کابینت جزیره آشپزخانه چه کاربردهایی دارد؟

۲۴ اسفند ۱۳۹۸2دقيقه00
کابینت جزیره آشپزخانه می تواند با کارایی های مختلف به کمک شما بیاید. آشپزخانه ی جزیره ای یکی از انواع آشپزخانه های مدرن است.

کابینت جزیره آشپزخانه در دنیای کابینت های مدرن جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده است. به نحوی که کابینت آشپزخانه جزیره یکی از محبوب ترین طراحی های آشپزخانه می باشد. برای توصیف بهتر، در آشپزخانه های جزیره ای یک کابینت را به صورت کاملا مستقل و جدا، در وسط آشپزخانه تعبیه کرده و از آن برای کاربردهای مختلف مانند میز ناهارخوری، سینک ظرفشویی، اجاق گاز و… استفاده می کنند. با ترفندهای خلاقانه نیز می توان از فضای زیر جزیره برای داشتن کابنیت های بیشتر استفاده کرد. به طور خلاصه می توان گفت این کابینت مستقل، علاوه بر زیبایی خاص خود، کاربردهای بسیار زیادی خواهد داشت. به طوری که از آن به عنوان دستیار آشپز نیز یاد می کنند. کمترین راه استفاده از آن، قرار دادن وسایل ضروری هنگام تهیه غذا است. با اضافه کردن سایر اقلام مانند سینک ظرفشویی ، اجاق گاز، هود و… به کارایی های آن افزوده خواهد شد.

شاید در نظر اول تصور کنید که کابینت جزیره برای آشپزخانه های بزرگ مناسب است. ولی خوب است بدانید که در طراحی های دکوراسیون امروزی با کمترین متراژ نیز می توان به آشپزخانه ی جزیره ای دست یافت.

در ادامه به کاربردهایی که این کابینت برای شما خواهد داشت می پردازیم.

آشپزخانه ی جزیره ای,جزیره آشپزخانه مدرن,کابینت آشپزخانه جزیره,

کابینت جزیره آشپزخانه: کابینت

اگر می خواهید در جزیره ی آشپزخانه ی خود کابینت تعبیه کنید، لازم است به نوع طراحی و عمق آن توجه داشته باشید. کابینت های استاندارد به عمقی حداکثر برابر ۶۰ سانتی متر  نیاز دارند. چرا که دسترسی به لوازم داخل آن راحت تر باشد. ولی اگر کابینت جزیره شما بزرگ بوده و عمق زیادی دارد، بهترین راه استفاده از هر دو طرف جزیره است. به این صورت که عمق کابینت را به دو قسمت تقسیم کرده و از هر دو طرف جزیره به آن دسترسی بدهید. عمق این دو کابینت بسته به دلخواه و کاربرد شما می باشد. مثلا می توان هر دو را با عمق برابر در نظر گرفت. و یا یک سمت دارای کابینت های عمیق تر و سمت دیگر دارای کابینت کم عمق باشد. در اینصورت به راحتی می توانید لوازم بزرگ را در کابینت جزیره ی خود قرار دهید.  

کابینت جزیره آشپزخانه,مدل کابینت جزیره آشپزخانه,آشپزخانه ی جزیره ای,

کابینت جزیره آشپزخانه: میز ناهارخوری

شاید متراژ آشپزخانه ی شما فضای لازم برای داشتن یک میز ناهارخوری را نداشته باشد. در اینصورت هوشمندانه ترین راهکار، استفاده از کابینت جزیره آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری است. به صورتیکه با خالی کردن فضای پایینی این میز، محل قرار دادن صندلی ها را مشخص کرده و به راحتی می توانید از آن به عنوان میز ناهارخوری استفاده کنید. برای مثال اگر عمق کابینت جزیره ی شما ۴۲ سانتی متر است، ۳۰ سانتی متر از آن را برای کابینت در نظر گرفته و ۱۲ سانتی متر دیگر را به صندلی ها اختصاص دهید. با خرید صندلی های بلند و زیبا که مختص اپن طراحی شده اند، جلوه ای شیک و منحصر به فرد به آشپزخانه ی خود ببخشید.

جزیره آشپزخانه مدرن,کابینت آشپزخانه جزیره,کابینت جزیره آشپزخانه,

گاهی اوقات نیازی به اختصاص دادن کل جزیره به میز ناهارخوری نیست. در این حالت بخشی از سطح آن را به عنوان کانتر آشپزخانه و بخشی دیگر را برای میز ناهارخوری استفاده می کنند.

مدل کابینت جزیره آشپزخانه,آشپزخانه ی جزیره ای,جزیره آشپزخانه مدرن,

کابینت جزیره آشپزخانه: ویترین و کتابخانه

یکی دیگر از انواع مدل کابینت جزیره آشپزخانه، استفاده از آن به عنوان ویترین است. خیلی از افراد دوست دارند که ظروف کریستالی، مجسمه های زیبا، صنایع دستی، عتیقه جات و… خود را به نمایش بگذارند. از آنجاکه کابینت جزیره آشپزخانه در وسط و دیدرس عموم قرار می گیرد، محل مناسبی برای قرار دادن این وسایل است. پس با طراحی ویترین شیشه ای در جزیره آشپزخانه ی خود و تزئین آن به زیبایی بیشتر آشپزخانه کمک کنید.

جزیره آشپزخانه می تواند به عنوان کتابخانه نیز استفاده شود. در این حالت با تعبیه کردن طبقاتی در زیر آن به صورت شلف، محلی مناسب برای کتاب های خود خواهید داشت.

کابینت آشپزخانه جزیره,کابینت جزیره آشپزخانه,مدل کابینت جزیره آشپزخانه,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]