کمد دیواری مدرن، بهترین راه حل برای نظم دهی

۲۳ بهمن ۱۳۹۸4دقيقه00
کمد دیواری مدرن علاوه بر نظم دهی بیشتر وسایل شما، فضای کمتری از اتاق را اشغال می کند. در مدل های جدید کمد دیواری درب ها به صورت ریلی تعبیه شده اند.

وجود کمد دیواری مدرن به تکمیل دکوراسیون اتاق ها کمک زیادی می کند. زیرا علاوه بر سامان دهی وسایل و لباس ها،  با ظاهر زیبای خود نقش مهمی در شیک و مدرن بودن منزل دارد. از مزایای کمد دیواری به استفاده ی بهتر از فضای خانه، سامان دهی وسایل و استفاده از فضای عمودی خانه می توان اشاره کرد.

طراحی و ساخت کمد دیواری حرفه ای است که اکثر کابینت سازها می توانند انجام دهند. ولی مشاوره ای که قبل از طراحی به مشتریان ارائه می دهند از اهمیت زیادی برخوردار است. این مشاوره می تواند با بیان سوالاتی از طرف طراح آسان تر شود. سوالاتی مانند: آویز های لباس بلند در کمد می خواهید؟ آیا جایی برای رخت خواب ها نیاز دارید؟ و سوالاتی از این قبیل که نیازهای مشتریان را بهتر بررسی کند. شما به عنوان کارفرما می توانید از نمونه کارها و تجربیات آن ها بهره مند شوید تا تصمیم مناسب تری بگیرید.

 ما در این مقاله قصد داریم تا به شما در طراحی کمد دیواری مدرن ایده های جالبی بدهیم.

انواع کمد دیواری مدرن,طراحی کمد دیواری مدرن,طراحی و ساخت کمد دیواری,

انواع کمد دیواری مدرن

علم طراحی دکوراسیون داخلی مانند تمام علوم پیشرفت چشمگیری داشته و این پیشرفت در صنعت کابینت و دکور سازی بسیار مشهود است. در زمان های قدیم کمد دیواری های بزرگ با درب های بادبزنی فقط نقش نظم دهی به وسایل را ایفا می کردند و با باز شدن درب های بزرگ آن ها بخشی از فضای اتاق اشغال می شد. ولی امروزه مدل های جدید کمد دیواری سعی دارند تا کمترین مزاحمت را برای فضای اتاق شما داشته باشند. با آمدن کمد دیواری های ریلی مشکل درب های بزرگ و مزاحم کاملا برطرف شد. ولی با گذشت زمان برای زیباتر شدن این کمد ها نیز ایده های جالی در بازار پدید آمد.

در زیر لیستی از مدرن ترین و جدیدترین کمد دیواری ها را نام می بریم:

  • کمد دیواری ریلی شیشه ای
  • کمد دیواری ریلی آینه ای
  • کمد دیواری چوبی
  • کمد دیواری ممبران

هرکدام از آن ها با ارائه ویژگی منحصر به فردی سعی در رفع نیازهای مشتریان دارد.

کمد دیواری ریلی چوبی

رایج ترین مدل در کمد دیواری ریلی درب های چوبی هستند. چون در های این کمد در چارچوب خود کمد جا به جا می شوند و نیازی به فضای اضافه جهت باز شدن در ها نیست. از این رو این مدل کمد محبوبیت بسیاری دارد. انواع چوب و روکش چوب با رنگ و طرح های مختلف به راحتی با دکوراسیون اتاق خواب شما هماهنگ می شود.

کمد دیواری ریلی,کمد دیواری مدرن,مدل های جدید کمد دیواری,

کمد دیواری ریلی با درب آینه

استفاده از آینه برای درب کمد دیواری راهکاری هوشمندانه در دکوراسیون اتاق خواب است. آینه در هرجایی استفاده شود با بازتاب و پراکندن نور فضا را دلبازتر و بزرگتر نشان می دهد. پس برای درب کمد دیواری در اتاق خواب های کوچک، کمد دیوای در راهرو ها و یا کمد های جاکفشی به کار بردن آینه ایده ای خلاقانه و کارآمد است. علاوه بر این ترکیب آینه و چوب ظاهری جذاب به وجود می آورند و کمد ها را از سادگی دور می کنند.

انواع کمد دیواری مدرن,طراحی کمد دیواری مدرن,طراحی و ساخت کمد دیواری,

کمد دیواری ریلی شیشه ای

این کمد دیواری درب هایی از جنس شیشه دارد که باعث می شود فضای اتاق بزرگتر نشان داده شود. ولی بزرگترین مشکل این مدل کمد دیواری، نمایان بودن وسایل داخلی است که در صورت نامرتب بودن جلوه ای بد به اتاق شما می دهد.

راه حل این مشکل استفاده از شیشه های مات برای درب است تا نمای داخلی کمتر دیده شود. همچنین برای نظم دهی بیشتر به وسایل داخل کمد از اکسسوری های نظم دهنده و باکس های بیشتر کمک بگیرید. برای راهنمایی بیشتر بهتر است با چیدمان کمد دیواری آشنا باشید.

کمد دیواری ریلی,کمد دیواری مدرن,مدل های جدید کمد دیواری,

 

انواع کمد دیواری مدرن,طراحی کمد دیواری مدرن,طراحی و ساخت کمد دیواری,

کمد دیواری ممبران

دوستداران سبک کلاسیک همواره ترجیح می دهند تا در تمام المان های خانه از طرح های کلاسیک و نوستالژیک استفاده کنند. در این سبک متریال چوب حرف اول را می زند. همانطور که کابینت های ممبران با حکاکی و منبت کاری ها معروف هستند، کمد های ممبران نیز به همین گونه ساخته می شوند. تزیینات چوبی، آینه کاری و حتی به کارگیری پارچه از تنوع طرح و نقش در این مدل خبر می دهند. در کنار این کمد ها مسلما بهتر است از سرویس خواب با طرح های کلاسیک خریداری کنید تا مجموعه ای لوکس و جذاب در اتاق داشته باشید.

کمد دیواری ریلی,کمد دیواری مدرن,مدل های جدید کمد دیواری,

 

انواع کمد دیواری مدرن,طراحی کمد دیواری مدرن,طراحی و ساخت کمد دیواری,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 3.5]