نظم دهی آشپزخانه با این ۵ ترفند

۰۶ آبان ۱۳۹۸2دقيقه00
مرتب کردن آشپزخانه کاری روزانه می باشد. با نظم دهی آشپزخانه در وقت خود صرفه جویی کنید.

از بین تمام اتاق های خانه شما ، آشپزخانه اتاقی است که هر روز به توجه نیاز دارد. همانطور که می دانید آشپزخانه را به خاطر اهمیت بیش از حد آن در ایجاد فضایی گرم برای خانواده ، قلب تپنده ی منزل می نامند. بنابراین توصیه می شود که در نظم دهی آشپزخانه خود کوشا باشید.

پاک و تمیز نگه داشتن کابینت ها و آشپزخانه علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری آن، می تواند در سلامت جسمی افراد نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. اغلب خانم ها مشکلات زیادی با مرتب کردن آشپزخانه و به خصوص کابینت های آن دارند. چرا که معمولا نمی دانند دقیقا کار را از کجا آغاز کنند و یا نمی دانند هر چیزی را در کجا قرار دهند.

ما در این مطلب قصد داریم این بار سنگین را که بر دوش خانم های خانه دار می باشد اندکی سبک کنیم. و راه ها و شیوه های بهتری برای سرعت بخشی در امر مرتب سازی و تمیز کردن آشپزخانه و کابینت ها در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما همراه شوید.

آشپزخانه منظم,تمیز کردن آشپزخانه,مرتب کردن آشپزخانه,

۱- مرتب کردن و چینش جدید کابینت و کشوها

یکی از مهم ترین و سریع ترین راه ها برای نظم دهی به آشپزخانه، شروع کار از کابینت ها می باشد. ابتدا سعی کنید تمام کشوهای کابینت ها را باز کرده و وسایل درون آن ها را خارج کنید. حال وسایل و ظروف را دسته بندی کرده و هر کدام را در بخش مربوط به خود در کابینت ها قرار دهید. علاوه بر این با نظم دهی به کابینت های آشپزخانه می توانید ظروف خود را خیلی سریع پیدا کنید.

نظم دهی آشپزخانه,نظم دهی به آشپزخانه,نظم دهی کابینت های آشپزخانه,

۲- وسایلی که مربوط به آشپزخانه نیستند را به طور کامل از آشپزخانه دور کنید.

در صورتی که در آشپزخانه ی شما وسایلی مانند مواد شوینده ی اضافه و یا شیلنگ آب و جاروها و گلدان های اضافه و … وجود دارد سعی کنید آن ها را به جای دیگری منتقل نمایید. اگر گلدان در آشپزخانه دارید سعی کنید زیر گلدان ، یک بشقاب قرار دهید تا هرگز آب کف گلدان روی زمین و سکوها و کابینت ها پخش نشود چرا که باعث ایجاد لکه خواهد شد.

در استفاده از وسایل تزئینی و دکوراتیو، صرفه جویی کنید! گاهی اوقات حجم زیادی از لوازم دکوری فقط باعث آشفتگی محیط می شود.

۳- کابینت ها، درب یخچال و اپن را با شوینده بشویید

یخچال ها بخصوص دستگیره ی آن ها و همچنین کابینت ها و اپن آشپزخانه اغلب بخاطر استفاده ی افراد مختلف خانواده ، دچار لکه های تیره می شوند. لذا سعی کنید با یک شوینده ی ملایم و دستمال مرطوب به پاک کردن این سطوح بپردازید. دقت داشته باشید که بلافاصله پس از تماس دستمال حاوی شوینده با این سطوح ، آن ها را به سرعت خشک کنید. چرا که ممکن است کابینت های شما مقاومت بالایی در برابر رطوبت نداشته باشند.

آشپزخانه منظم,تمیز کردن آشپزخانه,مرتب کردن آشپزخانه,

۴- پاک کردن پرده ی آشپزخانه

در صورتی که آشپزخانه ی شما پرده دارد، سعی کنید حتما آن را در لباسشویی تان بشویید. معمولا به خاطر قرار گرفتن پرده ها در معرض دود و بخار غذاها ، بسیار سریع لکه دار و چرب می شوند. البته بهتر است از پرده هایی استفاده نمایید که در مقابل چربی ها و لکه ها مقاوم تر بوده و کمتر نیاز به شستشو دارند.

نظم دهی آشپزخانه,نظم دهی به آشپزخانه,نظم دهی کابینت های آشپزخانه,

۵- سعی کنید مواد شوینده و ادویه ها را در مجاورت همدیگر قرار ندهید

در هنگام نظم دهی و مرتب کردن آشپزخانه و کابینت ها سعی کنید به هیچ وجه ادویه ها را در کنار مواد شوینده قرار ندهید. چون این کار می تواند به شدت بر سلامتی اعضای خانواده تاثیر منفی بگذارد. ترجیحا ادویه ها را در کشورهای نزدیک به اجاق گاز قرار دهید.

آشپزخانه منظم,تمیز کردن آشپزخانه,مرتب کردن آشپزخانه,

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]