فنگ شویی آشپزخانه با این ۴ روش!

۱۳ فروردین ۱۳۹۹3دقيقه00
فنگ شویی آشپزخانه یعنی رعایت نکاتی که به داشتن انرژی های مثبت درخانه کمک می کند. اجرای فنگ شویی در آشپزخانه بسیار آسان است.

فنگ شویی آشپزخانه به معنای چیدمان و نحوه ی قرار گیری مناسب اجزا کنار هم می باشد. زیرا با رعایت اصول فنگ شویی می توان انرژی مثبت را در فضا افزایش داد. فنگ شویی در خانه با رعایت چندین نکته قابل اجرا می باشد و ما در مقالات قبلی درباره ی راهکارهایی برای اجرای فنگ شویی در خانه توضیح داده ایم. حال نوبت به اجرای این قوانین کاربردی در مهم ترین بخش خانه، یعنی آشپزخانه می رسد.

از آنجاکه خوراک و تغذیه ی افراد که مربوط به سلامت جسم و روح آن ها می باشد در این محیط آماده  می شود، از گذشته تا به امروز به آشپزخانه اهمیت زیادی داده شده است. در این مقاله قصد داریم تا به شما راهکارهایی برای اجرای اصول فنگ شویی در آشپزخانه ارائه دهیم.

اجرای اصول فنگ شویی در آشپزخانه,اجرای فنگ شویی در آشپزخانه,اصول فنگ شویی در آشپزخانه,

۱- نورپردازی در آشپزخانه

همواره نور و روشنایی مانع از افسردگی و خمودگی می شود. بنابراین بهتر است آشپزخانه در قسمتی از خانه که دارای نور طبیعی است ساخته شود. حال اگر نورطبیعی به اندازه ی کافی ندارید، از نورهای مصنوعی استفاده کرده و سعی کنید تا تمام محیط آشپزخانه به طور یکسان نورپردازی شود. این کار از دو طریق امکان پذیر است. راه اول استفاده از یک لوستر پر نور در مرکز آشپزخانه و ترجیحا بالای میز غذاخوری می باشد. راه بعدی نصب لامپ های کوچک با نور ملایم در سرتاسر محیط است. مخصوصا بالای سینک ظرفشویی، اجاق گاز و یخچال. با این کار شما از یک نور ملایم و یکدست بهره مند خواهید شد.

فنگ شویی آشپزخانه,فنگ شویی در آشپزخانه,اجرای اصول فنگ شویی در آشپزخانه,

۲- نظم دهی در آشپزخانه

اولین و مهم ترین اصل در فنگ شویی، نظم و مرتب بودن محیط است. زیرا شلوغی و در هم بودن وسایل مانع از عبور انرژی می شود. پس بهتر است بعد از هرکار تمام وسایل را از روی کانتر و میز جمع آوری کرده و محیط را کاملا تمیز نمایید. نظم و ترتیب باید به درون کابینت های شما هم کشیده شود. به این صورت که هر چیز را در جای مشخص خود قرار داده و وسایل را به طور منظم داخل کابینت بچینید.

اجرای فنگ شویی در آشپزخانه,اصول فنگ شویی در آشپزخانه,فنگ شویی آشپزخانه,

۳- انتخاب رنگ مناسب

استفاده درست از رنگ ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در انرژی و آرامش محیط داشته باشد. برای مثال رنگ های روشن و یا خنثی می توانند محیط را بزرگتر نشان دهند. منظور از رنگ های روشن، سفید، کرمی، سبز روشن، آبی آسمانی، خاکستری کم رنگ و… می باشند. از این رنگ های زیبا می توانید برای رنگ کابینت ها، کاشی های بین کابینتی، کفپوش، وسایل و میز استفاده کنید. در حقیقت آشپزخانه ای که در آن بین رنگ های گرم و سرد تعادل ایجاد شده باشد، منبعی از انرژی های مثبت و شادی می باشد.

 

برای آشنایی بیشتر با تاثیر رنگ ها، می توان گفت رنگ سفید نمادی از پاکی و روشنی می باشد. رنگ هایی مانند کرم، بژ، صدفی علاوه بر ویژگی های رنگ سفید، محیط آشپزخانه ی شما را گرم و شاد تر می کنند. همچنین رنگ نارنجی باعث افزایش اشتها شده و برای آشپزخانه مناسب است.

تا حد امکان از رنگ های تیره استفاده نکنید. ولی اگر ناچار به این کار شدید، بهتر است از گیاهان طبیعی، وسایل و فرش های رنگ روشن برای متعادل شدن فضا کمک بگیرید. رنگ های تند مانند بنفش، قرمز و صورتی که به رنگ آتش شبیه هستند برای این محیط مناسب نمی باشند.

فنگ شویی در آشپزخانه,اجرای اصول فنگ شویی در آشپزخانه,اجرای فنگ شویی در آشپزخانه,

۴- محل قرارگیری وسایل آشپزخانه

قرار دادن وسایل در جایگاه مناسب خود، چالش دیگر فنگ شویی می باشد. یکی از اصول فنگ شویی در آشپزخانه، قرار ندادن دو عنصر آب و آتش در کنار یکدیگر است. پس بهتر است اجاق گاز را در کنار سینک یا ماشین ظرفشویی قرار ندهید. چرا که تقابل آب و آتش انرژی های منفی ساطع کرده و تنش را بالا می برد. بهترین طرز قرارگیری یخچال، سینک ظرف‌شویی و اجاق‌گاز به گونه ایست که این وسیله ها، سه رأس یک مثلث را بسازند.

همچنین گاز، مایکروفر و توستر را که نمادی از عنصر آتش هستند در یک طرف و یخچال و سینک و ماشین ظرفشویی را که به عنوان نمادی از آب شناخته می شوند در طرف دیگر قرار دهید. البته عنصر چوب می تواند به عنوان خنثی کننده در محیط عمل کند و اثر تقابل انرژی ها را کاهش دهد. به این منظور می توانید از کابینت های چوبی یا MDF برای جداسازی این وسایل استفاده نمایید.  

اصول فنگ شویی در آشپزخانه,فنگ شویی آشپزخانه,فنگ شویی در آشپزخانه,

امیدواریم با رعایت نکات گفته شده و دریافت انرژی های مثبت، به معنی واقعی فنگ شویی پی برده باشید.

  

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 5]