دکوراسیون اتاق خواب، آرامش در کنار زیبایی

۱۵ مهر ۱۳۹۸4دقيقه00
رعایت نکات مهم در دکوراسیون اتاق خواب و تزئین اتاق خواب، می تواند خوابی آرام و حس خوب در یک اتاق خواب زیبا برای شما به همراه داشته باشد.

اتاق خواب، یکی از امن ترین و خصوصی ترین فضا های منزل است که بعد از خستگی های روزمره به آن پناه می آوریم. با رعایت نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب می توان به زیبایی و راحتی بیشتری دست یافت. نحوه تزئین اتاق خواب ،رنگ ها، پارچه ها و متریال های به کار رفته، مبلمان و در کل سبک طراحی آن تاثیر مستقیمی بر روحیات و احساسات افراد دارد. حتی می توان خواب راحت و با کیفیت تری را به خودتان هدیه دهید.

ما در این مقاله راهکارهایی برای داشتن یک اتاق خواب ایده آل به شما معرفی می کنیم.

اتاق خواب,اتاق خواب زیبا,اتاق خواب مدرن,

بهترین رنگ برای اتاق خواب

رنگ، مهم ترین عنصر در جان بخشیدن به اجسام است و استفاده ی درست از آن در روحیات شما تاثیر خوبی خواهد گذاشت. برای اینکه خوابی راحت و آرام داشته باشید، از رنگ های روشن مانند کرم، شکلاتی ، سبز یا آبی در اتاق خواب خود استفاده کنید. ولی رنگ های تند مانند زرد، سرخابی یا قرمز هیجانات شما را افزایش داده و انرژی زیادی دارند. پس استفاده از آن ها در محل خواب مناسب نمی باشد. رنگ آبی و سبز تاثیر آرام بخش و خونسرد کننده ای دارند و گزینه های خوبی برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق خواب مدرن شما هستند. رنگ های تند مثل نارنجی نیز تمرکز شما را کم می کنند و برای دکوراسیون اتاق خواب توصیه می شوند.

انتخاب وسایل اتاق خواب,تزئین اتاق خواب,طراحی دکوراسیون اتاق خواب,

نکات لازم در انتخاب وسایل اتاق خواب

محل قرار گیری وسایل اتاق خواب بسیار اهمیت دارد. تخت خواب که از مهم ترین وسایل اتاق خواب است بهتر است در کنار پنجره و در سمت راست آن قرار بگیرد تا انرژی مثبت محیط بیرون به داخل انتقال داده شود. همچنین تخت خواب باید تا حد ممکن از بیرون دید بسیار کمی داشته باشد و از در ورودی اتاق دیده نشود چون حس نا امنی را در شما تقویت می کند. وسایل کار و میز تحریر خود را از اتاق خارج کنید چون علاوه بر اینکه احساس ریلکسی و آرامش حین خواب را از شما می گیرد، در هنگام انجام دادن کار نیز خواب آلودگی و خمودگی به سراغ شما خواهد آمد.

اتاق خواب,اتاق خواب زیبا,اتاق خواب مدرن,

وسایلی مانند تلویزیون، کامپیوتر، تجهیزات ورزشی و هرچیزی که به تفریح و کار مربوط می شود را از اتاق خود خارج کنید تا برای یک خواب خوب آماده شوید.

مبلمان، تخت و سایر وسایل سرویس خواب نیز بایستی از نوع ساده و مینیمال انتخاب شوند و به نوعی چیده شوند که رفت و آمد در اتاق خواب به آسانی صورت گیرد. از خرید وسایل پر نقش و نگار و برجسته خودداری کنید و سادگی را رعایت کنید.

انتخاب وسایل اتاق خواب,تزئین اتاق خواب,طراحی دکوراسیون اتاق خواب,

تزئین اتاق خواب

طراحی های مدرن و امروزی پر است از ایده های جدید و خلاقانه برای داشتن یک اتاق خواب رویایی. برای مثال استفاده از گیاهان آپارتمانی در هر کجای خانه آرامش و حس خوب را القا می کند و چه بهتر است که تعداد زیادی از آن ها را در اتاق خواب زیبای خود به کار ببرید.

حتی اگر پنجره های کوچکی در اتاق دارید، پرده ای بر آن ها آویزان کنید که تا کف ادامه دارد چون این کار تاثیر خوبی در دکوراسیون دارد.برای کف اتاق از فرش و قالیچه های نرم و شیک استفاده کنید تا گرما و جذابیت آن جا را دو چندان کند. همچنین رنگ سقف را حتما با رنگ دیوار ها یک رنگ کنید تا مرز بین دیوار و سقف از بین برود و فضا بزرگتر دیده شود. حتما از آینه بر روی دیوار کنار پنجره یا روبروی آن جهت انعکاس بیشتر نور استفاده کنید. برای اینکار می توانید آینه های تزئینی  و طرح دار خریداری نمایید. اگر اهل مطالعه هستید، یک قفسه کتاب شیک همراه با یک صندلی مطالعه مدرن می‌تواند برای اتاق خوابتان مناسب باشد.

اتاق خواب,اتاق خواب زیبا,اتاق خواب مدرن,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]