسکاتلند قرار دارد.

این کابینت جزئیاتی که در طراحی کابینت های کلاسیک بسیار شلوغ است را حذف کرده و به شکل ساده تر و مدرن تر طراحی شده است. کابینت های آشپزخانه نئو کلاسیک دارای خطوط و جزئیات ساده هستند و طراحی آنها بسیار زیبا و لوکس است. به طور معمول ، این کابینت از چوب طبیعی مانند بلوط ریز ، چوب خیزران ، نارنگی و غیره ساخته می شود زیرا چوب طبیعی به راحتی حک شده و می توان بر روی آن طرح های جذاب ایجاد کرد.

کابینت نئوکلاسیک چیست؟,مدل کابینت نئوکلاسیک,ویژگی های کابینت نئوکلاسیک,

کابینت نئوکلاسیک چه ویژگی هایی دارد؟

  • تقارن، بسیار در این کابینت ها دیده می شود.
  • در این کابینت خطوط منحنی و دایره ای شکل کاربرد زیادی دارند.
  • غالبا با ارتفاع بلند طراحی می شوند به همین دلیل فضای زیادی دارند.
  • می توان از درب های شیشه ای در این نوع کابینت استفاده کرد.
  • رنگ های سرد و ملایم برای آن ها بیشترین طرفدار را دارد.
  • برای صفحه روی کابینت از سنگ های زیبا استفاده می کنند.
  • اصلی ترین متریال ساخت این کابینت ها چوب طبیعی می باشد.
  • المان های تزئینی این کابینت ها متناسب با قرن ۱۸ اروپایی است.
  • از دستگیره های کلاسیک و منحنی برای آن ها استفاده می شود.

دکوراسیون نئوکلاسیک,سبک کابینت نئوکلاسیک,کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک,

انتخاب رنگ برای کابینت های نئوکلاسیک

رنگ های سرد و ملایم مانند طوسی و سفید بیشترین استفاده را در این کابینت دارند. البته برای خاص تر شدن فضای آشپزخانه ی خود می توانید از رنگ های جذاب مانند مشکی، قرمز، سبز یا آبی که در طیف رنگی روشن باشند استفاده کنید. قبل از هرچیز بهتر است ابعاد آشپزخانه ی خود را در نظر بگیرید. چون برای آشپزخانه های کوچک هرچه رنگ آمیزی وسایل روشن باشند فضا دلباز و بزرگ نشان داده می شود. مثلا انتخاب رنگ های سبز پسته‌ای روشن، طوسی روشن، سفید، شیری برای کابینت ها بسیار مناسب است. ولی برای آشپزخانه های با متراژ بزرگ می توانید از هر توناژ رنگی استفاده نمایید.

کابینت نئوکلاسیک چیست؟,مدل کابینت نئوکلاسیک,ویژگی های کابینت نئوکلاسیک,

آشپزخانه ای زیبا با کابینت های نئوکلاسیک

همانطور که اشاره کردیم سبک کابینت نئوکلاسیک ساده و مدرن است. پس می توانید با قرار دادن وسایل تزئینی مختلف مانند گلدان، ظروف چینی و سفالی و… در کنار آن ها به زیبایی آشپزخانه ی خود بیفزایید. برای انتخاب پرده آشپزخانه هم، طرح های شلوغ و گلدار انتخاب خوبی برای کم کردن سادگی فضا هستند.

با نصب یک لوستر آویزان به سبک کلاسیک جذابینت کابینت ها را بیشتر کنید. در کنار آن می توانید از نورهای مخفی در زیر کابینت نیز بهره ببرید. استفاده از طرح و نقش این سبک در جزیره ی آشپزخانه، به منزل شما جلوه ی زیباتری می بخشد. خصوصا اگر فضای آشپزخانه ی شما امکان نصب جزیره را می دهد.

در انتخاب رنگ برای کاشی های آشپزخانه نیز تناسب را رعایت کنید. بهتر است رنگ دیوارها و کف آشپزخانه با رنگ کابینت های هماهنگی داشته باشد.

دکوراسیون نئوکلاسیک,سبک کابینت نئوکلاسیک,کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک,

سادگی از اصلی ترین ویژگی های کابینت نئوکلاسیک است . در این سبک کابینت آرامشی همیشگی در پی خود دارد. شما می توانید سال های سال از آشپزخانه ی خود لذت ببرید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]