طرح و رنگ درب کابینت ممبران، کلاسیک و مجلل

۱۴ اسفند ۱۳۹۸3دقيقه00
درب کابینت ممبران، بیشترین جلوه را در آشپزخانه ی شما دارد. انتخاب مدل درب کابینت ممبران کاری دشوار است.

درب کابینت ممبران، مهم ترین عضو این کابینت است که ظاهر اصلی آن را تشکیل می دهد. غالبا طرح های کلاسیک و مجللی بر روی درب این کابینت حک می شود و همین امر باعث شده تا کابینت ممبران طرفداران زیادی پیدا کند. این حکاکی و نقش و نگار ها به وسیله ی دستگاه CNC بر روی بدنه ی ام دی اف زده شده و نهایتا روکش می شوند. کار با این دستگاه دو مزیت دارد:

  • تمام کار به وسیله ی ماشین و کامپیوتر انجام شده و امکان اشتباه را به کمترین حد ممکن می رساند .
  • هزینه ی کار با آن نسبت به حکاکی توسط انسان بسیار پایین است.

در این مقاله به بررسی بیشتر درب کابینت آشپزخانه ممبران می پردازیم.

انواع درب کابینت ممبران,درب کابینت ممبران,رنگ درب کابینت ممبران,

چرا کابینت ممبران؟

هرگاه صحبت از کابینت کلاسیک به میان میاید، کابینت های چوبی پر از نقش و نگار برای ما تداعی می شوند. ولی با پیشرفت تکنولوژی کابینت هایی طراحی شدند که ظاهری مانند کابینت های چوبی ولی بدنه ای متفاوت دارند.

از محبوب ترین کابینت های کلاسیک، کابینت ممبران است. از آنجاکه بدنه ی این کابینت از MDF خام تشکیل شده است، قیمت آن کاهش پیدا کرده است. شاخصه اصلی کابینت ممبران درب هایی طراحی شده همراه با تاج، ستون و سر ستون های منبت کاری شده است. این ویژگی ها باعث می شوند تا این کابینت همواره خاص و منحصر به فرد باشد.

مدل درب کابینت ممبران,مدل های کابینت ممبران,انواع درب کابینت ممبران,

درب کابینت ممبران

درب یک کابینت اولین چیزی است که به محض ورود به آشپزخانه به چشم میاید. پس بیشتر جذابیت یک کابینت در طرح و مدل درب آن خلاصه شده است. همانطور که گفتیم طراحی درب کابینت ممبران به وسیله ی کامپیوتر و دستگاه CNC انجام می گیرد. ین طرح ها می توانند نمونه هایی از معرق و منبت کاری باشند، یا حکاکی و برجسته سازی. بنابراین در انتخاب مدل درب کابینت ممبران محدودیتی نخواهید داشت.

همچنین از نظر ماده ی سازنده درب ها نیز می توانید از بین گزینه های MDF، چوب، روکشی از جنس چوب یا تلفیق درب ها با شیشه و فلز انتخاب کنید.

انواع درب کابینت ممبران

مدل های کابینت ممبران از تنوع بالایی برخوردار هستند. چه از نظر طرح و چه از نظر رنگ هر سلیقه ای را مجذوب خودشان می کنند. طرح های برجسته که با فرورفتگی و تورفتگی های زیبا به صورت سه بعدی دیده می شوند فقط در این کابینت قابل اجرا هستند. بعضی درب ها طرحی مانند قاب دارند و فقط دور آن ها بافت های برجسته دیده می شود. برخی نیز فقط در وسط درب طرحی مانند گل دارند و سادگی در آن ها حرف اول را می زند.

درب کابینت ممبران,رنگ درب کابینت ممبران,مدل درب کابینت ممبران,

رنگ درب کابینت ممبران می تواند از توناژ های رنگ قهوه ای باشد که به کابینت ها چوبی شبیه شود. مانند قهوه ای روشن، فندقی، تیره، نسکافه ای و… . این رنگ ها حس گرما و صمیمیت را برای آشپزخانه ی شما به ارمغان میاورند. نکته ای که حائز اهمیت است توجه به اندازه و متراژ آشپزخانه ی شماست. اگر محیط شما کوچک است بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید تا باعث بزرگتر دیده شدن آن جا شود. کابینت های تیره رنگ در آشپزخانه های بزرگ زیبا و با شکوه به نظر می رسند.

اگر از رنگ قهوه ای و چوب خسته شده اید، از رنگ های مدرن مانند خاکستری روشن، کرمی، شیری، صدفی و… برای کابینت های خود استفاده نمایید. کابینت ممبران سفید طلایی یکی از محبوب ترین و مجلل ترین ترکیب رنگی می باشد.

مدل های کابینت ممبران,انواع درب کابینت ممبران,درب کابینت ممبران,

نگهداری از درب کابینت ممبران

اگر برای شما طول عمر و ماندگاری کابینت اهمیت دارد، باید نکاتی را در نظافت و نگهداری آن ها رعایت کنید. با توجه به نکات گفته شده در این بخش، سال های زیادی از ظاهر زیبای کابینت ممبران خود لذت ببرید.

  • برای تمیز کردن گرد و غبار از سطح کابینت، از یک دستمال آغشته به آب استفاده کنید.
  • برای زدودن لکه های چربی از درب کابینت، به هیچ وجه مواد شوینده ی قوی و اسیدی به کار نبرید.
  • اشیا تیز را در برابر درب کابینت قرار ندهید. چوب ممکن است روکش آن دچار آسیب شود.
  • ظروف و وسایل سنگین را در طبقات پایینی کابینت بگذارید.
  • لابه لای برجستگی روی درب ها، ستون و سر ستون ها محل گرد و خاک و کثیفی هستند. بهتر است به طور مداوم آن ها را تمیز کنید. برای این کار از یک دستمال مرطوب کمک بگیرید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 3]