فنگ شویی چیست؟

۳۰ دی ۱۳۹۸4دقيقه00
فنگ شویی علمی است که انسان ها را با انرژی های طبیعی آشتی می دهد. پس به کار بردن فنگ شویی در دکوراسیون داخلی ایده بسیار خوبی است.

فنگ شویی به انسان ها طریقه زندگی کردن همگام و هماهنگ با طبیعت را می آموزد. معنی لغوی این کلمه به باد و آب اشاره دارد. عناصری که در چین باستان جزء پدید آورنده‌های طبیعت و ماوراء، از آن‌ها نام برده می‌شود. حال از این علم برای پیدا کردن مناسب ترین دکوراسیون و چیدمان وسایل در  داخل و خارج ساختمان ها استفاده می کنند. مهم ترین عناصر فنگ شویی عبارتند از: چوب، آتش، زمین، فلز و آب.

هدف فنگ شویی خوشبختی و آرامش و تعادل برای افراد ساکن در آن فضا است. این هنر باستانی برای هر یک از اتاق های منزل شما قوانینی دارد تا شما را با انرژی های موجود در فضا هماهنگ کند.

حال در ادامه به بررسی بیشتر این علم می پردازیم.

راهکارهای فنگ شویی,فنگ شویی چیست؟,فنگ شویی در خانه,

چرا باید از قوانین فنگ شویی در خانه استفاده کنیم؟

از مزایای فنگ شویی این است که به ما یاد می دهد تا انرژی های فضای داخل و خارج خود را بهتر شناخته و تا حد امکان انرژی های منفی را کاهش و انرژی های مثبت را اطراف خودمان افزایش دهیم. وقتی ما با این علم آشنا باشیم و از قوانین آن در منزل استفاده کنیم نتیجه ی آن می تواند موارد زیر باشد:

 • آرامش
 • امنیت
 • جذب ثروت
 • عشق ورزیدن افراد خانه به یکدیگر
 • سلامتی
 • برکت

از آنجاکه فضای اطراف شما نشان دهنده ی افکار ذهنی شماست پس ابتدا تلاش کنید تا در ذهن خود باورهای مثبت را پرورش دهید. باورهایی مانند: من محل زندگی خودم را به گونه ای خواهم ساخت که مرا به آرامش و خوشبختی نزدیکتر کند و هر روز برکت و روزی بیشتری به خانه ی ما سرازیر شود.

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی,قوانین فنگ شویی,مزایای فنگ شویی,

اجزای اصلی فنگ شویی

 • درختان

گیاهان منبع انرژی و حیات هستند و نمادی از جریان زندگی می باشند. هنر فنگ شویی به شدت توصیه به داشتن گیاهان در محل دارد. پس پیشنهاد می شود برای دعوت از سلامتی، رشد و مهربانی، به خانه تان گیاهان سبز که تصویه کننده هوا نیز می باشند اضافه کنید. برخی گیاهان مانند بامبو نمادی از خوشبختی هستند که می توان آن را در اتاق نشیمن قرار داد تا به تمام افراد خانه احساس خوشایند بدهد.

 • آب

همه ما می دانیم که زندگی بدون آب امکان پذیر نبوده و انسان وابستگی شدیدی به آب دارد. اگر تا بحال مراسم عبادات هندوها را مشاهده کرده باشید حتما ظرفی پر از آب را در نزدیکی محل عبادت آن ها خواهید دید. زیرا آب می تواند انرژی ها را دریافت کرده و از آن ها محافظت کند. همچنین توصیه می شود در محل کسب و کار خود نیز از ظرف آب استفاده کنید تا برکت و روزی به شما بازگردد.

 • آینه

در فنگ شویی آینه کاربرد بسیار زیادی دارد. همواره آینه را در بهترین مکان ممکن قرار دهید. برای آینه اتاق خوابتان بهتر است از یک آینه کوچک در یک گوشه ی اتاق استفاده کنید. در کنار منابع نورانی خود مانند شمع ها، آینه ای قرار دهید تا نور ان چندین برابر شود.

یکی از قوانین مهم فنگ شویی این است که روبروی درب ورودی نباید آینه نصب شود. زیرا انرژی های خوب و مثبتی که وارد خانه می شوند در برخورد با آینه منعکس شده و خارج می شوند.

 • سنگ

از زمان باستان تا کنون، سنگ ها منبعی از انرژی بوده اند که هر کدام انرژی مجزایی از خود ساطع می کند. مثلا سنگ کریستال لیمویی در افزایش اعتماد به نفس شما تاثیر داشته و ثروت را جذب می کند.  

هنر فنگ شویی,راهکارهای فنگ شویی,فنگ شویی چیست؟,

راهکارهایی برای اجرای فنگ شویی در خانه

فنگ شویی با قوانین و راهنمایی های خود همواره ما را به سمت انرژی های مثبت سوق می دهد. در این بخش با برخی از راهکارهای فنگ شویی آشنا خواهید شد.

 • وسایل مزاحم را حذف کنید

هر وسیله ی شکسته، خراب و غیر قابل استفاده را از خانه ی خود حذف کنید. تمام وسایل که سال هاست بدون استفاده هستند تا روزی به کار شما بیایند، مانعی برای جریان انرژی در خانه شما می باشند.

میز ناهار خوری و میز تحریر خود را خلوت کنید و تمام محیط را از گرد و غبار نجات دهید. با این کار شانس و انرژی مثبت به خانه ی شما راه پیدا می کند.

فنگ شویی در خانه,فنگ شویی در دکوراسیون داخلی,قوانین فنگ شویی,

 • در فنگ شویی عناصر طبیعی بسیار اهمیت دارند

فنگ شویی تاکید زیادی بر عناصر طبیعی مانند نور خورشید دارد. پس پرده های سنگین و ضخیم را برداشته و جلوی ورود نور طبیعی را به خانه نگیرید. پرده‌های نازک در خانه نصب کنید و روزها آنها را کنار بزنید تا نور خورشید به خانه و محل کارتان بخزد.

مزایای فنگ شویی,هنر فنگ شویی,راهکارهای فنگ شویی,

 • از لبه های تیز دوری کنید

قوانین فنگ‌شویی می‌گویند لبه‌های تیز حامل انرژی منفی در خانه هستند. پس تمام وسایل مانند میز های مستطیلی، آباژور های مکعبی و مبلمان با لبه های تیز را حذف کنید. راه دیگر پوشاندن گوشه های اتاق است تا لبه ی تیز آن به چشم نیاید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 4]