سنگ کورین مشکی، تضاد را به آشپزخانه ی خود بیاورید

۲۶ اسفند ۱۳۹۸3دقيقه00
سنگ کورین مشکی انتخابی خاص برای آشپزخانه ی شماست. با ویژگی های سنگ کورین مشکی بیشتر آشنا شوید.

سنگ کورین مشکی یکی از جذاب ترین سنگ های کورین می باشد. استفاده از این سنگ در آشپزخانه های مدرن و کلاسیک رایج است. به این صورت که از آن به عنوان صفحه روی کابینت، سینک ظرفشویی و یا بین کابینتی استفاده می کنند. سنگ کورین یکی از انواع سنگ های مصنوعی است که در سال های اخیر جایگاه ویژه ای در دکوراسیون داخلی پیدا کرده است. در ادامه به بررسی ویژگی های سنگ کورین مشکی می پردازیم.

تمیز کردن سنگ کورین مشکی,سنگ کورین مشکی,سنگ مشکی کورین,

آشنایی با سنگ کورین

از ترکیب مواد پلیمری PMMA و ATH و برخی مواد معدنی مثل آلومینیوم تری هیدرات و بوکسیت به همراه رنگدانه سنگ مصنوعی کورین ساخته می شود. از مهم ترین ویژگی های این سنگ، بدون درز بودن و سطح یکدست آن است. این ویژگی ظاهر این سنگ را همچون سنگ های طبیعی  نمایش داده و منحصر به فرد است. منظور از بدون درز بودن آن این است که، در محل اتصالات قطعات مختلف، درز بین قطعات از طریق ساب زدن و چسب مخصوص کورین در محل اتصال از بین رفته و بدین ترتیب، محلی برای نفوذ آب به داخل کابینت ها و کانتر باقی نمی ماند. به این ترتیب این سنگ به بهترین گزینه برای صفحه روی کانتر تبدیل شده است.

ویژگی های سنگ کورین مشکی,تمیز کردن سنگ کورین مشکی,سنگ کورین مشکی,

سنگ کورین با برند های خارجی و ایرانی تولید شده و همین موضوع باعث می شود تا طرح و رنگ های بی نظیری از آن ساخته شود. از جمله طرح های براق و مات که بسته به سلیقه افراد به راحتی با دکوراسیون آشپزخانه شما هماهنگ می شود. با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه ها، برای طبیعی تر جلوه دادن این سنگ، خطوط، سایه های خال دار و رگه هایی در سطح آن به وجود می آورند. این کار باعث می شود تا همانند سنگ های طبیعی، با ارزش و خاص جلوه کند.

استفاده از سنگ در منزل، از زمان های گذشته تا به امروز کاری هوشمندانه و جذاب بوده است. ولی ممکن است به دلیل قیمت بالای سنگ های طبیعی این امکان برای همه وجود نداشته باشد. از این رو سنگ های مصنوعی می توانند شما را به رویایتان نزدیک کنند.

سنگ مشکی کورین,ویژگی های سنگ کورین مشکی,تمیز کردن سنگ کورین مشکی,

سنگ کورین مشکی

انتخاب رنگ مشکی در دکوراسیون خانه، کاری جسورانه و خاص محسوب می شود. در اکثر خانه های ایرانی، کابینت ها و آشپزخانه هایی به رنگ سفید دیده می شود. ولی رنگ مشکی می تواند برای یک آشپزخانه معجزه ایجاد کند. مخصوصا اگر رنگ کابینت ها و جزیره ی شما در آشپزخانه سفید است، برای صفحه روی کابینت حتما از رنگ مشکی کمک بگیرید. این کار یک تضاد و کنتراست بسیار برجسته و جذابی را برای شما به وجود می آورد.

سنگ کورین مشکی یکی از بهترین انتخاب ها در این زمینه است. با ویژگی های خاصی که دارد به راحتی شما را قانع خواهد کرد. مانند زیبایی، استحکام، رنگ، بافت، مقاومت بالا و ویژگی های مختلف دیگر.

سنگ مشکی کورین در آشپزخانه هایی با دکوراسیون روشن جلوه ای بی نظیر دارد. ولی ممکن است شما از طرفداران رنگ تیره بوده و کابینت هایی قهوه ای یا خاکستری تیره داشته باشید. یک سنگ مشکی بر روی کابینت های قهوه ای تیره باز هم بی نظیر و خاص است.

سنگ کورین مشکی,سنگ مشکی کورین,ویژگی های سنگ کورین مشکی,

تمیز کردن سنگ کورین مشکی

نظافت و تمیز کردن سنگ های روی کابینت یا بین کابینتی، علاوه بر ظاهر بهتر باعث دوام و طول عمر بیشتر آن ها می شود. بنابراین در این قسمت با نحوه ی صحیح تمیز کردن سنگ کورین آشنا خواهید شد.

  • بهتر است به طور روزانه سنگ های کورین را تمیز کنید تا لکه های چربی بر روی آن باقی نمانند.
  • برای زدودن گرد و خاک از یک دستمال نخی مرطوب استفاده کنید.
  • لکه های چربی را به وسیله ی یک اسفنج و کمی مایع ظرفشویی بزدایید.
  • هرگز از اسفنج و یا دستمال های زیر استفاده نکنید. زیرا به مرور زمان و با استفاده ی مکرر، سطح سنگ شما خط دار می شود.
  • برای سنگ کورین مشکی هرگز از مواد سفید کننده استفاده نکنید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 3]