رنگ بندی کابینت ممبران + معرفی محبوب ترین رنگ ها

۳۰ فروردین ۱۳۹۹4دقيقه00
رنگ بندی کابینت ممبران بسیار متنوع بوده و در ظاهر آشپزخانه شما تاثیر زیادی دارد. در این مقاله بهترین رنگ های کابینت ممبران را بررسی می کنیم.

رنگ بندی کابینت ممبران در سبک های مدرن و کلاسیک متفاوت است. کابینت ممبران از پرطرفدارترین کابینت های موجود در بازار بوده و در بسیاری از آشپزخانه ها دیده می شود. زیرا زیبایی منحصر به فرد آن در کنار دوام و طول عمر زیاد، دلایل خوبی برای انتخاب این کابینت می باشند.

انتخاب رنگ کابینت ممبران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا با انتخاب رنگ مناسب به راحتی می توان بر روی احوال اعضای خانواده تاثیر گذاشت. به این صورت که مثلا رنگ های گرم در آشپزخانه، گرما و صمیمت را افزایش داده و رنگ های خنثی آرامش را به خانواده هدیه می دهند.

در ادامه با بررسی رنگ های محبوب و تاثیر آن ها، شما را در انتخاب بهترین رنگ کابینت ممبران راهنمایی می کنیم.

انتخاب رنگ کابینت ممبران,بهترین رنگ کابینت ممبران,رنگ بندی روکش ممبران,

ممبران، کلاسیک ترین نوع کابینت

سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون نمایانگر زمان های قدیم بوده و حالتی نوستالژیک به فضا می بخشد. حال برای داشتن این سبک در آشپزخانه، پیشنهاد می شود تا از کابینت های کلاسیک خریداری نمایید. کابینت چوبی، کابینت وکیوم و کابینت ممبران می توانند در دسته کابینت های کلاسیک قرار گیرند.

کابینت ممبران با ویژگی های خاص خود مانند: درب های حکاکی شده (درب کابینت ممبران)، استفاده از ستون و سرستون های منبت کاری شده (طراحی کابینت ممبران با ستون و سرستون های زیبا)، تاج و گل های زیبا و سایر المان های چوبی، شکوه و عظمت دوران باستان را یادآوری می کند.

با این توصیف می توان گفت که برای انتخاب رنگ این کابینت بهتر است سراغ رنگ های تند مانند قرمز، نارنجی، بنفش و… نروید. زیرا در دکوراسیون کلاسیک و باستانی این رنگ های شاد جایگاهی نداشته و رنگ های سنگین مانند: سفید، خاکستری، قهوه ای، طلایی و… کاربرد دارند.

رنگ بندی کابینت ممبران,سمپل رنگ ممبران,نمونه رنگ کابینت ممبران,

بهترین رنگ های کابینت ممبران

در ادامه به معرفی رنگ های معروف و پرکاربرد در این کابینت می پردازیم. با بررسی ویژگی ها و مزایا و معایب هر کدام از رنگ ها، به راحتی می توانید گزینه مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

 کابینت ممبران سفید

رنگ سفید یکی از خنثی ترین رنگ ها بوده و بسیار انعطاف پذیر است. به این معنا که این رنگ به راحتی خود را با سایر رنگ ها تطبیق داده و همیشه جلوه ای زیبا و شیک ایجاد می کنند. از این رنگ در هر دو سبک کابینت کلاسیک و مدرن به وفور استفاده می شود. زیرا بزرگترین مزیت آن بازتاب نور و بزرگ جلوه دادن فضا می باشد.

شاید تنها مشکل کابینت ممبران به رنگ سفید، نظافت و نگهداری آن باشد. زیرا لکه های چربی یا گرد و غبار به راحتی قابل مشاهده بوده و باید سریعا تمیز شوند.

انتخاب رنگ کابینت ممبران,بهترین رنگ کابینت ممبران,رنگ بندی روکش ممبران,

کابینت ممبران به رنگ چوب

چوب درختان طبیعی و یا رنگ آن ها گرما و صمیمت زیادی به فضای آشپزخانه هدیه می دهند. رنگ قهوه ای از طیف روشن گرفته تا تیره، از جمله رنگ های پرکاربرد در کابینت سازی و دکوراسیون می باشند. انواع مختلف رنگ قهوه ای عبارتند از: رنگ های گردویی، قهوه ای روشن، قهوه ای سوخته و قهوه ای فندقی. این رنگ ها می توانند به صورت تکی و یا ترکیب با رنگی دیگر در کابینت سازی به کار روند.

اگر از کابینت ممبران قهوه ای در آشپزخانه های بزرگ استفاده کنید، جلوه ای بی نظیر و به یادماندنی خواهید داشت. ولی به کار بردن این کابینت ها که عموما تیره هستند، در آشپزخانه های کوچک اصلا توصیه نمی شود.

رنگ بندی کابینت ممبران,سمپل رنگ ممبران,نمونه رنگ کابینت ممبران,

کابینت ممبران خاکستری

خاکستری یا طوسی یک رنگ متعادل و خنثی می باشد که در مدل های مدرن تر کابینت ممبران استفاده ی زیادی دارد. خاصیت این رنگ خنثی در این است که با رنگ های روشن مانند سفید و کرمی به راحتی هماهنگ شده و می توانید جزیره و یا کانتر خود را از این رنگ ها انتخاب کنید.

تنها نکته منفی این رنگ آن است که زمان محبوبیت آن به طور دقیق مشخص نیست و ممکن است در سال های آینده به اندازه ی الان محبوب نباشد.

انتخاب رنگ کابینت ممبران,بهترین رنگ کابینت ممبران,رنگ بندی روکش ممبران,

کابینت ممبران کرمی

در بین سمپل رنگ کابینت ممبران، رنگ کرمی گزینه ای میانه و متعادل محسوب می شود. خاصیت این رنگ در آن است که سردی رنگ سفید را نداشته ولی در عوض به روشن شدن فضای آشپزخانه کمک زیادی می کند. ترکیب این رنگ با طلایی نیز بسیار مرسوم بوده و زیبایی خاصی دارد.

رنگ بندی کابینت ممبران,سمپل رنگ ممبران,نمونه رنگ کابینت ممبران,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 3 امتیاز: 5]