بررسی کامل کابینت بدون دستگیره + مزایا

۱۲ اسفند ۱۳۹۸3دقيقه00
کابینت بدون دستگیره نوع جدیدی از کابینت های مدرن است که به صورت کابینت با دستگیره مخفی و کابینت مگنت دار تولید می شود.

کابینت بدون دستگیره در گذشته رویایی غیر قابل دسترس بود. در سال های اخیر نیز با پیشرفت تکنولوژی، دستگیره های کابینت در انواع طرح و رنگ های زیبا تولید شده اند. ولی امروزه کابینت های فاقد دستگیره، طرفداران زیادی پیدا کرده اند. چرا که این مدل کابینت با طرح ساده و یدکدست خود، جلوه ای خاص و منحصر به آشپزخانه ی شما می بخشد.

پس می توان از جدیدترین سبک های کابینت آشپزخانه به انواع کابینت بدون دستگیره اشاره کرد. ما در این مقاله قصد دارم تا به بررسی کامل کابینت های بدون دستگیره بپردازیم.

دستگیره پنهان کابینت,دستگیره مخفی کابینت,کابینت آشپزخانه بدون دستگیره,

ویژگی های کابینت بدون دستگیره

کابینت های چوبی منبت کاری شده با دستگیره های کار شده و جذاب، نمایان گر سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون می باشند. از طرفی زیبایی و سادگی کلماتی هستند که به خوبی سبک مدرن را توصیف می کنند. طی سالیان گذشته، با تغییر سلیقه ی افراد از سبک کلاسیک به سمت مدرن، دیگر خبری از کابینت های منبت کاری شده و دستگیره های بزرگ با رنگ های طلایی و نقره ای نیست. غالبا افراد کابینت های آشپزخانه با طرح های ساده و مینیمال و بدون هیچ گونه نقش و نگاری را برای خانه خود می پسندند.

می توان گفت کابینت با دستگیره مخفی انتخاب مناسبی برای افراد علاقه مند به سبک مدرن و مینیمال است. این کابینت با ایجاد فضایی یکدست و منظم در آشپزخانه باعث بزرگتر دیده شدن این مکان نیز می شود. خصوصا برای آشپزخانه هایی که کوچک، باریک و راهرو مانند هستند، کابینت بدون دستگیره بهترین گزینه است.

این سبک کابینت در انواع کابینت چوبی، استیل و MDF قابل اجرا بوده و هزینه ی خرید دستگیره های فراوان را از دوش شما بر می دارد.

کابینت با دستگیره مخفی,کابینت بدون دستگیره,کابینت فاقد دستگیره,

انواع کابینت بدون دستگیره

اولین سوالی که ممکن است پیش بیاید، نحوه ی  باز شدن درب کابینت بدون دستگیره است. بعد از آشنایی بیشتر با مدل های این کابینت، خواهید دانست که هدف اصلی طراحی این کابینت راحتی و آسودگی بیشتر برای شما می باشد.

این کابینت ها در دو مدل مگنتی و دستگیره مخفی ساخته می شوند. در ادامه به معرفی ویژگی های هرکدام می پردازیم.

کابینت دستگیره مخفی

با ایجاد شیاری بین کابینت ها، محلی برای قرار گرفتن انگشتان دست ایجاد شده و می توان به راحتی درب کابینت را باز و بسته کرد. این شیار باریک بر روی درب یا کشوی کابینت ها ایجاد شده و به سختی قابل مشاهده هستند.

یکی از مشکلاتی که کابینت با دستگیره مخفی ایجاد می کند، تجمع گرد و غبار و ذرات چربی در این شیار است. شاید به علت دیده نشدن این دستگیره های مخفی، زمان زیادی از نظافت آن بگذرد و محلی برای تجمع گرد و غبار باشد. در نتیجه با رعایت این مساله می توان گفت کابینت دستگیره مخفی ساده و بسیار کاربردی است.

دستگیره پنهان کابینت,دستگیره مخفی کابینت,کابینت آشپزخانه بدون دستگیره,

کابینت مگنت دار

نوع دیگری از دستگیره مخفی کابینت، کابینت های مگنت دار یا فشاری هستند که به وسیله ی آهنربا باز و بسته می شوند. آهنربا و فنر تعبیه شده در درب این کابینت، با فشار کم دست رها شده و باز می شود. گاهی حتی با یک تماس کوچک بدن با درب آن، کابینت باز و بسته خواهد شد. پس کار با این نوع کابینت دستگیره مخفی بسیار آسان است.

کابینت با دستگیره مخفی,کابینت بدون دستگیره,کابینت فاقد دستگیره,

مزایا کابنیت بدون دستگیره

  • سادگی و مینیمال بودن این کابینت فضای آشپزخانه را بزرگتر نشان می دهد.
  • نمای این کابینت در آشپزخانه بسیار شیک و خاص است.
  • باعث هماهنگی بیشتر سایر اجزای آشپزخانه مانند کاغذ دیواری، کاشی، کفپوش و… می شود.
  • سادگی آن هیچگاه قدیمی نشده و همواره جذاب است.
  • برای خانواده هایی که کودک نوپا و کنجکاو دارند انتخاب مناسبی است.
  • مشکل برخورد دستگیره با لباس یا بدن شما و آسیب دیدن آن ها کاملا برطرف می شود.
  • این کابینت باعث می شود تا وسایل دکوری و ظروف آشپزخانه بیشتر به چشم بیایند.
  • دشواری انتخاب دستگیره از نظر جنس و مدل را برای شما کم می کند.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]