اصول برنامه ریزی در کابینت سازی

۰۵ مهر ۱۳۹۵2دقيقه00
برنامه ریزی در کابینت سازی یکی از اصول اولیه ی کار است تا بتونید از زمان خود بیشترین استفاده را داشته باشید و با آرامش بیشتری مشغول به کار شوید. برای پیشبرد بهتر کارها و رسیدن به مطلوبیت بالاتر نیاز است که شما شب قبل فقط کمتر از ده دقیقه به کارهای فردا فکر کنید و با آرامش برنامه کاری فردا را بنویسید.

مزایای برنامه ریزی در کابینت سازیآموزش کابینت,آموزش کابینت سازی,برنامه ریزی کابینت,

برنامه ریزی در کابینت سازی یکی از اصول اولیه ی کار است تا بتونید از زمان خود بیشترین استفاده را داشته باشید و با آرامش بیشتری مشغول به کار شوید. برای پیشبرد بهتر کارها و رسیدن به مطلوبیت بالاتر نیاز است که شما شب قبل فقط کمتر از ده دقیقه به کارهای فردا فکر کنید و با آرامش برنامه کاری فردا را بنویسید. در صورتی که شب قبل این کار نکنید مطمئن باشید در طول روز اینقدر عوامل حواس (مثل تماس های مکرر تلفنی یا خرید کارگاه و ….) به وجود می آید که مجال برنامه ریزی نخواهید داشت بنابراین شب بهترین زمان برای برنامه ریزی فردا است.

نوشتن برنامه به تجربه برای اینجانب که سال ها در کار دکوراسیون و کابینت سازی هستم بسیار مفید بوده است لذا با نوشتن این مقاله بهتر دیدم که این تجربه ارزشمند برنامه ریزی در کابینت سازی را با شما دوستان گرامی که در صنعت کابینت فعالیت دارید به اشتراک بگذارم امیدوارم در کارتان بهتر از قبل عمل کنید.

مهمترین قاعده در برنامه ریزی در کابینت سازی نوشتن کارها روی کاغذ است نوشتن برنامه چندین مزیت دارد:

  • ابتدا اینکه هیچکدام از کارهایتان را  فراموش نمی کنید. و در طول روز احساس سردرگمی به شما دست نمی دهد. دیگر فراموش نمی کنید که قرار بود مثلا لولا گازور برای کاری بخرید یا قرار بود به کاری سر بزنید.

  • فشار از روی حافظه برداشته شده و نیازی به خاطر سپردن برنامه­ ها احساس نخواهد شد. با نوشتن کارها مثلا اندازه گیری یک مشتری جدید که باید فردا بعد از ظهر انجام شود . مطمئن باشید اگر این کار را یادداشت کنید دیگر نیازی نیست که دطول روز مدام به خودتان یاد آوری کنید .

  • برنامه مکتوب کنترل و نظارت آسانتری دارد و می­توان در پایان هر روز یا هفته آن را کنترل نمود. اگر برنامه نوشته شده داشته باشید می توانید نسبت به جلو انداختن کار مهمی مانند قرارداد با مشتری جدید و یک کار دیگر با اهمیت کمتر اقدام کنید .

  • می توان درصد پیشرفت یا پسرفت را اندازه گیری کرد. مثلا اگر کاری را به کسی سپردید می توانید مقدار پیشرفت آن کار را اندازه گیری کنید و یا میتوانید تعداد کابینتی که در طول هفته نصب کرده اید و به درستی تمام اجزا آن را انجام داده اید را تشخیص دهید . این باعث میشود که در طول هفته های آتی نسبت به انجام تعداد بیشتری از کارها نظارت بیشتری داشته باشید.

  • چنانچه برنامه­ های خود را نوشته باشید با ایجاد یک بایگانی از فعالیت های خود می­توانید با مراجعه به آن دلایل موفقیت و شکست خود را مورد بررسی قرار دهید. نوشتن برنامه های هر روز در مورد کارهای انجام شده و همچنین کارهای انجام نشده در مورد درست انجام دادن هر پروژه می توانید دید بهتری داشته باشید .  به طور مثال پروژه کابینت آقای حسینی به علت ندیر کردن در ارسال کابینت ها ، نصاب نتوانست به موقع کار را به پایان برساند در نتیجه آقای حسینی به علت تاخیر ناراضی شد . با این مثال شما با علم به این موضوع که علت نارضایتی مشتری ارسال بی موقع می باشد  به فکر چاره برای ارسال سریعتر خواهید افتاد.

  • تمرکز لازم جهت بهتر انجام شدن فعالیتها را بدست خواهید آورد.وقتی شما کارهای فردای خود را می نویسید به طور مثال سرزدن به نصاب ، ارسال ورق ونگه به کارگاه ، هماهنگی برای خرید یراق آلات و….   و چون با یک نگاه روی یک ورق کاغذ کارهایتان را به یاد می آورید و انجام می دهید در نتیجه فعالیت هایی که در طول روز به صورت روزمره انجام می دهید را با تمرکز بیشتر و بدون دغدغه انجام می دهید .

  • در برنامه مکتوب تعیین اولویتها بسیار آسانتر خواهد شد. می دانید که اولویت کدام مهمتر است مثلا خرید ورق برای مشتری که قرار است آخر هفته کابینتش را نصب کنید که اگر امروز انجام نشود کار به تاخیر خواهد افتاد و کار به اضطرار می افتد.

  • در برنامه ریزی هفتگی در آغاز هفته لیستی از کارهایی را که باید در طول آن هفته انجام دهید را بنویسید سپس آنها را بر حسب اولویت در روزهای هفته جابجا نمایید. در برنامه ریزی روزانه سعی کنید شب قبل لیست کارهایی را که روز بعد می خواهید انجام دهید تهیه کنید. این روش برای بهتر انجام دادن کارها در کابینت سازی بسیار بسیار مهم و موثر است . این کار به تجربه برای این جانب که سال ها در کار دکوراسیون وکابینت سازی هستم بسیار مفید بوده است.

تهیه شده در گروه محتوای سامان چوب

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 3 امتیاز: 3.3]