کفپوش آشپزخانه، راهنمای جامع انتخاب کفپوش مناسب

۰۶ مهر ۱۳۹۸2دقيقه00
خرید کفپوش آشپزخانه کاری مشکل است و تنوع زیادی دارد که شما برای انتخاب بهترین کفپوش باید به زیبایی، کارایی و کیفیت آن توجه کنید.

انتخاب کفپوش آشپزخانه، از نخستین مراحل طراحی داخلی منزل است و تنوع بسیار زیادی دارد. یکی از دلایل اهمیت انتخاب کفپوش خوب این است که آشپزخانه محیطی پر رفت و آمد در مجاورت با آب، وسایل تیز و سنگین و حرارت است. پس شما به یک کفپوش ضد آب و مقاوم که به راحتی نیز تمیز شود نیاز دارید. پس علاوه بر توجه به ظاهر انواع کفپوش، باید قابلیت های هرکدام بررسی شوند تا در آینده هزینه ی تعویض و تعمیر کمتری پرداخت کنید.

شما در این مقاله با نکات لازم در انتخاب کفپوش آشپزخانه آشنا می شوید.

انتخاب بهترین کفپوش آشپزخانه,انتخاب کفپوش آشپزخانه,بهترین کفپوش برای آشپزخانه,

مقایسه کفپوش های چوبی و سنگی

دو نوع  متریال رایج در اجرای کفپوش آشپزخانه، سنگ و چوب هستند. کف پوش های سنگی به دلیل بالا بودن قیمتشان بیشتر برای فضای لوکس و مجلل مورد استفاده قرار می گینرد و نسبت به مرغوبیت شان قیمت گذاری می شوند ،یکی از دلایلی که باعث می شود قیمت سنگ بالا رود رگه ها و نقوش آن می باشد ،به طور مثال سنگ های مرمر جز گرانترین سنگ های موجود بازار ایران می باشد و سنگ مصنوعی گرانیت را می توان جز ارزانترین ها به شمار آورد.

کفپوش هایی که از سنگ طبیعی هستند دوام بسیار بالایی دارند و به دلیل ضد آب بودن به راحتی نیز تمیز می شوند. در صورت آسیب دیدن نیز به این کفپوش ها به راحتی می توانید آن ها را ترمیم کنید.

ولی از احساس سرمایی که این کفپوش حین راه رفتن به بدن می دهد نمی توان گذشت. چون سنگ عایق خوبی نیست و نمی تواند گرمای خانه را حفظ کند.

خرید کفپوش آشپزخانه,کفپوش خوب برای آشپزخانه,کفپوش مناسب برای آشپزخانه,

 کفپوش های از جنس چوب طبیعی که با نام پارکت معروف هستند، ظاهر آشپزخانه ی شما را بسیار زیباتر می کنند ولی دوام و طول عمر آن ها کم است. چون چوب در برابر رطوبت به سرعت باد کرده و جلوه ی خود را از دست می دهد و امکان رشد حشرات در چوب وجود دارد که این عاملی برای از بین رفتن آن می باشد. همچنین پارکت در برابر ضربه و اجسام نوک‌تیز مقاومت کمی دارد و خط و خش می‌افتد. برای همین هر چند وقت یک‌بار لازم است سطح پارکت مجدد ساب و لاک بخورد تا جلا و زیبایی خود را به دست آورد.

مورد دیگری که در انتخاب کفپوش مناسب برای آشپزخانه حائز اهمیت است، مقاومت آن ها در برابر حرارت است. همانطور که می دانید آشپزخانه مدام در مجاورت حرارت و اجسام گرم است پس چون کفپوش چوبی در برابر  حرارت مقاومت کمی دارد، در این مقایسه امتیاز کم تری کسب خواهد کرد.

نکاتی که در ظاهر کفپوش اهمیت دارد

استفاده از کفپوش هایی با طرح و الگوها زیبا می تواند جذابیت خاصی به آشپزخانه ی شما دهد. در بسیاری از مواقع هم سادگی می تواند مکملی بر تمامی فضاهای شیک و خاص باشد. هر چقدر جنس و ظاهر کفپوش شما طبیعی تر باشد آرامش و انرژی بیشتری در خانه پراکنده خواهد شد. مثلا استفاده از میز و صندلی های چوبی در کنار کفپوش های چوب طبیعی ترکیب عالی برای آشپزخانه ی طبیعت دوست شماست.

انتخاب بهترین کفپوش آشپزخانه,انتخاب کفپوش آشپزخانه,بهترین کفپوش برای آشپزخانه,

در انتخاب رنگ کفپوش هم دقت کنید. گاهی اوقات هماهنگ بودن رنگ آن با کابینت ها و کاشی های آشپزخانه جلوه ی زیبایی دارد، و گاهی اوقات با ایجاد تضاد رنگی می توانید آشپزخانه ی منحصر به فردی داشته باشید. برای مثال استفاده از کفپوش های تیره رنگ در کنار کابینت های یکدست سفید، از یکنواختی محیط می کاهد.

خرید کفپوش آشپزخانه,کفپوش خوب برای آشپزخانه,کفپوش مناسب برای آشپزخانه,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]