کابینت منحنی، تحولی عظیم در دکوراسیون آشپزخانه

۲۳ شهریور ۱۳۹۸3دقيقه00
کابینت منحنی یا هلالی به دلیل انعطاف پذیری بالا، علاوه بر زیبایی خاصی که دارد باعث استفاده ی بهینه از فضای آشپزخانه نیز می شود.

کابینت منحنی که با نام های  کابینت هلالی یا کابینت کرو نیز معروف است تحول عظیمی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کرده است. امروزه استفاده از طرح های منحنی، دکوراسیون داخلی را از سبک های صاف وخطوط شکسته به سبک های جدید و مدرن تری سوق داده است. با استفاده از کابینت منحنی طرح های بسیار جذاب و خلاقانه ای به فضای آشپزخانه می توان داد که این کار آشپزخانه ی شما را مدرن و خاص تر نشان می دهد.

ما در این مقاله به بررسی ویژگی های این نوع از کابینت ها می پردازیم.

استفاده از کابینت منحنی,کابینت کرو,کابینت منحنی,

چگونه یک کابینت منحنی داشته باشیم؟

اگر به وسیله ی دستگاه بر روی صفحات MDF شکاف هایی با فواصل منظم ایجاد کنید انحنایی در ورقه ی MDF به وجود خواهد آمد. سپس این شکاف ها باید با مواد مخصوص پر شوند و درآخر با لایه های مختلف مانند PVC پوشش داده شوند. پس می توان گفت کابینت منحنی می تواند از هر نوع کابینتی که پایه ی اولیه آن از ام دی اف است ساخته شود مانند: کابینت هایگلاس و ممبران.

کابینت های منحنی,کابینت هلالی,مزیت استفاده از کابینت منحنی,

کاربرد کابینت منحنی در انواع آشپزخانه

انعطاف پذیری در کابینت هلالی مهمترین مزیت محسوب می شود چون به وسیله ی انحنا دادن به داخل می توان طرحی مقعر و یا با انحنا دادن به خارج کابینتی محدب داشته باشید. در آشپزخانه های کوچک به وسیله ی این نوع از کابینت می توان بیشترین کاربرد را از فضا داشت. همچنین گوشه های تیز سبک های قدیمی که در فضای کوچک آزار دهنده بودند جای خود را به لبه های نرم و منعطف خواهند داد. اگر فضای آشپزخانه ی شما بزرگ است با استفاده از کابینت هلالی به راحتی می توانید فضایی خاص و زیبا در منزل خود داشته باشید. برای کسانیکه به وجود جزیره در آشپزخانه علاقه دارند، طرح های گرد یا بیضی گزینه های مناسبی برای آن ها می باشد.

مزیت استفاده از کابینت منحنی در آشپزخانه

استفاده از کابینت منحنی تحول عظیمی در طراحی دکوراسیون داخلی به وجود آورده است. حال با هم به بررسی چندین ویژگی خوب این نوع از کابینت می پردازم.

  • روکش PVC موجود بر روی این کابینت خاصیت ضدآب بودن را به آن اضافه می کند.
  • انعطاف پذیری از ویژگی های اصلی این کابینت است که کاربرد آن را در هر مکانی آسان کرده است.
  • از کابینت های منحنی می توان در کناره ی یخچال، هود، جزیره و… که استفاده از لبه های تیز امکان پذیر نیست استفاده کرد.
  • طول عمر و دوام این کابینت ها بسیار زیاد است و مدت زمان زیادی می توانید از آن ها استفاده کنید.
  • استفاده از این کابینت ها بسیار خاص و جذاب است طوریکه توجه هر بیننده ای را جلب می کند.
  • تنوع رنگی و البته ثبات رنگ در آن ها ویژگی خوب دیگر محسوب می شود.

استفاده از کابینت منحنی,کابینت کرو,کابینت منحنی,

تنوع رنگی در کابینت هلالی

همان طور که در بالا اشاره کردیم ماده ی اولیه ی ساخت کابینت های منحنی MDF می باشد پس شما از هر نوع رنگ یا روکشی می توانید بر روی آن ها استفاده کنید. استفاده از رنگ های روشن علاوه بر انرژی بیشتری که دارند فضای آشپزخانه ی شما را بزرگتر و دلباز تر نشان می دهند. در آشپزخانه های بزرگتر استفاده از رنگ های تیره مانند طوسی یا قهوه ای و یا استفاده از دو رنگ در کابینت آشپزخانه جلوه ای چشم نواز به محیط می بخشد.

کابینت های منحنی,کابینت هلالی,مزیت استفاده از کابینت منحنی,

تخصص لازم برای ساخت کابینت منحنی

انحنا و انعطاف موجود در این نوع کابینت نیاز به مهارت و توانایی های زیادی نسبت به سایر کابینت ها دارد. تنها افراد با تجربه و متخصص می توانند با ظرافت و دقت خود کابینت های منحنی زیبا و با کیفیت تولید کنند. برای مثال مواردی مانند کیفیت روکش PVC، صاف و صیقلی بودن کابینت، کیفیت بالای ورقه ی MDF در مرغوب بودن یک کابینت نقش به سزایی دارند. همچنین نصب این کابینت ها نسبت به سایرین کمی دشوار تر است پس حتما از افراد با تجربه و متخصص کمک بگیرید.

استفاده از کابینت منحنی,کابینت کرو,کابینت منحنی,

کابینت آشپزخانه تاثیر زیادی بر دکوراسیون منزل شما دارد. استفاده از کابینت های منحنی یا هلالی سبکی خاص و مدرن به آشپزخانه ی شما می دهد. همچنین برای استفاده ی بهینه از تمام فضای آشپزخانه ی خود بهترین گزینه استفاده از همین کابینت است.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 4 امتیاز: 3.8]