کابینت آشپزخانه درب شیشه ای، ویترین آشپزخانه شما

۱۲ بهمن ۱۳۹۸4دقيقه00
کابینت آشپزخانه درب شیشه ای فضای آشپزخانه های کوچک را دلبازتر نشان می دهد. زیرا کابینت آشپزخانه شیشه ای مانع از عبور نور نخواهد شد.

کابینت آشپزخانه درب شیشه ای در بین مدل های مختلف کابینت، سبکی جدید و پرطرفدار محسوب می شود. از آنجا که در سبک معماری جدید، آشپزخانه های اپن یا باز جزئی قابل مشاهده در منزل محسوب می‌شوند، زیبایی این قسمت از خانه تاثیر به سزایی بر روی ظاهر کلی آن خواهد داشت.

در مقاله قبلی بعد از بررسی کامل انواع درب کابینت، متوجه شدیم که درصد زیادی از زیبایی ظاهری کابینت ها به درب استفاده شده در آن ها می باشد. در این مقاله قصد داریم تا با یکی از خاص ترین انواع درب کابینت آشنا شویم.

کابینت آشپزخانه با درب شیشه ای,کابینت آشپزخانه درب شیشه ای,کابینت آشپزخانه شیشه ای,

منظور از کابینت های شیشه ای کابینت‌هایی هستند که به جای در‌ب‌هایی از جنس بدنه کابینت، از شیشه در آن‌ها استفاده شده است. این نوع از کابینت مابین کابینت های بسته و قفسه های باز است. یعنی علاوه بر دسته بندی و سازمان دهی وسایل، مکان مناسبی برای به نمایش گذاشتن ظروف کریستالی و تزئینی می باشد.  

زمان استفاده از این کابینت ها به گذشته بر می گردد که تنها یک قسمت از کابینت ها را به عنوان دکور، شیشه می کردند و با قرار دادن وسایل تزئینی در آن کابینت، جلوه ای زیبا به آشپزخانه می بخشیدند.

ولی چندین سال اخیر در آشپزخانه های جدید همان یک کابینت درب شیشه ای نیز حذف شده و جای خود را به کابینت های پوشانده شده داد. با افزایش طرفداران سبک کلاسیک، برای اینکه جلوه ای قدیمی و سنتی تر به دکوراسیون آشپزخانه داده شود، تمایل آن ها به استفاده از کابینت با درب شیشه ای بیشتر شد. و این شروعی دوباره برای کابینت های شیشه ای بود.  

کابینت درب شیشه ای آشپزخانه,کابینت شیشه ای مات,مدل کابینت آشپزخانه شیشه ای,

انواع کابینت آشپزخانه درب شیشه‌ای

کابینت آشپزخانه شیشه ای از نظر جنس شیشه ی به کار رفته در آن، به دسته های مات، شفاف و طرح دار تقسیم می شود.

در این بخش به بررسی بیشتر مدل های کابینت شیشه ای می پردازیم.

کابینت شیشه ای شفاف

از رایج ترین انواع شیشه برای استفاده در ویترین ها، شیشه ی شفاف است. از مزایای این شیشه به هماهنگی آن با انواع سبک دکوراسیون می توان اشاره کرد. از این شیشه می توانید در قسمت جزیره آشپزخانه ها نیز استفاده کنید و نمایی مدرن و شیک را به دکوراسیون آشپزخانه جزیره بدهید. از معایب آن نیز ایجاد لکه و اثر انگشت را می توان نام برد. همچنین به دلیل شفافیت این شیشه، تمام وسایل داخل کابینت نمایان می باشند و لازم است تا چیدمان آنها به صورت مرتب و منظم صورت گیرد. طراحان دکوراسیون بر این باورند که کابینت با درب شیشه ای شفاف برای آشپزخانه های کلاسیک و سنتی مناسب تر است.     

کابینت آشپزخانه با درب شیشه ای,کابینت آشپزخانه درب شیشه ای,کابینت آشپزخانه شیشه ای,  

کابینت شیشه ای مات

کابینت‌های درب شیشه‌ای مات ، بیشتر در آشپزخانه ‌هایی با سبک مدرن و لوکس قرار دارند.

شیشه مات  شیشه ایست که سطح آن توسط شن یا ماسه ای که با فشار زیاد پاشیده می شوند، مات می گردد. ظاهر مات این درب ها باعث می شود تا اجسام داخل کابینت به راحتی قابل رویت نباشند. یکی از مزیت های شیشه مات این است که میتوان آن را در طرح ها و الگوهای متفاوت مورد استفاده قرار داد. مثلا قلم کاری شود یا نوشته ای بر روی سطحش داشته باشد در صورتی که شیشه شفاف اینگونه نیست.

کابینت درب شیشه ای آشپزخانه,کابینت شیشه ای مات,مدل کابینت آشپزخانه شیشه ای,

 

کابینت شیشه ای طرح دار

نوع دیگری از شیشه که در کابینت سازی استفاده می شود، شیشه بافت دار یا طرح دار است. این شیشه ها عمدتا برجسته هستند و جلوه ی بصری بسیار جذابی ایجاد می کنند. از انواع مدل شیشه های طرح دار می توان مدل های آج دار، شیار دار ، راه راه و مورب را نام برد. از مزایای استفاده از این شیشه برای درب می توان به نماندن اثر انگشت و  لکه بر روی آن و از معایب آن به یکنواخت شدن و از مد رفتن آن اشاره نمود.

کابینت آشپزخانه با درب شیشه ای,کابینت آشپزخانه درب شیشه ای,کابینت آشپزخانه شیشه ای,

 

کابینت درب شیشه ای آشپزخانه,کابینت شیشه ای مات,مدل کابینت آشپزخانه شیشه ای,

مزایای کابینت های درب شیشه ای

  1. بزرگتر جلوه دادن فضای آشپزخانه اولین و مهم ترین مزیت استفاده از این درب ها است.
  2. این مدل کابینت در سبک های مدرن و کلاسیک جای می گیرد و شما را محدود نخواهد کرد.
  3. جنس کابینت های شما هر چه که باشد، می توانید از کابینت های شیشه ای در آن استفاده کنید.
  4. با تنوع شیشه های موجود مانند شیشه های رنگی، طرح دار، حباب دار و… می توانید سبک منحصر به فرد خود را در آشپزخانه اجرا نمایید.
  5. با چیدن وسایل لوکس و خاص در این کابینت ها به زیبایی آشپزخانه خود کمک خواهید کرد.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 3]