کامل ترین راهنمای خرید آبچکان آشپزخانه

۱۱ مرداد ۱۳۹۸2دقيقه00
خرید آبچکان کابینت آشپزخانه و نکات مهمی که هنگام انتخاب آبچکان خود باید به آن دقت داشته باشید.

خرید آبچکان آشپزخانه مسئله مهمی که بسیاری از خانم ها به آن توجه نمی کنند. همانطور که می دانید ظروف آشپزخانه و وسایل غذاخوری پس از شستشو حتما باید در جای مناسبی قرار بگیرند تا کاملا رطوبت خود را از دست دهند. برای این کار می توان از انواع آبچکان ها در آشپزخانه کمک گرفت. برای انتخاب راحت تر آبچکان باید به نوع نقشه ی آشپزخانه ی خود دقت کنید. اگر سینک ظرفشویی شما زیر پنجره قرار دارد باید از آبچکان های رومیزی استفاده کنید. اما اگر پشت سینک شما دیوار باشد، آبچکان دیواری انتخاب مناسبی برایتان است.

آبچکان,ابعاد آبچکان آشپزخانه,خرید آبچکان,

همچنین عواملی مانند: قیمت مناسب، جایگاه ظروف بیشتر، امکان برش و تغییر سایز آبچکان نسبت به کابینت و تنوع در جنس باعث شده تا آبچکان دیواری طرفداران زیادی داشته باشد. در ادامه به بررسی ویژگی ها و راهنمایی هایی در این زمینه می پردازیم.

رابطه خرید آبچکان آشپزخانه و جنس کابینت شما!

قبل از هر چیز باید جنس کابینت های آشپزخانه ی خود را در نظر بگیرید که از جنس فلز است یا ام دی اف. چون در انتخاب آبچکان اهمیت زیادی دارد و قبل از خرید می توانید در دفترچه ی مشخصات فنی محصول مدل مناسب خود را انتخاب کنید.

خرید آبچکان آشپزخانه,راهنمای خرید آبچکان,سبد آشپزخانه,

تنوع در جنس آبچکان

 به دلیل مجاورت زیاد با آب، جنس آبچکان رابطه ی مستقیمی با عمر مفید آن دارد. آبچکان های دیواری عموما با دو نوع آبکاری و استیل عرضه می شوند.

آبچکان,ابعاد آبچکان آشپزخانه,خرید آبچکان,
آبچکان استیل ضد زنگ است و مقاومت بیشتری در برابر رطوبت دارد پس قیمت آن در برابر نوع آبکاری شده بیشتر می باشد.
از طرفی در صورتی که بر روی سطح آبچکان آبکاری شده خراش یا آسیبی ایجاد نشود تا مدت ها از زنگ زدگی خبری نیست. پس اگر تصمیم به خرید آبچکان ارزان قیمت دارید از میان مدل های آبکاری شده انتخاب کنید.

مشخص کردن ابعاد آبچکان

در ابتدا باید ابعاد کابینت مورد نظر برای نصب آبچکان اندازه گیری شود تا به وسیله ی آن بتوان سبد با سایز مناسبی تهییه کرد. با توجه به تصویر زیر، اندازه های طول، عرض و ارتفاع کابینت (یونیت) را اندازه گیری کنید. چون سبد باید کاملا در کابینت مستقر شود پس باید طول آن ۲ الی ۳ سانتی متر از یونیت کمتر باشد. حال با این اطلاعات به دست آمده خرید مطمئنی خواهید داشت.

استفاده از آبچکان دو طبقه

اگر به تقسیم بندی سبد آبچکان دقت کنید خواهید دید که قسمتی برای بشقاب و پیش دستی ها، قسمت وسط برای لیوان و کاسه ها و قسمتی دیگر برای انواع دیس،سوپ خوری و ظروف بزرگ طراحی شده است. حال اگر پیش بینی می کنید که تعداد ظروف شما ممکن است از این قسمت ها بیشتر باشد، می توانید از آبچکان های دو طبقه استفاده کنید. در این صورت با داشتن دو سبد جداگانه فضای خیلی زیادی به خشک شدن ظروف اختصاص میابد. البته باید قبل از آن اندازه ی کابینت مورد نظر را بررسی کنید تا ارتفاع آن مناسب نصب دو سبد باشد.

راهنمای نصب آبچکان

ملزوماتی که برای نصب هر آبچکان مورد نیاز است را هنگام خرید تهییه کنید. اغلب مدل های آبچکان دارای دو پایه ی پلاستیکی هستند که با پیچ ۱٫۵ سانتی متری به دیوار کابینت اتصال داده می شوند سپس دو سر مفتول آبچکان را درون حفره موجود در پایه ها قرار بدهید.

برخی مدل های دیگر به صورت آهنربایی نصب می شوند. به صورتی که بدون نیاز به هیچ ابزاری از طریق آهنرباهای موجود در دو سر آچکان، می توان به راحتی آن ها را نصب کرد.

اضافه کردن لوازم جانبی

با پیشرفت مدل های جدید آبچکان، لوازم های جانبی متنوعی جهت سهولت بیشتر خریداران تولید شده است. از میان آن ها می توان به سینی کف اشاره کرد که مانع از سرازیر شدن آب ظروف به داخل سینک می شود. همچنین با خرید نگه دارنده ی بشقاب برای آبچکان خود، می توانید تمام بشقاب ها را با هر اندازه ای بدون نگرانی از افتادن، در آبچکان قرار دهید.

امیدواریم نکات گفته شده در این مطلب به شما در خرید آبچکان مناسب کمک کرده باشد.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 3 امتیاز: 5]