اکسسوری آشپزخانه، این قفسه های معجزه آسا

۱۰ اسفند ۱۳۹۸3دقيقه00
اکسسوری آشپزخانه وسیله ای کاربردی برای استفاده ی حداکثری از فضای کابینت است. مانند سبد سوپرمارکت، مجیک کرنر،آویز ها و...

اکسسوری آشپزخانه به وسایلی گفته می شود که در نظم دهی و استفاده ی بهتر از فضای کابینت ها به شما کمک می کنند. امروزه کابینت های آشپزخانه به گونه ای طراحی می شوند که بیشترین وسایل را درون خود قرار داده و از فضای کلی آشپزخانه مناسب ترین استفاده را داشته باشند. حال وسایلی مانند ارگنایزر کابینت یا همان اکسسوری ها، با نظم دهی داخل کابینت باعث می شوند حجم وسیله ی بیشتری در آن ها جای بگیرد.

 شاید در نگاه اول این وسایل جز اصلی و پر اهمیتی در آشپزخانه نباشند، ولی بعد از مدتی خواهید دید که کابینت های شما برای سامان دهی بیشتر به آن ها نیاز پیدا خواهند کرد. در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین وسایل نظم دهنده کابینت می پردازیم.

ارگنایزر کابینت,اکسسوری آشپزخانه,اکسسوری کابینت آشپزخانه,

سبد سوپر مارکت

یکی از محبوب ترین اکسسوری های آشپزخانه، سبد سوپرمارکت است. این سبد ها برای نگهداری ادویه، مواد غذایی، وسایل آشپزخانه و.. بسیار مناسب هستند. بسته به اندازه ی کابینت مورد نظر، سایز این سبد متغیر است. برای مثال می تواند در کابینت های زمینی قرار گرفته و یا یک کابینت مجزا را از آن خود کند. در لیست زیر با انواع سبد سوپر مارکت و ابعادشان آشنا خواهید شد:

سبد سوپر زمینی

بسته به اندازه ی کابینت مورد نظر، از عرض ۱۵ الی ۶۰ سانتی متر ساخته شده و غالبا ۲ یا ۳ طبقه دارند. این سبد ها در کابینت های زمینی به صورت ریلی نصب شده و برای قرار دادن مواد شوینده، پیاز و سیب زمینی، بطری های روغن و… مناسب هستند.

پرکاربردترین اکسسوری های آشپزخانه,سبد سوپر مارکت,نظم دهنده ی کابینت,

سبد سوپر وسط

 این سبد ها جای بیشتری گرفته و در عوض وسایل بیشتری در خود جای می دهند. اندازه ی سبد های سوپر وسط، عرض ۱۵ الی ۶۰ سانتی متر و ارتفاع آن ها از ۶۰ الی ۲۲۰ سانتی متر می باشد.

ارگنایزر کابینت,اکسسوری آشپزخانه,اکسسوری کابینت آشپزخانه,

سبد سوپر یخچالی

این سبد ها مانند طبقات یخچال می باشند. به گونه ای که چندین طبقه درون کابینت و چندین طبقه نیز بر روی درب کابینت نصب می شود و بیشترین فضای ممکن را برای قرار دادن وسایل در اختیار ما قرار می دهد.

پرکاربردترین اکسسوری های آشپزخانه,سبد سوپر مارکت,نظم دهنده ی کابینت,

مجیک کرنر

در طراحی کابینت های آشپزخانه غالبا گوشه هایی از کابینت طوری طراحی می شوند که یا عمق زیادی داشته و یا دسترسی به آن ها دشوار است. بهترین راه برای استفاده ی مناسب از آن ها، نصب مجیک کرنر می باشد. این سبد ها به صورت ریلی و چرخشی بوده و به راحتی از فضای پرت آشپزخانه بهترین استفاده را می کند. اکثرا این اکسسوری دارای قسمتی داخل کابینت بوده که حرکتی افقی دارد، قسمت دیگری بر روی درب کابینت نصب شده که ثابت است، و نهایتا یک رانر در کف آن که این دو قسمت را بهم وصل کرده و حرکت می دهد.

ارگنایزر کابینت,اکسسوری آشپزخانه,اکسسوری کابینت آشپزخانه,

آویز ها

از کم هزینه ترین اکسسوری های آشپزخانه، آویز ها هستند که می توان آن ها را درون و یا بیرون از کابینت نصب کرد. وسایلی مانند: لیوان ها، ادویه ها، قابلمه، قاشق و چنگال و… را می توان بر روی این آویز قرار داد. به طور معمول آویز های خارج از  کابینت از طریق نصب لوله ای فلزی به طول ۱ الی ۳ متر بر روی دیوار پشت سینک، خارج از کابینت قرار می گیرند. در مدل های داخلی، فضای یک کابینت را به آویز های کشویی اختصاص داده و ظروف و وسایل را از آن آویزان می کنند.

پرکاربردترین اکسسوری های آشپزخانه,سبد سوپر مارکت,نظم دهنده ی کابینت,

سبد آبچکان

ظروف شسته شده و مرطوب همیشه دردسر ساز بوده اند. زیرا نمی توان به سرعت آن ها را درون کابینت قرار داد. سبد های آبچکان راه حل این مشکل است. این سبد های فلزی یا استیل در برابر رطوبت بسیار مقاوم بوده و ممکن است درون یا بیرون از کابینت قرار بگیرند. انواع داخلی آن ها در سایز های یونیت ۸۰-۹۰-۱۰۰-۱۲۰ سانتی متری تولید می شوند. نوع دیگر آن ها با ظاهری زیبا و جذاب ساخته شده و بر روی کابینت کنار سینک قرار داده می شوند.

 ارگنایزر کابینت,اکسسوری آشپزخانه,اکسسوری کابینت آشپزخانه,

سطل زباله

یکی از پرکاربردترین اکسسوری های آشپزخانه، سطل زباله می باشد. هیچ کس از قرار دادن سطل زباله در کنار آشپزخانه احساس خوشایندی ندارد. بر همین اساس سطل هایی ریلی داخل کابینت نصب می شوند تا ظاهر آشپزخانه ی شما را تحت تاثیر قرار ندهند. غالبا این اکسسوری به صورت دو قلو بوده و در تفکیک زباله های خشک و تر بسیار کار آمد هستند.

پرکاربردترین اکسسوری های آشپزخانه,سبد سوپر مارکت,نظم دهنده ی کابینت,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]