انواع چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی

۲۴ مهر ۱۳۹۸3دقيقه00
چیدمان نشیمن و پذیرایی اصول خاص خودش را دارد که با رعایت اصول مهم چیدمان اتاق نشیمن یک اتاق فضای زیبا و کاربردی خواهید داشت.

افراد خانه زمان زیادی را در اتاق پذیرایی و نشیمن سپری می کنند پس رعایت اصول طراحی نشیمن و پذیرایی که در این مقاله گردآوری شده به شما کمک می کند چیدمان بهتر و ایده آل تری در اتاق نشیمن منزل خود داشته باشید. شما خواهان محیطی هستید که خسته کننده و جاگیر نباشد و علاوه بر زیبایی، بتوانید به راحتی در آن رفت و آمد کنید. برای این کار بهتر است ابتدا طرح مورد نظر خود را بر روی کاغذ کشیده و بعد به سراغ خرید وسایل بروید. چون قبل از خرید باید اندازه ی لوازم و رنگ و طرح آن ها مشخص شده باشد تا اصول چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی رعایت شود. نکات گفته شده در این مقاله به شما کمک می کند تا بدانید چگونه وسایل و مبلمان خود را در بهترین مکان قرار دهید و یک اتاق نشیمن منحصر به فرد داشته باشید.

اصول مهم چیدمان اتاق پذیرایی,اصول مهم چیدمان اتاق نشیمن,اصولی برای چیدمان اتاق نشیمن,

یک نقطه ی کانونی در نظر بگیرید

برای اتاق نشیمن یا پذیرایی خود یک نقطه ی عطف در نظر بگیرید تا توجهات را به خود جلب کند. مثلا وجود یک شومینه در مرکز آن، یا یک تلوزیون بزرگ می تواند نقطه ی مرکزی در دکوراسیون نشیمن شما باشد. سایر مبلمان و وسایل را حول این مرکز قرار داده و جا به جا می کنیم. برخی طراحان عقیده دارند بزرگترین دیوار خانه هم می تواند کانون توجهات باشد و به محض ورود جلب توجه کند. پس قرار دادن یک کاناپه ی زیبا کنار این دیوار و استفاده از وسایل تزئینی مناسب بسیار پیشنهاد می شود.

تنوع چیدمان نشیمن و پذیرایی

  • چیدمان متداول و رسمی

معمولا افراد دوست دارند رو به روی هم نسشته، پذیرایی شوند و گفت و گو کنند. پس نحوه ی قرارگیری این چیدمان که غالبا دو کاناپه رو به رو ی هم ، به همراه یک میز جلو مبلی بین آن ها و تلوزیون در بالای اتاق است، برای شما مناسب می باشد.

انواع چیدمان نشیمن و پذیرایی,چیدمان نشیمن و پذیرایی,راهنمای چیدمان نشیمن و پذیرایی,

  • چیدمان متداول و نیمه رسمی

فضای این چیدمان کمی بیشتر از قبلی است. چون یکی از کاناپه ها حذف شده و به جای آن از دو مبل یک نفره استفاده می شود. این امر باعث شده تا چیدمان نشیمن از حالت رسمی خارج شود. مکان تلوزیون همچنان در بالای اتاق قرار دارد.

طراحی نشیمن و پذیرایی,طرز چیدمان نشیمن,اصول مهم چیدمان اتاق پذیرایی,

  • چیدمان خانوادگی و صمیمی

فضای نشیمن می تواند کاربرد های بیشتری برای شما داشته باشد. مثلا وجود یک میز ناهار خوری در کنار آن یا اضافه کردن کمد و دکور، علاوه بر استفاده ی بیشتر از فضا، محیط منزل را گرم و صمیمی جلوه می دهد. می توان مبل ها را در گوشه ای از نشیمن جمع آوری کرد و یک فضای مستقل برای میز نهارخوری در نظر گرفت. این دو فضا را می توانید با فرش های کوچک و متفاوت از هم جدا کنید. در صورت نیاز از صندلی های میز نهارخوری در کنار مبلمان می توان استفاده کرد.

در این چیدمان هرچقدر از وسایل تزئینی و دکوری استفاده کنید به زیباتر شدن آن کمک کرده اید.

اصول مهم چیدمان اتاق نشیمن,اصولی برای چیدمان اتاق نشیمن,انواع چیدمان نشیمن و پذیرایی,

  • چیدمان مدرن

این چیدمان برای خانه های کوچک بسیار کار آمد است. چون با استفاده از لوازم خانه می توان فضا را بخش بندی کرد. مثلا می توانید فضای مهمانی و محل کار را هم زمان داشته باشید. برای این کار کافی است از دو کاناپه، میز و یا پارتیشن های زیبا کمک بگیرید. با قرار دادن مبلمان به شکل ال، فضای خوبی در پشت آن به وجود می آید که می تواند به طور مستقل برای کاربردهای دیگری به کار گرفته شود.

چیدمان نشیمن و پذیرایی,راهنمای چیدمان نشیمن و پذیرایی,طراحی نشیمن و پذیرایی,

  • چیدمان مینیمال

سبک دکوراسیون مینیمال تمرکز خاصی بر روی استفاده بهینه از فضای منزل دارد. در طرز چیدمان نشیمن به سبک مینیمال، باید سادگی را برای طرح و رنگ اعمال کرد. پس از مبلمان راحت و صندلی های مناسب در کنار آن استفاده کنید. چینش ال شکل مبل ها و قرار دادن صندلی و پاف رو به روی آن گزینه ی مناسبی برای شماست.

طرز چیدمان نشیمن,اصول مهم چیدمان اتاق پذیرایی,اصول مهم چیدمان اتاق نشیمن,

از هنردر دکوراسیون خود استفاده کنید

از فضا های خالی دیوارها برای نصب آثار هنری مثل تابلو های نقاشی، پوستر ها و ظروف تزئینی کمک بگیرید. وجود این المان های هنری فضای شما را گرم و صمیمی می کنند. همچنین مجسمه ها و یا ظروف سفالی برای قرار گرفتن کنار مبلمان شما مناسب هستند. گلدان های زیبایی برای گیاهان خانگی خود انتخاب کنید تا به زیبایی محیط نشیمن و پذیرایی خود بیفزایید.

اصولی برای چیدمان اتاق نشیمن,انواع چیدمان نشیمن و پذیرایی,چیدمان نشیمن و پذیرایی,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]