کتابخانه دیواری کلاسیک، باشکوه و نوستالژیک

۳۰ بهمن ۱۳۹۸3دقيقه00
کتابخانه دیواری کلاسیک کاملا با سبک دکوراسیون کلاسیک منزل شما هماهنگ است. ترفندهایی برای ساخت کتابخانه دیواری کلاسیک را بررسی می کنیم.

کتابخانه دیواری کلاسیک در خانه های امروزی علاوه بر جای دادن کتاب ها، تبدیل به ویترین و بوفه های تزئینی شده اند. با نصب یکی از کتابخانه های دیواری کلاسیک زیبا می توان یک دکوراسیون کلاسیک را از حالت رسمی و خشک تبدیل به فضایی دوستانه و دلنشین کرد.

یک کتابخانه خانگی لازم نیست حتما در اتاق  نصب شود، بلکه در طراحی های جدید دکوراسیون از آن به عنوان یک عنصر کمک کننده به زیبایی بیشتر فضا استفاده می کنند.

این عنصر نیز مانند تمام امان های منزل می تواند در دو سبک کلاسیک و مدرن ساخته شود. ما قصر داریم در این مقاله به بررسی انواع کتابخانه کلاسیک بپردازیم.

ساخت کتابخانه دیواری کلاسیک,کتابخانه دیواری کلاسیک,کتابخانه دیواری کلاسیک شیک,

ترفند هایی برای یک کتابخانه کلاسیک خاص

اکثر افرادی که به طراحی های قدیمی و وسایل نوستالژیک علاقه دارند، طرفدار سبک دکوراسیون کلاسیک می باشند. اغلب کتابخانه های کلاسیک چوبی بوده و قفسه های بزرگ و کوچک متعددی در خود دارد.

برای زیباتر شدن کتابخانه کلاسیک خود می توانید از عتیقه جات و وسایل تزئینی قدیمی نیز کمک بگیرید. این ترفند برای کسانیکه به دکوراسیون موزه ای شکل علاقه دارند بسیار کارآمد است. شمع ها نیز بهترین وسیله برای گرما بخشیدن به فضای شما هستند. حتما از آن ها در قسمت خالی کتابخانه استفاده نمایید.

قاب عکس های خانوادگی که یادآور خاطرات شیرین شما هستند بهترین وسیله برای تکمیل حال خوب کتابخانه ی شما می باشند. سعی کنید قاب عکس هایی انتخاب کنید که با سبک کلاسیک هماهنگی داشته باشند. قاب های چوبی یا به رنگ چوب با طرح هایی مانند منبت کاری های قدیمی بسیار شکیل هستند.

در سبک دکوراسیون کلاسیک استفاده از رنگ های قوی و گرم مرسوم است. رنگ هایی مانند: قهوه ای، بژ، خاکستری، نسکافه ای و… . در کنار این رنگ ها می توان از پارچه های گلدار یا طرح دار نیز استفاده کرد.

در نهایت برای تکمیل این فضای دلنشین پیشنهاد می کنیم در کنار کتابخانه ی زیبای خود، مبلمان کلاسیک قرار دهید تا زمان های مطالعه ی شما پر شور تر باشند.

مدل کتابخانه دیواری کلاسیک,ساخت کتابخانه دیواری کلاسیک,کتابخانه دیواری کلاسیک,

مراحل ساخت کتابخانه خانگی کلاسیک

  • فضای مناسب را پیدا کنید

ابتدا لازم است تا مناسب ترین فضا را در دیوارهای منزل پیدا کرده و به طور دقیق اندازه گیری کنید. سعی کنید مکان انتخابی شما قدرت عمل و مانور لازم را در اختیار شما قرار دهد. زیرا کتابخانه های به سبک کلاسیک فضای نمایشی بیشتری نسبت به مدل های مدرن نیاز دارد. اگر می خواهید کتابخانه خود را در اتاق قرار دهید، بهتر است عوامل مانند سر و صدای خارجی، نور و حرارت را بررسی کنید و بهترین اتاق را برای مطالعه خود داشته باشید. راه رو های بزرگ نیز مکان جالبی برای نصب کتابخانه های خانگی هستند. به این طریق می توانید از بی مصرف ترین نقاط خانه نیز استفاده کاربردی داشته باشید.

یکی دیگر از این فضاهای مناسب، پشت مبلمان نشیمن یا پذیرایی است. ما اکثرا  مبلمان خود را تا آخرین حد ممکن به دیوارها می چسبانیم. ولی با کمی خلاقیت می توانید از دیوار های پشت مبل نیز استفاده ی مفید داشته باشید.

کتابخانه دیواری کلاسیک شیک,مدل کتابخانه دیواری کلاسیک,ساخت کتابخانه دیواری کلاسیک,

  • تعداد و ابعاد کتاب ها را بررسی کنید

در گام بعدی تعداد کتاب های خود را ارزیابی کنید. اولین هدف شما ذخیره سازی کتاب های با ارزشتان است. پس تعداد کتاب ها و ارتفاع و قطر آن ها را بررسی نمایید. این کار اهمیت زیادی دارد به این دلیل که مثلا ممکن است تعداد کتاب های بلند قد شما زیاد باشند و این شما را الزام به داشتن قفسه های بلند تر در کتابخانه تان می کند. و یا برعکس اگر شما فقط کتاب های سایز متوسط داشته باشید می توانید قفسه های کوچک بیشتری تعبیه کنید. این کار در طراحی مدل کتابخانه دیواری کلاسیک شما بسیار موثر است.

کتابخانه دیواری کلاسیک,کتابخانه دیواری کلاسیک شیک,مدل کتابخانه دیواری کلاسیک,

  • از متریال و ابزار با کیفیت استفاده کنید

تنها چیزی که دوست ندارید اتفاق بیفتد باز شدن قفسه های کتابخانه و سرازیر شدن وسایل می باشد. به دلیل اینکه وزن کتاب ها و وسایل تزئینی گاهی خیلی زیاد می شود، لازم است از بهترین و محکم ترین وسایل و ابزار ها برای اتصال طبقات خریداری نمایید.

ساخت کتابخانه دیواری کلاسیک,کتابخانه دیواری کلاسیک,کتابخانه دیواری کلاسیک شیک,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 3]