دکوراسیون خانه ایرانی، نمادی از سنت و فرهنگ ایران

۰۲ بهمن ۱۳۹۸3دقيقه00
دکوراسیون خانه ایرانی در سبک های دکوراسیون سنتی و تلفیقی در منزل مردم ایران بسیار محبوب است. برای دکوراسیون داخلی منزل ایرانی چه باید کرد؟

دکوراسیون خانه ایرانی در کنار فرهنگ غنی و سنتی مردم ایران، ایده های مدرن و به روزی را برای طراحی داخلی منزل به کار گرفته است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن طراحی های مدرن، دکوراسیون داخلی نیز دستخوش تغییرات زیادی بوده است. و از آنجاکه مردم ایران همواره تمایل به پیشرفت و مدرنیته دارند حتما از طراحی های روز دنیا برای دکوراسیون منزل خود استفاده خواهند کرد.  

استفاده از صنایع دستی ایرانی، فرش و قالیچه های دستبافت، مبلمان کلاسیک، رنگ های گرم و نورپردازی های زیبا همه بیان گر دکوراسیون منزل به سبک ایرانی می باشند. زیرا ایرانیان غالبا بر تاریخچه ی با شکوه کشور خود می بالند و حتما در منزل خود از نماد های تاریخی و محلی کشور استفاده می کنند.  

اگر شما هم از طرفداران سبک دکوراسیون ایرانی هستید با ما همراه باشید.

 

خانه ایرانی,دکوراسیون خانه ایرانی,دکوراسیون داخلی منزل ایرانی,

ویژگی های یک خانه ی ایرانی

یکی از مهم ترین المان های دکوراسیون ایرانی، فرش ها هستند. در تمام دنیا، کشور ایران را با فرش های زیبایش می شناسند و غیر ممکن است که در منزل هر کدام از ما فرش دستبافت یا ماشینی وجود نداشته باشد.  فرش ایرانی نشانی از هنر و فرهنگ غنی کشور است که علاوه بر راحتی، دکوراسیون منزل شما را نیز متحول می کند. فرش ها در دکوراسیون ایرانی سنتی و مدرن کاربرد دارند و فقط جنس و طرح آن ها متفاوت است.

در اتاق پذیرایی خانه های ایرانی، مبلمان کلاسیک و با شکوهی به چشم می خورد. زیرا مهمان نوازی و پذیرایی از مهمان جز جدایی ناپذیر مردم ایران است.

بیشتر شهر های ایران صنایع دستی ارزشمندی تولید می کنند که به عنوان وسایل دکوری سنتی می توان از آن ها استفاده کرد. برای مثال فرش و سفال قزوین، فرش ابریشم دستباف قم،مینا کاری و فیروزه کوبی اصفهان و خاتم کاری شیراز در سطح دنیا بی نظیر هستند. پس به کار بردن این اشیا ارزشمند دکوراسیون منزل شما را خاص و بی نظیر جلوه می دهد.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی,دکوراسیون داخلی منزل به سبک ایرانی,دکوراسیون سنتی,

انواع دکوراسیون خانه ایرانی

برای داشتن خانه ای ایرانی لازم است به نکاتی برای چیدمان و اصول دکوراسیون توجه کنید. در این بخش به معرفی چند سبک دکوراسیون منزل ایرانی می پردازیم.

دکوراسیون خانه های ایرانی به سبک غرب

روز به روز بازار مبلمان راحتی و سرویس خواب های مدرن رونق پیدا کرد و با طرح های زیبای خود باعث کنار گذاشتن چیدمان سنتی در خانه ها شد. امروزه کمتر کسی از رختخواب برای استراحت در اتاق خواب خود استفاده می کند. همچنین پشتی های قدیمی جای خود را به مبلمان اسپرت و مدرن دادند. با این حال می توان مبلمان و سرویس خواب های کلاسیک و سلطنتی را برای دکوراسیون ایرانی منزل به کار برد.

دکوراسیون منزل به سبک سنتی ایرانی,خانه ایرانی,دکوراسیون خانه ایرانی,

دکوراسیون خانه های ایرانی به سبک تلفیقی

شما می توانید در خانه ی مدرن خود از وسایل سنتی ایرانی برای یادآوری خاطرات قدیم استفاده کنید. مثلا کابینت های کلاسیک آشپزخانه را با ظروف سفالی و یا چینی های گل دار تزئین نمایید. و یا در مرکز اتاق نشیمن که مبلمان مدرن شما قرار داده شده است از گلیم و فرش های سنتی ایران استفاده کنید. برای کاغذ دیواری های خود از نقوش سنتی و کلاسیک مانند طرح داماسک و یا کاغذ های گلدار خریداری نمایید.

این نوع چیدمان تلفیقی از دکوراسیون غرب و دکوراسیون سنتی ایرانی به شمار می‌رود. در این حالت علاوه بر حفظ آیین و سنت پیشینیان، با پیشرفت طراحی های داخلی نیز همسو خواهید بود.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی,دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی,دکوراسیون داخلی منزل به سبک ایرانی,

دکوراسیون خانه های ایرانی به سبک سنتی

حتما تا بحال رستوران یا کافی شاپ های سنتی را دیده اید. این مکان ها از معماری گرفته تا وسایل و نوع چیدمان آن ها، همه به سبک ایران قدیم می باشند. برای تکمیل خانه ی سنتی خود می توانید از المان های مخصوص آن استفاده کنید. مثلا: گلیم، ظروف مسی، میزهای منبت کاری شده، بشقاب های فیروزه کوب، پشتی های دست دوز و تابلو های ابریشمی و… . که هر کدام به راحتی در تمام شهر های ایران در دسترس هستند.

دکوراسیون سنتی,دکوراسیون منزل به سبک سنتی ایرانی,خانه ایرانی,

یکی دیگر از ایده های جالب برای داشتن دکوراسیون سنتی ایرانی، استفاده از تخت های چوبی همراه با پشتی های سنتی می باشد. سینی های قلم کاری شده و لیوان های مسی نیز به عنوان ظروف پذیرایی مناسب می باشند. در این فضا می توانید لباس ها و صنایع دستی ایرانی را به عنوان قاب عکس یا وسیله دکوری قرار دهید.

دکوراسیون خانه ایرانی,دکوراسیون داخلی منزل ایرانی,دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]