۳ عامل موثر در هزینه کابینت آشپزخانه

۰۹ فروردین ۱۳۹۹3دقيقه00
آیا می توان هزینه کابینت آشپزخانه را پیش بینی کرد؟ چه عواملی بر هزینه های کابینت سازی تاثیر دارند؟

هزینه کابینت آشپزخانه به موارد مختلفی مانند: متریال مصرفی، یراق آلات، هزینه های طراحی، اجرا و نصب کابینت وابسته است. گاهی ممکن است خود شما رقمی را پیش بینی کرده باشید ولی در آخر با مبلغی که کابینت ساز به شما اعلام می کند متفاوت است. و یا ممکن است بودجه ی شما محدود بوده و قبل از نهایی شدن پروژه باید تصمیم گیری کنید.

نحوه قیمت گذاری بر روی کابینت های چوبی، ام دی اف، فلزی و سایر متریال ها متفاوت است. بنابراین می توان گفت بسیاری از افراد نمی توانند به طور دقیق هزینه های کابینت آشپزخانه را محاسبه کنند. همین موضوع در محاسبه ی هزینه های دیگر کابینت سازی نیز مشهود است.

در این مقاله سعی داریم تا به شما عوامل تاثیرگذار بر محاسبه هزینه کابینت آشپزخانه را معرفی کنیم.

تعیین هزینه کابینت آشپزخانه,قیمت کابینت,هزینه کابینت آشپزخانه,

عوامل تاثیرگذار بر هزینه کابینت آشپزخانه

اگر به دنبال تعمیر یا تعویض کابینت آشپزخانه بوده و یا برای منزل جدید خود قصد سفارش کابینت داشته باشید، بهتر است هزینه های احتمالی را برآورد کنید. اولین پیشنهاد ما این است که از چندین کابینت ساز قیمت بگیرید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید. ممکن است در هزینه ای که به شما می گویند تفاوت محسوسی ایجاد شود. پیشنهاد بعدی ما قرارداد بستن بین شما و کابینت ساز است. وجود یک قرارداد کامل و معتبر به شما اطمینان خاطر می دهد که بعد از پایان پروژه هزینه ی اضافی پرداخت نخواهید کرد.

در ادامه به عوامل مهمی که بر روی قیمت کابینت اثر می گذارند می پردازیم.

هزینه های کابینت آشپزخانه,هزینه های کابینت سازی,تعیین هزینه کابینت آشپزخانه,

۱- طراحی کابینت

در طرح کلی آشپزخانه باید جای درست قرار گیری لباسشویی، یخچال، ظرفشویی، سینک و گاز مشخص باشد. طراحی کابینت های آشپزخانه تنوع بسیاری داشته و مدام به روز می شود. رفته رفته با کوچکتر شدن متراژ خانه ها، طرح هایی کارآمد برای آشپزخانه ها ایجاد می شود. طراحان با کمی خلاقیت می توانند از فضای موجود بیشترین استفاده را داشته باشند.

شاید در نگاه اول تصور کنید که این کار می تواند با یک کاغذ و قلم هم انجام شود. ولی اساسا طراحی کابینت ها برای آشپزخانه کاری حرفه ای و دقیق است که حتما باید به متخصص آن سپرده شود. اندازه ی کابینت ها  و کشو ها، عمق و ارتفاع آن ها، تعداد آن ها، ویترین، جزیره و تمام آن چیزی که قرار است در آشپزخانه ی شما جای بگیرد باید از قبل مشخص شوند.

قیمت کابینت,هزینه کابینت آشپزخانه,هزینه های کابینت آشپزخانه,

۲- متریال کابینت

جنس کابینت از چه چیزی باشد؟ استفاده از چوب طبیعی، ام دی اف، فلز و… در هزینه های کابینت سازی شما تفاوت بسیار زیادی ایجاد می کنند. برای مثال کابینت های چوبی قیمت بسیار زیادی نسبت به سایر متریال ها دارند. و بر عکس آن، کابینت های فلزی پایین ترین قیمت را در بین کابینت های آشپزخانه دارند. برای تعیین هزینه کابینت آشپزخانه، جنس بدنه خیلی مهم است. منظور از بدنه کابینت، یونیت و اسکلت آن می باشد.

 راه حل هوشمندانه تری نیز وجود دارد. شما می توانید جنس بدنه ی کابینت خود را از یک متریال ارزان قیمت انتخاب کرده و برای روکش آن هزینه ی بیشتری در نظر بگیرید. برای مثال کابینت هایی از جنس MDF و روکش هایی از جنس چوب طبیعی در کنار قیمت مناسب خود، ظاهری بسیار خاص و زیبا خواهند داشت.

از طرف دیگر برند مواد مصرفی نیز در قیمت کابینت شما موثر می باشد. برای مثال قیمت MDF ایرانی و خارجی در هر متر مربع متفاوت است. ممکن است استفاده از برند های خارجی با بودجه ی تعیین شده ی شما مغایرت داشته باشد. پس بهتر است با کابینت ساز خود در مورد برند متریال مصرفی به توافق برسید.

هزینه های کابینت سازی,تعیین هزینه کابینت آشپزخانه,قیمت کابینت,

۳- یراق آلات

در کابینت سازی منظور از یراق آلات لولا ها، پایه ها و دستگیره ها می باشند. همین اجناس می توانند هزینه های شما را تغییر دهند. از آنجاییکه این موارد سالیان زیادی در منزل شما خواهند ماند و تعمیر و تعویض آن ها کاری دشوار است، پیشنهاد می شود که از برند های معتبر و با کیفیت خریداری نمایید. در این صورت زیبایی و دوام آن ها همیشگی خواهد بود.

خرید یراق آلات با کیفیت مسلما نیاز به بودجه ی بیشتری دارد. حتما قبل از خرید تحقیق و جستجو کنید تا با انتخاب بهتر و به صرفه تر، در هزینه های کابینت سازی صرفه جویی داشته باشید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]