ترفندهایی برای داشتن نشیمن و پذیرایی مدرن

۲۱ دی ۱۳۹۸4دقيقه00
نشیمن و پذیرایی مدرن منزل شما را به روز و زیبا خواهد کرد. راحتی و کارآیی از ویژگی های طراحی نشیمن و پذیرایی به سبک مدرن است.

دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی مدرن، بازتابی از شخصیت و سبک زندگی مدرن اعضای خانواده شما می باشد. سادگی در کنار زیبایی مهم ترین خصوصیت دکوراسیون مدرن است. برای اجرای سبک مدرن در این مکان ها نیاز به دانستن نکات مهم و استفاده از متریال مناسب خواهید داشت.

اما برای داشتن یک نشیمن و پذیرایی مدرن از کجا باید شروع کنیم؟

اتاق نشیمن و پذیرایی مدرن,دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن,دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن مدرن,

ویژگی های دکوراسیون مدرن

استفاده از سبک دکوراسیون مدرن در هر جایی از خانه، فضایی ساده ولی باشکوه را رقم خواهد زد. طرفداران این سبک اغلب دوستداران سبک های مینیمال و ساده بوده و آرامش را در کنار مدرنیته تجربه خواهند کرد.

نشیمن و پذیرایی خانه، کاربردی ترین فضا ها هستند و به همین دلیل ذهنیت افراد را نسبت به دکوراسیون کل خانه شکل می دهند. شما می توانید با انتخاب متریال مناسب، نورپردازی، تزئینات، انتخاب و چیدمان درست وسایل در کنار هم، دکوراسیون منزل خود را با کمترین هزینه طراحی و پیاده سازی کنید.

طراحی نشیمن و پذیرایی به سبک مدرن,نشیمن و پذیرایی مدرن,ویژگی های نشیمن و پذیرایی مدرن,

  • استفاده از رنگ های خنثی و طبیعی

حضور رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی نشان دهنده ی انرژی و حس و حال هر خانه است. یکی از ویژگی های نشیمن و پذیرایی مدرن، استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون آن است. پس بهتر است برای شورع کار رنگ دیوار های اتاق ها را با رنگ های خنثی مانند: سفید، خاکستری، کرم و… رنگ آمیزی کنید. اگر تمایل به استفاده از کاغذ دیواری نیز دارید، طرح های ساده با رنگ روشن مناسب شما خواهند بود.

برای انتخاب وسایل و مبلمان نیز پیشنهاد می کنیم از رنگ های طبیعی مانند قهوه ای، سبز، خاکی خریداری نمایید. زیرا استفاده از رنگ های طبیعی و خنثی به عنوان رنگ غالب و ثانویه روشی کاربردی برای داشتن یک اتاق نشیمن زیبا و مدرن می باشد.

اتاق نشیمن و پذیرایی مدرن,دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن,دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن مدرن,

  • خرید مبلمان مناسب

در دکوراسیون منزل، مبلمان جز ضروری ترین وسایل محسوب می شود. چون علاوه بر تاثیر داشتن در زیبایی، برای استراحت و راحتی افراد نیز کاربرد دارد.

مبل های استیل منبت کاری شده با طرح های شلوغ جایی در این دکوراسیون نخواهند داشت. بلکه بجای آن ها از طرح های ساده با متریال های با کیفیت و درجه یک می توان استفاده کرد.

در این دکوراسیون کارایی و راحتی حرف اول را می زنند. پس مدل مبلمان و نحوه چیدن آن ها نیاز به دقت بالایی دارد. جالب است بدانید که استفاده از مبل و صندلی در کنار هم از ویژگی های یک پذیرایی مدرن و شیک است.

مبل و صندلی های خود را از رنگ های خنثی مانند: کرم، طوسی، مشکی انتخاب کرده و ساده ترین مدل ها را خریداری کنید. به یاد داشته باشید که نحوه چیدمان مبل ها در حس و حال فضای پذیرایی شما تاثیر مهمی دارند. با چیدمان خانوادگی و صمیمی،  به دنبال ساختن محیطی آرامش بخش برای زمان استراحت و پذیرایی از مهمانان خود باشید.

طراحی نشیمن و پذیرایی به سبک مدرن,نشیمن و پذیرایی مدرن,ویژگی های نشیمن و پذیرایی مدرن,

  • فرش مناسب و نحوه پهن کردن آن

کفپوش های ساده بهترین گزینه برای پذیرایی و نشیمن به سبک مدرن هستند. ولی از فرش هایی با طرح های مدرن و شیک نیز برای پوشاندن کف اتاق پذیرایی می توان استفاده کرد. اکثر این فرش ها یا بدون طرح هستند و یا طرح هایی هندسی دارند. اما انتخاب فرش مناسب فقط منحصر به رنگ و طرح آن نیست. باید بدانید فرشی که می خرید را کجا و چگونه پهن کنید.

در این بخش انواع نحوه ی پهن کردن فرش در اتاق پذیرایی و نشیمن مدرن را معرفی می کنیم.

  • هر چهار پایه ی مبل روی فرش باشند.
  • ایه های جلوی مبل روی فرش و پایه های عقب روی زمین باشند.
  • هیچ پایه ای روی قالی نباشد.
  • همه اتاق با فرش پر شود.
  • از لبه های دیوار ۴۵ سانتی متر فاضله داشته باشد.

اتاق نشیمن و پذیرایی مدرن,دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن,دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن مدرن,

  • اشیا تزئینی مدرن، کامل کننده ی اتاق شما

در طراحی نشیمن و پذیرایی به سبک مدرن، لازم نیست هر گوشه ی خانه با وسایل تزئینی و قاب های هنری شلوغ شده باشد. وجود یک یا چند مجسمه یا گلدان دکوری به سبک مدرن کافی است. طرح های هندسی زیباترین جلوه ها را به اتاق مدرن شما می بخشند. برای مثال، استفاده از شلف هایی با طرح هندسی در گوشه ای از نشیمن و قرار دادن مجسمه هایی زیبا بر روی آن، بسیار جذاب و قابل توجه است. و یا لوستر های شیک با طرح های هندسی نمایانگر مدرنیته در منزل شما هستند.

        طراحی نشیمن و پذیرایی به سبک مدرن,نشیمن و پذیرایی مدرن,ویژگی های نشیمن و پذیرایی مدرن,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]