۵ سوال مهم قبل از بازسازی آشپزخانه

۲۰ مهر ۱۳۹۸2دقيقه00
بازسازی آشپزخانه به شما در تحقق رویا هایتان کمک می کند. با نوسازی آشپزخانه از ظاهری زیبا در کنار کارایی بیشتر لذت ببرید.

حتما شما هم بارها به بازسازی آشپزخانه و تعمیر آن فکر کرده اید. شاید وجود ابهاماتی در این زمینه شما را از انجام این کار منع می کرده اند. ما در این مقاله به ۵ سوال مهم که قبل از شروع نوسازی آشپزخانه باید به آن ها پاسخ دهید، پرداخته ایم.

سوال اول: چرا آشپزخانه ی ما به بازسازی نیاز دارد؟

اگر سال هاست در منزل خود هستید و یا وسایل آشپزخانه ی شما رو به خراب شدن و پوسیدگی هستند وقت آن رسیده که دستی به سر و روی آشپزخانه ی خود بکشید! قرار نیست که حتما هزینه ی زیادی صرف تعمیر و نو کردن لوازم کنید. گاهی اوقات با کمی خلاقیت می توان وسایل کهنه را بسیار زیبا تر از روز اولشان کرد. حتی ممکن است بعد از اعمال تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه تان، فضای بیشتری پیدا کنید. چون گاها سبک های دکوراسیون قدیمی فضاهای پرت و بلااستفاده ی زیادی دارند که شما با رعایت نکات جدید از آن قسمت ها بهترین استفاده را می کنید. طراحی و اجرای کابینت های کاربردی و مدرن یک راه حل اصلی برای دستیابی به یک آشپزخانه کارا است .

آشپزخانه ی جدید,آشپزخانه ی قدیمی,بازسازی آشپزخانه,

سوال دوم: کدام قسمت ها باید تغییر کنند؟

در گام اول باید بررسی کنید که چه چیزهایی قرار است تعمیر، حذف یا اضافه شوند. مثلا تاسیسات آشپزخانه، برق کشی یا لوله کشی ها باید تغییر کنند؟ آیا آشپزخانه ی شما نیاز به مقاوم سازی دارد؟ یا قسمتی را باید تخریب کنید؟ و سوال هایی از این قبیل که جواب آن ها می تواند در هزینه و زمانی که برای بازسازی آشپزخانه در نظر گرفتید تاثیر زیادی داشته باشد. بعد از آن به سراغ قسمت هایی که به وسیله ی رطوبت از بین رفته اند بروید. پوسیدگی های درونی می تواند تمام زحمات شما را بعد از نقاشی و کاغذ کردن آشپزخانه هدر دهند.

اگر قبل از شروع تخریب، زمانی را به این موضوع اختصاص دهید که بفهمید از بازسازی دقیقا چه می خواهید، در هزینه و وقت شما برای آشپزخانه ی جدید صرفه جویی می شود. برای این کار از کارشناسان با تجربه کمک بگیرید. بهتر است ابتدا لیستی از مواردی که می خواهید بازسازی کنید تهیه کرده و با کارشناسان در میان بگذارید تا آن ها نقشه ی راه را به شما نشان دهند.

سوال سوم: سبک دکوراسیون مورد علاقه ی ما چیست؟

دکوراسیون داخلی دارای سبک های طراحی متفاوتی می باشد. مانند: کلاسیک، مدرن، مینیمالیست، روستیک، سنتی، اسکاندیناوی و… . که هرکدام از آن ها اصول و قواعد خاص خودش را دارد. بهتر است شما قبل از هر کاری درباره ی این سبک ها تحقیق کرده و بعد از آن رنگ و طرح دلخواه خود را انتخاب کنید تا راحت تر به سراغ خرید لوازم بروید.

تعمیر آشپزخانه,نوسازی آشپزخانه,نونوار کردن آشپزخانه,

سوال چهارم: اولویت با ظاهر است یا کارایی؟

گاهی اوقات شما فقط به زیبا شدن ظاهر آشپزخانه اهمیت می دهید. و یا گاهی کاربردی بودن اجزای آشپرخانه برای شما مهم تر است. قبل از تخریب و بازسازی، باید اولویت خود را مشخص کنید. شما از آشپزخانه ی خود چه می خواهید؟ ممکن است نحوه ی چینش کابینت ها کاملا به روز و زیبا باشد، ولی جای کمی برای قرار دادن وسایل به شما بدهد. یا مثلا کفپوش آشپزخانه اگر از جنس پارکت باشد جلوه ی زیباتری نسبت به سرامیک خواهد داشت ولی شما نیاز دارید تا کف آشپزخانه ی خود را با آب بشورید. همینطور تصمیم گیری برای صفحه روی کابینت، جنس کابینت های آشپزخانه، دیوارها و… همه به اولویت های شما بستگی دارد.

سوال پنجم: بعد از بازسازی چه چیزی نصیب ما خواهد شد؟

شما قرار است هزینه ی زیادی بابت نوسازی آشپزخانه کنید پس باید نتیجه ی خوبی از تعمیر آشپزخانه ببینید. دلایل مختلفی برای بازسازی ساختمان وجود دارد. مثلا تغییر دکوراسیون، عوض کردن سبک طراحی، تعویض کاشی ها، رطوبت دادن دیوارها و یا اضافه کردن کابینت و کمد دیواری ها. در زیر مزیت های نو نوارکردن آشپزخانه را برای شما آورده ایم:

  • همه چیز به دلخواه شما می شود. می توانید هر آنچه در ذهن دارید عملی کنید.
  • ارزش منزل شما بعد از بازسازی بیشتر می شود.
  • آسایش و راحتی بیشتری در انتظار شماست.
  • سال های بیشتری می توانید از آشپزخانه ی خود لذت ببرید.
  • طول عمر وسایل منزل شمابیشتر خواهد شد.
  • از افزایش هزینه های تعمیرات در آینده جلوگیری می شودآشپزخانه ی جدید,آشپزخانه ی قدیمی,بازسازی آشپزخانه,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 4.5]