درآمد کابینت سازی ام دی اف در کانادا

۳۰ مهر ۱۳۹۹1دقيقه02
کابینت سازی در کانادا یکی از جذاب ترین موضوع های روز حوزه دکوراسیون و کابینت شده است.

درآمد کابینت سازی در کانادا,شغل دکوراسیون داخلی در کانادا,کابینت سازی در کانادا,

کابینت سازی در کانادا که بسیاری را برای مهاجرت از ایران به کانادا وسوسه کرده است و در این مطلب می خواهیم به بررسی آن بپردازیم. البته که تجربه واقعی یکی از کارآموزان آموزش کابینت سازی سامان چوب را هم به صورت ویس برای شما آماده کرده ایم. خب حالا که خیلی ها دوست دارند به کانادا مهاجرت کنند و در رشته کابینت سازی در کانادا مشغول به کار شوند اما از جزییات هزینه های زندگی در کانادا اطلاعی ندارند. برای همین موضوع با یکی از کارآموزان دوره نهم صحبت کردیم و جزییات را برای زندگی در کانادا جویا شدیم.

شغل دکوراسیون داخلی در کانادا مهم ترین نکته مهاجرت است چرا که تخصص شماست و در کانادا تخصص مهم است و نه مدرک فنی و حرفه ای. بسیاری از افراد با توجه به شنیده ها فکر می کنند که با داشتن مدرک فنی و حرفه ای کابینت سازی می توانند در کانادا به شغل کابینت سازی مشغول شوند. در صورتی که این چنین نیست با تحقیقی که من به عمل آوردم متوجه شدم که در کانادا بیشتر به مهارت توجه می کنند و داشتن مدرک فنی و حرفه ای برایشان اهمیتی ندارد.

درآمد کابینت سازی در کانادا,شغل دکوراسیون داخلی در کانادا,کابینت سازی در کانادا,

جزئیات زندگی در کانادا با شغل کابینت سازی

مورد بعدی جزییات زندگی روزمره است مثل اجاره، خوراک، اینترنت و … . برای اینکه به کانادا مهاجرت کنیم نیاز است که از نحوه زندگی دراین کشور مطلع شویم.

شما به دو صورت می توانید وارد کانادا شوید.

اول ویزای توریستی و دوم به صورت PR کارت اقامت دائم (Permanent Resident) افرادی که هنوز شهروند کانادا نشده و پاسپورت کانادایی ندارند می توانند در زمان سفر، به وسیله آن به کشور کانادا بازگردند. این کارت همچنین نشان دهنده وضعیت اقامت افراد در کانادا می باشد. بسیاری کارت PR را معادل کانادایی Green Card آمریکا می دانند.

درآمد کابینت سازی در کانادا,شغل دکوراسیون داخلی در کانادا,کابینت سازی در کانادا,

شرایط اجاره خانه برای افراد متاهل و مجرد متفاوت است. اگر شما یک فرد مجرد باشید می توانید با چند نفر یک خانه را به صورت اشتراکی اجاره کنید و هزینه آن را تقسیم کنید که این یک کار مرسوم در کانادا می باشد که معمولا هزینه آن بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار برای شما آب می خورد.

مهاجرین به کانادا اگر متاهل باشند می توانند یک آپارتمان، یک خانه ویلایی و یا یک زیرزمین را اجاره کنند. بستگی به موقعیت مکانی و سال ساخت خانه و تمیز بودن آن اجاره ها متغییر است که این عدد از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار برای هر ماه متغییر است.

اگر به صورت توریستی وارد کانادا شوید و بعد پناهندگی بگیرید کلیه هزینه های پزشکی برای شما رایگان خواهد بود. برای داشتن وسیله نیاز است که شما به صورت cash (نقد) یک خودرو نو یا دست دوم بخرید.

برای خرید یک اتومبیل به صورت قسطی نیاز است که شما کردیت کارت داشته باشید. در بدو ورود می توانید این کار را انجام دهید البته در صورت داشتن سابقه خوب می توانید از امتیاز اقساط استفاده کنید.

هزینه اینترنت به صورت میانگین ماهانه ۶۰ دلار است که البته محدودیتی هم از استفاده وجود ندارد. برای تلفن هم این عدد تقریبا برای هر ماه ۶۰ دلار می باشد. برای برق هم شما باید میانگین ۶۰ دلار را در نظر بگیرید.

در کل یک زندگی معمولی در کانادا برای شما ماهانه ۲۵۰۰-۲۷۰۰ دلار است که اگر بخواهید به عنوان یک کارگر ساده درآمد داشته باشید به تنهایی قادر به تامین هزینه ها نخواهید بود و برای همین باید رو به شغل دوم بیاورید یا تخصص خود را افزایش دهید تا بتوانید درآمد بیشتری داشته باشید.

برای اینکه تخصص خود را در کابینت سازی افزایش دهید باید قبل مهاجرت به کانادا به فکر این موضوع باشید تا آنجا در شروع یک کارگر معمولی نباشید. شرکت در دوره های سامان چوب به شدت در افزایش مهارت شما موثر است و مسیر یکی دو ساله شاگردی کردن برای شما را کوتاه می کند.

نکته مهم این است که برای هر فعالیت و خرید و فروشی باید مالیات بپردازید که میانگین آن ۱۳ درصد است. البته برای درآمد هم مالیات دریافت می کنند ولی برای درآمد سالیانه ۳۶۰۰۰ دلار از مالیات معاف خواهید بود. شروع دریافت مالیات بر درآمد ۱۳ درصد است.

اما درآمد یک کارگر ساده در کانادا برای هر ساعت ۱۴ دلار می باشد که به صورت میانگین یک کارگر ساده درماه ۲۴۰۰ دلار درآمد دارد. موضوع مهمی که در ابتدا به آن اشاره کردم این است که در کانادا به تخصص بها می دهند نه به مدرک فنی و حرفه ای کابینت سازی.

شما را دعوت می کنم به فایل صوتی که توسط کارآموز دوره نهم سامان چوب شرکت کرده بود و هم اکنون در کانادا در یک کارگاه کابینت سازی مشغول است گوش کنید مطالب جالبی است که برایتان مفید است.

2 comments

 • داریوش

  ۱۱:۳۵ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

  باسلام وقت بخیر میانگین یک
  ام دی اف کار ماهر با۱۲ سال تجربه
  چقدر هستش در کشور کانادا
  ممنون از حسن توجه تون به عرایض بنده شاد سلامت باشید

  پاسخ

  • سامان چوب

   ۱۱:۳۵ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

   درود وقت بخیر
   بستگی به مهارت و میزان پروژه داره اما از ۳۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ حداقل درآمدی هست که میتونید داشته باشید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 4]