مهم ترین تفاوت سینک روکار و توکار در چیست؟

۰۶ فروردین ۱۳۹۹3دقيقه00
بررسی تفاوت سینک روکار و توکار و مقایسه آن ها، به شما در انتخاب سینک مناسب آشپزخانه کمک خواهد کرد.

تفاوت سینک روکار و توکار در چیست؟ آیا این دو فقط از نظر ظاهری تفاوت دارند؟ و یا از لحاظ کاربرد نیز متفاوت هستند؟

بعد از آنکه صفحه رو کابینتی خود را انتخاب کردید، نوبت به انتخاب سینک مناسب برای آشپزخانه می رسد. شاید قبلا خرید سینک آشپزخانه کاری بسیار آسان بود، ولی امروزه با تنوع بسیار زیادی که سینک های ظرفشویی دارند، خرید آن به دقت بالایی نیازمند است. بهترین کار پرس و جو و تحقیق درباره ی مدل های مختلف سینک ظرفشویی و مقایسه هرکدام است.

سینک های استیل به دو دسته ی توکار و روکار تقسیم می شوند. که هرکدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. ما در این مقاله به بررسی دو مدل سینک توکار و روکار می پردازیم.

تفاوت سینک روکار و توکار,سینک روکار بهتره یا توکار,سینک روکار یا توکار,

معرفی سینک روکار

از زمان های قدیم سینک هایی که در آشپزخانه ها دیده اید، همه از نوع روکار می باشند. این سینک کاملا بر روی کابینت نصب شده و لبه های آن بیرون زده و قابل مشاهده هستند. این سینک برای افرادی که عملکرد برایشان مهم تر از زیبایی است بسیار مناسب می باشد. البته شرکت های تولید کننده ی سینک آشپزخانه سعی دارند تا مدل های زیبا و ظریف تری از سینک های روکار را تولید کنند. ولی نهایتا از نظر زیبایی از سینک های توکار ضعیف تر می باشند.

سینک ظرفشویی روکار و توکار,فرق سینک روکار و توکار,نصب سینک روکار,

معرفی سینک توکار

از سری سینک های جدید، سینک های توکار می باشند که کاملا داخل فضای کابینت مورد نظر قرار گرفته و لبه های آن مشخص نمی باشد. این مدل سینک در زیبایی آشپزخانه تاثیر بسزایی داشته و ظاهری جدیدتر نسبت به مدل های روکار دارند. این سینک از نظر زیبایی اولیت بیشتری نسبت به نوع روکار دارد ولی از نظر عملکرد و سهولت در استفاده، نمره ی کمتری خواهد گرفت. چرا که بعد از هربار استفاده باید اطراف سینک (که همان صفحه روی کابینت است) خشک شود تا باعث آسیب دیدن کابینت های اطراف آن نشود. دانستن این نکات باعث می شود تا شما در انتخاب سینک ظرفشویی روکار یا توکار راحت تر باشید.

تفاوت سینک روکار و توکار,سینک روکار بهتره یا توکار,سینک روکار یا توکار,

فرق سینک روکار و توکار

تا به اینجا با دو مدل سینک آشپزخانه توکار و روکار آشنا شده اید. وقت آن رسیده که مزایا و معایب هرکدام را باهم مقایسه کنید تا نتیجه گیری بهتری داشته باشید.

  • زیبایی و ظاهر

برخی افراد زیبایی را اولویت اول خود قرار داده و مهم ترین گزینه در خرید، برای آن ها زیبایی ظاهری می باشد. پیشنهاد ما برای این افراد سینک توکار می باشد. چرا که این مدل سینک بسیار مدرن و زیباتر از نوع روکار بوده و در اکثر خانه های امروزی دیده می شود. این سینک تنوع خوبی در مدل های مختلف نیز دارد. انواع مربع، مستطیل، دایره و… در بازار موجود است که بسیار مدرن و جذاب می باشند.

سینک های روکار از زمان های قدیم در آشپزخانه ها وجود داشته و لبه های بیرون زده ی آن ظاهر خوشایندی ندارند. بر همین اساس امروزه در آشپزخانه های حرفه ای و مدرن خبری از سینک های روکار نمی باشد.

  • نگهداری

اجزای آشپزخانه از آن دسته اقلامی هستند که سالیان زیادی در خانه ی شما مانده و تعویض و تعمیر آن ها هزینه بر می باشد. به همین دلیل بهتر است در انتخاب آن ها دقت لازم را داشته باشید. همچنین از روز اول از آن ها به خوبی نگهداری نمایید تا بعد از گذشت سال ها کیفیت خود را از دست ندهند.

در سینک های توکار به دلیل نحوه ی نصبی که دارند، امکان نفوذ قطرات آب و رطوبت به داخل کابینت بسیار زیاد است. پس بهتر است بعد از هربار استفاده کاملا خشک شده و رطوبتی بر سطح کابینت باقی نماند. البته اگر صفحه روکابینتی شما از جنس کورین یا کوارتز که ضدآب هستند باشد، نگرانی بابت پوسیدگی کابینت و از بین رفتن آن نخواهید داشت.

در این حالت لبه های بیرون زده ی سینک روکار به کمک شما آمده و از جاری شدن قطراب آب بر روی کابینت جلوگیری می کنند.

سینک ظرفشویی روکار و توکار,فرق سینک روکار و توکار,نصب سینک روکار,

  • نصب

تفاوت دیگر سینک روکار و توکار نحوه ی نصب آن ها می باشد. نصب سینک روکار کاری آسان بوده و لبه های سینک بر روی کابینت قرار می گیرند. نهایتا دورتادور آن را با چسب آکواریوم یا نوار آب بندی می پوشانند.

ولی برای نصب سینک توکار، صفحه کابینت را طبق ابعاد سینک برش داده و سینک را طوریکه لبه های آن پایین تر است، درون کابینت قرار می دهند. در آخر عملیات آب بندی دورتادور سینک انجام می گیرد.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]